Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 48

  • 64 922
  • 797
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 2 199
DZ, колко химии имаш още? Как си?

# 766
  • Мнения: 3 996
В момента съм много добре - Благодаря Hug Днес чистя , готвя и се чувствам чудесно.
Още 3 химии имам.
Във вторник ми е следващата.
В сряда  имаме годишнине от сватбата-  егати каръка съм. Мъжо на годишнината  ще ме води в Онкото на допълнителна вливка на глюкоза с нещо си Wink Другата химия пък се пада на рожденния ми ден. Направо ги нацелиха всички Confused
Ще питам доктора поне това допълнителното за което ходя на следващия ден да ми спре-  било за подсилване на организма.

Как е мъжа ти ? Възстанови ли се вече?
В чужбина как процедират с 5 скенера - пращаха ли го ?

# 767
  • Мнения: X
О, те в диагнозата са сигурни .
100% съм обедена в това.
Уш , гефира не е дал 100% резултати , какво е точно Wink
Да бях само аз - ОК.
Ама масово хората са с две операции.
Да могат да вземат още от здравата каса. Аз още преди първата операция дадох съгласие да махат всичко каквото трябва. Ама - неееее. Втора операция.
Явно така си процедират в Окръжна.
На 5 скенер никой няма да я прати Wink
DZ не бъде толкова Обедена Grinning гефрира уШ казва някои неща, ама не всички Simple Smile сори не се сдържах, не се обиждай Simple Smile

Alatea първата операция се води биопсия. Окончателната диагноза е след втората операция, когато вадят още лимфни възли за да ги изследват за разсейки. Споко, не се терзайте, не е толкова страшно колкото изглежда. Не им се месете на лекарите, те знаят какво правят. Все пак всеки ден в БГ диагностицират и съответно оперират сигурно по 10-20 нови случая като нас, не им е за първи път.

# 768
  • Мнения: 2 199
Лейди, мъжо е добре.
Тук за рак на гърдата колежки където имам (3) не са ги пращали на пет скенер.
Мъжо ходи преди операцията, там се видяха лимфните възли, но когато го отвориха видяха че и тръбата която води към дроба не беше ок. Сега септември ще е на скенер, но обикновен. После какво ще правим и дали нещо ще правим ще разберем след скенера предполагам.

# 769
  • Мнения: 1 355
Ами нагледах се в болницата на махнато нещо от едната страна и появило се след година в другата. Добре че се уплаших и махнах всичко. Иначе ако не беше осмокракия, питайте ме кога ще тръгна да си слагам импланти и да търпя такива  болки. Точно никога.
Лейди, радвам се, че си вече минала през операцията...Дано да си добре нататък! Благодаря ти, че си много искрена и споделяш с нас всичко все едно сме ти близки хора - семейство! Аз много търпя на болка /то не я и чувствам толкова/...и не съм взимала след оперции никакви обезболяващи...Всеки организъм е различен! Само се интересувам, дали зърното на гърдата изграждат или то си е заедно с кожата при теб! Ако правиш операция след мастектомия, то и кожата разтягат за импланти, и зърното изграждат...Лейди, кураж!

# 770
  • Мнения: 1 355
В нейния случай , онколозите са я пратили на втора операция направо. Както и мен .. и Спирит...
Лейди май само в Сити Клиник пращат преди и след лечение на 5 скенер Wink
Ако нещо ги осъмни може и до обикновен скенер да се добереш при нас ама само толкова...
Не се натискам за скенер...
Дай Боже нищо да не ги съмнява Hug
Ти си много млада и преди операцията трябвало да знаят, какво оперират, а не е да те изненадват след нея и да правят втората и радикална операция! С тези апаратури да не видят, че имаш рак...? А при мен е същия случай както и при теб! Махнали са бучката и след 20 дни са ми казали, че е рак и се нуждая от втората операция - мастектомия...Трябва самият болен да се интересува и да изисква изследванията!

# 771
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Ами нагледах се в болницата на махнато нещо от едната страна и появило се след година в другата. Добре че се уплаших и махнах всичко. Иначе ако не беше осмокракия, питайте ме кога ще тръгна да си слагам импланти и да търпя такива  болки. Точно никога.
Лейди, радвам се, че си вече минала през операцията...Дано да си добре нататък! Благодаря ти, че си много искрена и споделяш с нас всичко все едно сме ти близки хора - семейство! Аз много търпя на болка /то не я и чувствам толкова/...и не съм взимала след оперции никакви обезболяващи...Всеки организъм е различен! Само се интересувам, дали зърното на гърдата изграждат или то си е заедно с кожата при теб! Ако правиш операция след мастектомия, то и кожата разтягат за импланти, и зърното изграждат...Лейди, кураж!
Заедно с кожата си е при мен, само повдигат нагоре и изрязват излишните кожи и днес ми казаха, че са живи и че всичко е ок. Обаче преди операцията ми правиха биопсия на зърното, за да да сигурни, че всичко е наред там. Ако знаех, че чак толкова боли, хич и нямаше да правя такава операция.

# 772
  • Мнения: 1 355
Фри, а с тази операция, наречена „биопсия“ оставят хората без гърди, когато случаят не го налага! Те щом пропуснат в първичната биопсия при ваденето на бучка, че е рак..., после трябва да се маха цялата гърда! Сложно е! При тези апаратури грехота е да пипат  гърдата без да знаят какво оперират! Когато нямало такива зорки уреди и апаратури - наистина са правили биопсии на образованието, но с игла!

# 773
  • Мнения: 6
Здравейте момичета!
 Преди време споделих с вас историята на моята майчица, която в последен стадий на РМЖ започна да приема IBRANCE 125 mg, което така и не доживя да довърши... Sad  Понеже мисля, че би било полезно на някой, който се нуждае, а доста хора ми писаха за повече информация и дали все още го имам- да, още го съхранявам в хладилник, но понеже е доста скъпо, и вероятно непосилно да се купи, аз мога да дам 2-та останали блистера (от общо 3) за 1000лв.
Цената, която платихме ние, беше около 8 500лв.
Моля ви за съдействие, ако имате близка или позната, на която мога да помогна по този начин, не се колебайте да се свържете с мен.
Бъдете здрави и благословени!

# 774
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 025
Фри, а с тази операция, наречена „биопсия“ оставят хората без гърди, когато случаят не го налага! Те щом пропуснат в първичната биопсия при ваденето на бучка, че е рак..., после трябва да се маха цялата гърда! Сложно е! При тези апаратури грехота е да пипат  гърдата без да знаят какво оперират! Когато нямало такива зорки уреди и апаратури - наистина са правили биопсии на образованието, но с игла!
Ема1, прощавай, аз не разбирам много това, което казваш в постовете си, но поне така, както си го написала горното, то  НЕ е вярно. Даваш много категорични и често крайно неточни мнения. Нека не се изказваме толкова компетентно, щом нямаме медицинско образование. Твърдо не е вярно, че след вадене на бучката, втората операция категорично е мастектомия и, каквото и да видят уредите, най - точен резултат дава гефрира и след това биопсията на образуванието! Освен това  иглената биопсия е нож с две остриета и въобще не е подходяща във всички случаи. Аз бях типичен такъв. В повечето си постове изкарваш лекарите абсолютно малоумни. Хайде да се съобразяваме малко! Ако тук чете някой новодиагностициран, направо ще му се изправи косата.

# 775
  • Мнения: 1 355
milmich, този форум не е точно за медицинските лица, а за изстрадалите! Никого не изкарвам никакъв! Споделям това, което наблюдавам! Споделяй своите наблюдения и не коригирай моите! Ходя при онколозите 10 години! Миналия месец на моята мила зълва са извадили 14 чисти лимфни възли! Дали не са малоумни? 

# 776
  • Мнения: X
Емма защо използваш толкова удивителни, много е смешно 😁 представям си, че ако тропнеш и с крак ще си още по-убедителна 😁 шегувам се и с теб и с DZ, да не ми се обидите.
Такава е процедурата, няма смисъл да го мислим. Важното е, че сме живи и сме с близките си.
Милмич, аз си немАх работа та се диагностицирах температурно... Едно петно на кръста ми видя, то ме и боли от една седмица. Миналата зима пак ме боля. Не точно на кръста, а под бъбрека. Сега трябва на някакъв лекар да ходя да ми каже каква образна диагностика ми трябва. Да ида ли в онкото не знам.

# 777
  • Варна
  • Мнения: 1 685
В нейния случай , онколозите са я пратили на втора операция направо. Както и мен .. и Спирит...
Лейди май само в Сити Клиник пращат преди и след лечение на 5 скенер Wink
Ако нещо ги осъмни може и до обикновен скенер да се добереш при нас ама само толкова...
Не се натискам за скенер...
Дай Боже нищо да не ги съмнява Hug

И аз не се натискам ама хич. Дори да ми го предложат в момента, се чудя дали да не го откажа. Знам просто какво ще покаже - всичко е чисто. Още съм в активно лечение. След всичките тия рязания до чиста тъкан, химии, лъчета, хормони дали да е останало нещо. Свит и притиснат в ъгъла е в момента. Като мине време може ей така нещо като ревизия да ми направят и да ме пратят на някакъв скенер, дали ще е ПЕТ, дали ще е с контрастно вещество и има ли разлика дори не съм се интересувала. По-важното е да не се върне, смятам онколозите имайки предвид и типа на рака и хормоналната му зависимост и стадия, в който ми го хванаха са наясно кога е най-удачно да ме сканират, ехографират, на ренген да пращат. За споделяне на лични впечатления аз смея да твърдя, че хирурзите в Окръжна Варна са всичко друго, но не и касапи, които гледат само касата как да източат и излишно да надуват бройката на операциите и процедурите. На пет стана тъкат, материал за рязане приижда от всички краища на страната. Моят дори естет се оказа, в крайна сметка не се отървах от по-сериозна операция, цял квадрант махна плюс минималистично само 8 лимфи, а не 16 както обикновено, но така го махна, че почти нищо не личи освен вече видимата разлика в размера на двете гърди. Не си го казваше, но си знаеше още като ми е отворил гърдата, че е злокачествено. Попитах завоалирано какво мисли на база дългогодишния си опит, завоалирано ми обясни, че няма значение какво мисли, а трайните изследвания какво ще покажат, понеже единствено и само те, а не личната му преценка му дават право "да се развихри". Онова там временното на операционната маса, което правят като изследване е по-скоро насочващо как да продължи самата операция, но няма нищо общо с ония изследвания на образуванието и лимфите, които чакаме по 2-3 седмици поне и, от които зависи самото лечение какво ще бъде. Чакайте, че взех да се оливам, така де... общо взето надушихте на къде клоня. Вярвам им на лекарите и на всички ръчички с медицинско образование, в които съм попадала - от сестри през хирурзи до онколози. Ако ще говорим за споделяне на лични впечатления, моите са такива - добри впечатления, дори много добри.

# 778
  • Варна
  • Мнения: 1 685
И друго бих искала да споделя като лично мнение относно тези скенери. Станаха нещо много модерни, всеки втори за щяло и нещяло се хвърля да го сканират и е готов имущество да разпродава и да си плаща, а дали е нужно да попитам аз..? При Лейди е оправдано, нейният случай е по-комплексен отколкото ние тука отстрани четящите осъзнаваме. И въпреки това се справя повече от добре жената. Лейди, ще те пишат по учебниците по медицина някой ден, да знаеш. Наистина си извор на сили и добър пример! Злорадствам чак как го мачкаш тоя рак. Прегръдки! Като ти доскучее драсни как минава възстановяването. Simple Smile

Има гадове толкова коварни и така се крият, че спатиите им да не можеш да хванеш дали са основния причинител или са проявления някакви на прикрит някъде друг виновник. За там са тези скенери, както и за случаи, в които е засегнат орган, който не можеш оперативно да поизчистиш. Млечната жлеза се маха лесно и без нея може да се живее и под микроскопа лесно се установява що за гад е. Какво правим обаче ако има засегнати кости, черен дроб, панкреас, бял дроб, кожа или ако е тумор, който от такива органи е тръгнал? Личните ми наблюдения клонят към извода, че точно в такива случаи назначават такива по-прецизни сканирания и ги назначават не за щяло и не щяло. Така че, DZ не се чувствай ощетена, нито объркана, радвай се, че не те сканират ей така просто за протокола... и колкото да поизточат още някоя друга сумичка от касата ненужно... Wink

Последна редакция: пт, 10 авг 2018, 09:26 от Spirit Crusher

# 779
  • Варна
  • Мнения: 883
Да разбирам ли че е нормално да се прави втора операция. Много съм патила във Варненските болници. Писала съм отдавна и не искам да се повтарям. Посъветвах я да отиде за второ мнение при др. Белинов. DZ теб кой те оперира и кой ти е лекуващия онколог.

Общи условия

Активация на акаунт