одобрявате ли

  • 2 925
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз мисля че няма никакъв проблем в това детето да съжителства с домашен любимец.Даже си мисля че така е по-добре,чувала съм че така децата не страдат от алергии.Аз самата съм отгледана в дом с котка и куче,и повярвай ми нямам никакви проблеми.
Аз също съм за! Имах куче, но почина докато бях бременна. И досега ми е много мъчно, но смятам догодина като поотрасне дъщеря ми и имам повечко време да се занимавам с възпитението на кучето, да си вземем!
В крайна сметка сме демократична държава и всеки има право да отглежда животно. Против съм препикаването на детските площадки, но тук става въпрос за лична култура и възпитание!

# 16
  • Мнения: 1 410
Това си зависи и от навиците на самото куче. Аз лично не бих гледала детето си с болонка, но сигурно съм предубедена, защото имах една направо ужасна.

# 17
Аз съм мама на дете и куче.Няма ништо опасно даже е страхотно преживяване както за детето така и за кучето.Разбира се ,че се изисква хигиена,но не си представяй ,че съм с парцала в ръка цял ден.Много зависи и от расата на кучето и дали е добър характер.Нашето е Beagle и е страшно добродушно.На мравката път прави.чувала съм за тази порода ,че в некой детски клиники водят точно тази порода да се забавляват болничките дечица,защото са страшно търпеливи кучета и никога не хапят,колкото и да го закачаш.Всеки си решава сам в края на краищата дали детето му ще порастне с домашен любимец или не.  

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не съм против, защото съм израстнала с кучета и котки. За бременните обаче знам, че може да е опасно, заради някакъв вирус(не се сещам за името му), който може да увреди плода фатално. Но пък няма гаранция, че ако нямаш животно не можеш да го пипнеш този вирус.

# 19
Да има макар и рядко такива случаи.Аз съм чувала ,че котката е по опасна в смисъл,че е преносител на доста зарази.Но за куче не съм чувала.Много е важно и да възпиташ детенцето си да се отнася с любов и уважение към животинчето.А не да му дърпа опашката и да го рита.Нашия Фиделио си го имаме като член от семейството и се грижим за него като за бебе.

# 20
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Да, одобрявам.

Нашият куч /също болонка/ стана на 12 години, когато се роди Тити.
За съжаление има много здравословни проблеми, но не може да му се помогне много, защото лекарствта , помагащи за едно , водят до нови проблеми.
Тити много му се радва и понеже я гледаме в къщи, той й е голямо другарче. Само че понякога не можем да предвидим реакциите й /дърпане на опашката, ритник по муцуната и т.н./

Живеем си някак.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Нищо лошо не виждам. На дали кучето ще върви да цапа само за да чистиш. Не е кой знае колко трудно за отглеждане. А за детето като поотрасне кучето ще е любим приятел

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Обичам кучетата, имала съм две, но не бих гледала заедно с бебе.

# 23
  • Мнения: 4 390
За себе си лично - не.
Харесвам много животните, но не бих могла да съжителствам с тях. Confused

# 24
  • Мнения: 2 792
 Когато родих Димана, имахме налични в къщата 2 кучета и 3 котки, не съм имала проблем с живатните както и за бебето. Никога не съм си и помисляла да се поставям в ситуацията да изибирам, всичко има решение, в случая то е да се положи малко повече физическо усилие за поддържането на добра хигиена.
 На базата на моя опит мого да кажа, че животните усещат малкото дете по различно и спазват дистаниция, животински инстинкти са нещо много силно.

 Та в този ред на мисли- одобрявам.

# 25
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Също одобрявам Peaceаз имам котка и бебе на почти 5 месеца,но за съжеление вече не искам да я мъча с тези хапове когато се разгони и за това трябва да я махна,иначе няма лошо.Поддържаш си хигиен(не се съмнявам,че го правиш) и всичко си е наред.  bouquet

Оф- защо трябва да я махнеш. Има стерилизация за тази работа....... : Confused

Общи условия

Активация на акаунт