Майчин дом Варна - тема 10

  • 69 251
  • 789
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 60
А момичета знаете ли каква е цената за самостоятелна стая?

# 76
  • Мнения: 18
А момичета знаете ли каква е цената за самостоятелна стая?
85 лева е самостоятелната стая, а ако искаш да си с придружител - 150 лева.

# 77
  • Мнения: 188
Родилките са си по 2 в стая нали? Simple Smile

# 78
# 79
  • Мнения: 188
Момичета,тези които са раждали или ще раждат с планово секцио,кога ви питаха с каква упойка искате? Simple Smile

# 80
  • Мнения: 60
Момичета, тези, които са раждали в МД, може ли да сме спокойни да се вземат адекватни мерки при не дай боже усложнение при раждането както на бебето така и на родилката ( примерно загуба на много кръв)?

# 81
  • Варна
  • Мнения: 3 888
За упойката - говорихме няколко дни преди това. Но сутринта на деня се наложи промяна от спинална на пълна заради херпес.
За усложненията при мен имаше, сега също се очакват. Първия път спасиха матката, имах голяма кръвозагуба, но прецениха, че няма нужда от преливане. В часовете след това край леглото ми постоянно дежуреше някой, за да следи дренажа за нов кръвоизлив.

# 82
  • Мнения: 60
За упойката - говорихме няколко дни преди това. Но сутринта на деня се наложи промяна от спинална на пълна заради херпес.
За усложненията при мен имаше, сега също се очакват. Първия път спасиха матката, имах голяма кръвозагуба, но прецениха, че няма нужда от преливане. В часовете след това край леглото ми постоянно дежуреше някой, за да следи дренажа за нов кръвоизлив.

А ти при кого си раждала?

# 83
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Максим Яков

# 84
  • Мнения: 46
Момичета, а някоя раждала с епидурална упойка наскоро има ли? Как я поставят, с катетърче в гърба или еднократно? Чудя се усещат ли се достатъчно силно напъните с нея?

# 85
  • Варна/Филаделфия
  • Мнения: 500
Момичета, а някоя раждала с епидурална упойка наскоро има ли? Как я поставят, с катетърче в гърба или еднократно? Чудя се усещат ли се достатъчно силно напъните с нея?
Аз раждах с епидурална упойка преди няколко месеца. Най- доброто ми решение взето някога! Grinning
Никаква болка, усещат се идеално контракциите, прекрасен спомен от раждането!
При следващи деца, живот и здраве, със сигурност ще раждам по същия начин.
Вече ми звучи като дилема от рода 'зъб с упойка ли да ми вадят или без'

Мисля, че е с катетърче в гърба, честно казано не съм сигурна Blush

Леко раждане желая и на теб Heart

# 86
  • Мнения: 46
Момичета, а някоя раждала с епидурална упойка наскоро има ли? Как я поставят, с катетърче в гърба или еднократно? Чудя се усещат ли се достатъчно силно напъните с нея?
Аз раждах с епидурална упойка преди няколко месеца. Най- доброто ми решение взето някога! Grinning
Никаква болка, усещат се идеално контракциите, прекрасен спомен от раждането!
При следващи деца, живот и здраве, със сигурност ще раждам по същия начин.
Вече ми звучи като дилема от рода 'зъб с упойка ли да ми вадят или без'

Мисля, че е с катетърче в гърба, честно казано не съм сигурна Blush

Леко раждане желая и на теб Heart

Много благодаря! Heart Звучи супер успокоително и логично сравнението със зъба Hug
А ти при кого ражда?

# 87
  • Варна/Филаделфия
  • Мнения: 500

Много благодаря! Heart Звучи супер успокоително и логично сравнението със зъба Hug
А ти при кого ражда?
Раждах при дежурен лекар. На смяна застъпи д-р Георгиева. Simple Smile
И не мога да не спомена, прекрасната акушерка Иглика Германова Heart

# 88
  • Мнения: 2 721
Аз раждах преди 2години, но мисля , че нещата са си същите. Слага се в прешлените ниско долу, до края на раждането си стои там самото катетърче , по средата има едно нещо, незнам как се нарича, от което могат да спират упойката или да я увеличават. Наистина много добро решение, контракциите преди и след епидуралната нямаха нищо общо. Преди това виках на умирачка , а след това ми беше едно еуфорично някак и съвсем леко усещах болката. Като започнаха напъните я спряха , всъщност малко преди това, и вече след раждането като трябваше да ме шият(имах епизотомия) ми я усилиха , за да не усещам. ✌🏽

# 89
  • Мнения: 1 187
Усещат  се напъните значи все пак при епидуралната ? Аз мислех че не можеш да напъваш. По принцип всеки го хваща различно доколкото знам. На вас още в началото ли ви я сложиха или след 4 5 см ??

Общи условия

Активация на акаунт