Трудно проговаряне - тема 24

  • 88 449
  • 800
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 4 642
В задънена улица сме с това сричане. Не става и не става. Не може да слее буквите в сричка. "МА" го казва "М-А". Отделно има затруднения с някои букви от азбуката (ц,ч,ш,щ).
Приемам всякакви съвети как да го науча да срича.

# 796
  • София
  • Мнения: 39 718
Моля пуснете нова тема.

# 797
  • Мнения: 3 496
Йоко, аз моето го научих, като го учих да го наизусти. М- А се чете Ма. Взела бях магнитни букви, слагах ги една до друга и повтарях - ма, докато го запомни, после на, ла и т.н. Отделно бях взела читанка по старата програма. Там примерите бяха с по-едри букви и основно с прави срички. Завърши първи клас едва сричайки. В момента чете гладко всеки текст.
За проблемните звуци, аз смених логопеда. По средата на първи клас. С новия дръпна много бързо в изговарянето. Но той имаше друг подход. Към днешна дата понякога не изговаря добре само р.

# 798
  • Мнения: 4 642
Аз все още търся логопед. Трудна работа.
Ако някой може да помогне? (За гр. Сливен).
На кое издателство ползвахте буквар?

# 799
  • Мнения: 3 496
Йоко логопеда сменяш и пробваш. Искаш да присъстваш и ти по време на часа. Сливен май е по-голям от града, в който живея и би трябвало да има избор. Поне в нашия град има голямо количество. Предишния логопед основно и даваше да изговаря думи с проблемните звуци. Нашите бяха много. Детето си нагласяваше езика и изговаряше добре. Като започнеше свободна реч, лъсваше проблема. Новата логопедка я караше да разговаря по определени теми и така да се мъчи да изговаря проблемните звуци. Скоро някаква потребителка в темата за логопеди от такъв подход не беше доволна. Но пък моето дете така успя.
Ние бяхме с буквар на просвета. Аз намерих пак на просвета от преди 4 години. Госпожата в училище разреши по него да работи и в клас.
Само да допълня, като казах, че чете гладко, ако има изречение от типа" присъствах на октомврийско мероприятие" ще го прочете със запъване. Но пък в учебниците няма  такива текстове.

# 800

Общи условия

Активация на акаунт