женска консултация или ангажиране на лекар (за Шейново)

  • 3 502
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Queen, ще ти го пиша на лични, че да не прозвучи твърде рекламно. Нямах такава идея, като казах, че съм доволна.

# 16
  • Мнения: 5 647
Момичета, след като имате уговорка с един доктор и той ви следи бременността, не виждам защо ви е да ходите на ЖК. Той ще ви пусне всички необходими изследвания.

# 17
  • Мнения: 867
Аз също съм от доволните от Шейново. Всеки месец ме гледат на ехограф.Последните 4 пъти ми правят запис на тонове също.За биохимичен скрининг не съм плащала допълнително, до колкото знам ако се налага амниоцентеза се доплаща. Имам силни и чести контракции от 5-ти месец. Лежах и в патологията 10 дена. Не съм доплатила стотинка. Освен това досега са ми вземани поне 6 пъти кръв и урина, микробиология 4 пъти.От отношението съм много доволна миже пък да не съм попаднала на "грубияните" LaughingОтносно това че те гледат много доктори аз не виждам проблем, тъй като поне вече се изпозапознах с повечето и за акушерките важи същото. Освен това ако нещо те интересува  - питай. Аз съм си такава и никой досега не ми е отказал - дават ми много подробна иформация за това какво се случва, какво се вижда на ехографа и т.н.

Моето мнение е, че ако се запишеш при един лекар ти трябва да му имаш пълно доверие, т.е. оставяш се в ръцете на един човек. Не малко са се разочаровали. Чувала съм какви ли не истории от типа на: а, тя е при доктор едикойси и не я поглежда дежурният екип, а пък доктора не идва Shocked

Ти си реши миличка, пожелавам ти късмет, това е най-важното.

# 18
  • Мнения: 483
Здравей мила, аз лично си водя консултациите при лекарката, при която си ходя от може би година и половина, две след дълго ходене по какви ли не лекари - платени, неплатини, такива с име или случайно препоръчани ми от някого, и съм безкрайно доволна от нея, както каза едно момиче по-нагоре имам приятел освен лекар! Работи в поликлиника в люлин с касата но е страхотна. Малко като реклама стана, но наистина е така. Страхотен професионалист и човек е! Накратко казвам: казвали са ми че имам кисти, не са могли да ме излекуват от най-обикновенна гъбична инфекция, дори една искаше да ме гори с някакво много силно лекарство #2gunfire, и късмета беше, че не го намерихме веднага, за щастие тогава попаднах на сегашната ми лекарка, и тя се втрещи... щели са да и изгорят папилите за сетивност!
 NaughtyТа както и да е за мен - малко задълбах ...съжалявам...
Аз съм съгласна, че можеш да се гледаш в п-ка и после да раждаш при друг лекар, така ще бъда и аз! За ЖК съм чувала от много приятелки, че не обръщат нужното внимание и те претупват.  Чувала съм го и за Тина Киркова и за Шейново въпреки цената, която плащаш, аз самата не знам каде ще раждам още и се притеснявам малко въпреки, че е рано, но мисля че наблюдаващата лекарка ще ме насочи към някого!
Пожелавам леко бременеене и раждане на всички!  bowuu

# 19
  • Мнения: 483
Аз нещо се отплеснах Flutter
Исках да кажа, че обикновенно наблюдаващите работят с някой в АГ. Много е важно и дали си склонна и имаш ли възможност да плащаш и ако ще го правиш дали ше си заслужава и за двете неща.  Въщност нещата май са относителни и индивидуални, но поне иди при някой който ти е препоръчан!
Поздрави! bowuu

# 20
Подкрепям lulumba, защото и моят случай- раждането на детето ми наподобаваше нейното, нищо, че са изминали почти 4 год.Аз отидох на ЖК " Шейново" чак в 7 месец от бременноста ми и то при лекаря( той ми каза, че ще преглежда този ден), който се зае с раждането.Той беше много внимателен и до края на 9 месец ме гледаше редовно на ехограф.Даже и не стана въпрос през цялото време за пари. Е аз му се отблагодарих, но по моя преценка. Раждането мина успешно

# 21
  • Мнения: 3 092
Така като изчетох мненията на останалите момичета останах с впечатлението че не съм сгрешила като не съм си избрала лекар оттам. Laughing
Искам обаче (сори ако разводнявам темата )да попитам - ако искаш накрая след като ти е минал термина -както е при мен да отидеш , за да те наблюдават там  дали си плащаш и дали отново оставаш с доброто отношение или напротив...просто се чудя за тези неща  АЗ НЕ СЪМ БИЛА ТЕХЕН ПАЦИЕНТ ТАКА ДА СЕ КАЖЕ  newsm78
Май много се отплеснах.Извиняваите момичета   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 123
Аз ходя на ЖК в Шейново. Доволна съм и не съжалявам за избора си - всичките ми изследвания се пускат навреме и по колкото пъти е необходимо. /имам проблеми с хемоглубина/ БХС-т о също ми го взеха там. вярно е, че няма някакво "персонално" отношение, но аз отдавна знам, че не това е от значение /между другото от лекарско семейство съм и умишлено избрах Шейново кат оболница, в която нямам познати, които "в престараването си" допускат куп грешки - както ми се случи лятото..../
Отделно ходя средно 1 път на 40 дни при доктора, при когото ще раждам /Шейново/.
Женската консултация следи за стандартните изследвания и процедури през бременността., в това число и мерене на кръвно, килограми и др - дано не ти се налага нещо повече. Освен това ако ЖК ти е била в Шейново после много по-лесно се оформят документите ти за раждане там.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз ходя на ЖК в Шейново. Доволна съм и не съжалявам за избора си - всичките ми изследвания се пускат навреме и по колкото пъти е необходимо. /имам проблеми с хемоглубина/ БХС-т о също ми го взеха там. вярно е, че няма някакво "персонално" отношение, но аз отдавна знам, че не това е от значение /между другото от лекарско семейство съм и умишлено избрах Шейново кат оболница, в която нямам познати, които "в престараването си" допускат куп грешки - както ми се случи лятото..../
Отделно ходя средно 1 път на 40 дни при доктора, при когото ще раждам /Шейново/.
Женската консултация следи за стандартните изследвания и процедури през бременността., в това число и мерене на кръвно, килограми и др - дано не ти се налага нещо повече. Освен това ако ЖК ти е била в Шейново после много по-лесно се оформят документите ти за раждане там.

Аз също съм от доволните от Шейново. Всеки месец ме гледат на ехограф.Последните 4 пъти ми правят запис на тонове също.За биохимичен скрининг не съм плащала допълнително, до колкото знам ако се налага амниоцентеза се доплаща. Имам силни и чести контракции от 5-ти месец. Лежах и в патологията 10 дена. Не съм доплатила стотинка. Освен това досега са ми вземани поне 6 пъти кръв и урина, микробиология 4 пъти.От отношението съм много доволна миже пък да не съм попаднала на "грубияните" LaughingОтносно това че те гледат много доктори аз не виждам проблем, тъй като поне вече се изпозапознах с повечето и за акушерките важи същото. Освен това ако нещо те интересува  - питай. Аз съм си такава и никой досега не ми е отказал - дават ми много подробна иформация за това какво се случва, какво се вижда на ехографа и т.н.

Моето мнение е, че ако се запишеш при един лекар ти трябва да му имаш пълно доверие, т.е. оставяш се в ръцете на един човек. Не малко са се разочаровали. Чувала съм какви ли не истории от типа на: а, тя е при доктор едикойси и не я поглежда дежурният екип, а пък доктора не идва Shocked

Ти си реши миличка, пожелавам ти късмет, това е най-важното.
И аз съм от доволните! PeaceОт началото на бременността бях на консултация при тях,след това и самото раждане без да съм имала познати там или претенции за лекар.Страхотни професионалисти са!  bouquetНаложи се по медицински причини в последния момент да ми направят цезерово-екипите им са страхотни!За момент не съм съжалила,че съм отишла там!А мнението ми относно частните консултации при някой лекар,който се ангажира и с раждането,са негативни!Всяко едно раждане независимо как протича то,се прави от екип,който се състои от няколко човека.Представете си какво е тяхното отношение и чувство,когато знаят,че техния колега е взел пари,а всички заедно вършат работа. HugА и много мои приятелки бяха разочаровани от такива доктори!При едната се случи доктора,който се беше ангажирал и с раждането след като беше взел добра сума-да контролира раждането по телефона,че бил в чужбина на семинар Shocked!Извинявам се за отплесването,но това е моето мнение!  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 146
И аз бях на ЖК в Шейново и нямам никакви оплаквания. Много внимателни, коректни и мили бяха през цялото време. Правеха ми всички изследвания и ми разясняваха всичко.
Но ако решиш някой определен лекар, с цялото си сърце ти препоръчвам д-р Йончев. Страхотен е Peace

# 25
  • Мнения: 959
Категорично не подкрепям мнението за многото лекари, които трябва да те гледат. Неслучайно хората са казали: много баби, хилаво дете.
Но всеки наистина сам решава. Не мисля, че ако си направиш уговорка с лекар, той ще изчезне в деня на раждането. Моят поне беше 24 часа на разположение през бременността ми. Когато тръгнах да раждам, специално за мен събра извънреден екип, който стоя до късно в болницата. При това става дума за едно от най-големите светила на "Шейново". И не съм му платила кой знае каква огромна сума - не и колкото взема набеденият за "светило" Ненов. Но пък човекът не се отдели от мен, а после следеше и състоянието на бебето. Слава Богу моето раждане мина леко - аз исках епидурална упойка, на 4-ия час след това вече се разхождах в градинката на болницата, а бебокът се оказа по-жилав и от мен - да чукна на дърво. При самото раждане нямах усложнения, като изключим пъпната връв вързана на възел - но това е нещо, което не може да се разреши предварително. А една от причините за преждевременното раждане може би беше, че в този момент баща ми умираше и бях страшно притеснена. А и все пак аз родих на 36 години, което не е без значение.

Е, тук не съм съгласна с мнението ти за доктор Ненов. Той просто найстина си разбира от работата и може да се каже че е един от най-добрите, но да не разводняваме темата ако искаш да продължим може на лични. Иначе и аз съм чувала доста отрицателни мнения за ЖК в Шейново.

Общи условия

Активация на акаунт