Коприва, лапад, спанак?

  • 11 704
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 302
Скъпи майки,

Информацията, която получавате е наистина объркваща! Анализирайте внимателно нещата! Най-вече пречупвайте всичко през собствения си инстинкт! И най-вече, наблюдавайки поведението и реакциите на детето си!

Няма универсални рецепти на този свят!

Няма доктор, който да познава по-добре собственото ви дете!

Поздрави!

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
sanimama, няма проблем - нали така се събират и различни мнения и към странични въпроси.  Peace
То, съм напълно съгластна с вас за противоречивите мнения по един въпрос, и в крайна с/ка майката преценява какво да прави, но не е лошо и да се чуят тези противоречия с аргументирани доводи.
10х още веднъж!  Hug

Скъпи майки,

Информацията, която получавате е наистина объркваща! Анализирайте внимателно нещата! Най-вече пречупвайте всичко през собствения си инстинкт! И най-вече, наблюдавайки поведението и реакциите на детето си!

Няма универсални рецепти на този свят!

Няма доктор, който да познава по-добре собственото ви дете!

Поздрави!

Абсолютно съм съгласна с вас!  Peace

# 17
  • Мнения: 302
Sanimama, aз съм зъболекар и флуорни капки на детето си не съм давал, няма и да дам!

Правилно хранене, добра хигиена и всичко ще е ОК!

Поздрави!

# 18
  • Мнения: 27 524
Dr. Jend, благодарности за хубавите и верни съвети. Надяваме се да се включвате и занапред.  Hug

Флуор и на мен ми даде педито, давах го 2 дни и се отказах и сега не давам.

# 19
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Благодаря за милите думи, Блонди! С удоволствие ще се включвам, само временце да имам!

Поздрави!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 404
Sanimama, aз съм зъболекар и флуорни капки на детето си не съм давал, няма и да дам!

Правилно хранене, добра хигиена и всичко ще е ОК!

Поздрави!
И аз май няма да ги давам. Благодаря за мнението!

# 21
  • Мнения: 6 315
Аз давах листни зеленчуци за разнообразие просто. Спанак купувах замразен - френски. Коприва много рядко съм давала. Личното ми мнение е, че листните зеленчуци не могат да набавят достатъчно желязо. Едно, че човекът изследвал спанака е пропуснал 1 нула след десетичната запетая и 2 - в листните растения има оксалати и фитати потискащи усвояването на желязото от организма.

А бебе според мен лично ти е малко още и за жълтък. Аз започнах да давам по-късничко. Когато му направят профилактичните изследвания на 6 месеца и се види какъв му е хемоглобина, тогава ще му мислиш Wink. В адаптираното мляко има достатъчно желязо.

# 22
  • Мнения: 4 392

Sanimama, aз съм зъболекар и флуорни капки на детето си не съм давал, няма и да дам!

Правилно хранене, добра хигиена и всичко ще е ОК!

Поздрави!

Аз пък не съм зъболекар,но знам,че детето има нужда не от сок ,а от мляко!
Правилно хранене,добра хигиена....
Я,пак се прочети!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104491.0

Извинявай, kadrokosa ,за оффа!  bouquet
По темата: аз дадох наскоро за първи път спанак в пюрето.Досега ме беше страх,защото нали листните зеленчуци акумулират много нитрати.
Спанакът беше домашен.Бланширах го,после го  замразих на кубчета.Просто сложих едно кубче в пюрето.

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 20:50 от Amarena

Общи условия

Активация на акаунт