Работа, CV-та, HR-и, съвети - 62 -ра тема

  • 59 120
  • 758
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 458
За SiteGroud идеята ми беше, че те са що годе в сферата на IT и вземат и хора с по-малко опит  Simple Smile Имат си после вътрешни обучения.
Ти каква позиция търсиш точно?

# 241
  • София
  • Мнения: 11 792
Ами поддръжка, поддръжка, а 6 месеца без работа не е ли по-зле? Сайтгроунд не са никак зле, там единствено минуса е стартовата заплата.

# 242
  • Мнения: 5 458
Като говорим за Siteground, каква е стартовата заплата ако някой има информация? Мацето, сподели ако знаеш Simple Smile
И в Стара Загора си търсят хора и чух нещо за 800лв.

# 243
  • София
  • Мнения: 11 792
Толкова е, но това май е по време на обучението само или в изпитателен срок.

Ние търсим геймъри с английски, ако си заинтересована пиши ми на лични

# 244
  • Варна
  • Мнения: 384
В SiteGround не е толкова зле. Не знам дали в Пловдив нямат опция за home office. Имам познат, който работи email support там и си е доволен. Искат му само английски.
Недостатък за мен е работното време, което е на смени, карат се и нощни.

# 245
  • Мнения: 1 042
Здравейтее,

Моето питане е следното. Предложиха ми по-добра работа, поради което аз искам да напусна настоящата. Само че тъй като работим в една фирма само аз и шефа и малко се притеснявам от провеждането на този разговор. Как да обясня на шефа си цивилизовано и категорично, че искам да напусна, без да карам цялото си предизвестие (имам дни от миналата година отпуск, които искам да взема и мисля да отработя седмица и половина, две), като идеята ми е да не се стига до скандали и преговори. Знам, че звучи тъпо питането ми сигурно, но никога до сега не съм напускала толкова краткосрочно.

# 246
  • София
  • Мнения: 6 219
Може би е добре да помислиш за това кой би могъл да те смени, защото намирането ан човек никога не е толкова лесно. Поне някакви варианти. Ти си знаеш какви са отношенията ти с шефа, но това е важен момент при напускането, ако има добра работна среда. И е важен момент в разговора.

# 247
  • Мнения: 1 042
Моята работа е по-скоро секретарска и не е като да не може да се върши и от него, а и аз разчитам на това, че е отпускарски сезон и няма да съм много необходима, тъй като наистина нямаме работа почти никаква сега, обемът на работа ще се увеличи някъде към първата седмица на септември.

Осъзнавам, че е деликатно.  Точно затова питам има ли подходящ начин, по който да поднеса информацията. Иначе напускането ми е свързано основно с неговото отношение, което е безкрайно грубо - позволява си да ми крещи за щяло и нещяло.

# 248
  • Мнения: 5 458
Misery, ако като цяло е груб с теб сигурно ще се инати да те пусне по-рано и ще иска да си доработиш предизвестието. Проверила ли си колко месеца е то?
Иначе тактичен начин няма майче. Ти говори с него нормално и спокойно, а вече само от него зависи как ще го приеме и реагира.

# 249
  • София
  • Мнения: 11 792
Много зависи как ще подходиш, ако кажеш напускам защото парите са ми малко, ти ми крещиш, не харесвам работата, реакцията ще бъде остра със сигурност. Ако тръгнеш с позитивно тук научих много, харесва ми еди какво си, но за мен дойде момент в който реших да приема нови предизвикателства, но все пак да ви благодаря за годините тук, тона ще е различен. Успех!

# 250
  • Мнения: 1 042
Misery, ако като цяло е груб с теб сигурно ще се инати да те пусне по-рано и ще иска да си доработиш предизвестието. Проверила ли си колко месеца е то?
Иначе тактичен начин няма майче. Ти говори с него нормално и спокойно, а вече само от него зависи как ще го приеме и реагира.

Един месец по трудов договор. Доколкото знам, няма начин да ми откаже неизползван отпуск от 2017г. Такъв аз имам около 15 дни. Затова и реших да отработя две седмици от предизвестието, за да не бъда нагла, а останалите уж да се броят отпуск, който да не ми плаща. Но това е в моята глава.

Аз като цяло не тая злоба, била съм почти две години на тази работа и аз съм си я избрала все пак. Мацето, именно желанието ми за по-голямо развитие, повече отговорности и по-добра офис среда, ме тласнаха към смяна на работата. Благодаря все пак за съвета.

# 251
  • Мнения: 5 458
Защо да не ти плаща отпуската?
Мъжът ми напусна бившата си фирма с 1 месец предизвестие. Беше в добри отношения с началниците си.  Те сами го помолиха да излезне в отпуска, която при него също беше около 15 дена. Само го предупредиха, че докато се води на ТД във фирмата не може да почва друга работа на пълен работен ден.

# 252
  • Мнения: 1 042
Защото ако не го изразходя този ПГО, нали трябва да ми го плати като неизползван ПГО по 224 от КТ. Или се лъжа?

# 253
  • Мнения: 5 458
Искаш да му предложиш да те освободи по-рано, като в замяна се откажеш да ти плати за ПГО-то.
Сега разбрах чак какво имаш предвид 😄

# 254

Общи условия

Активация на акаунт