Отнемане на деца в Норвегия 2

  • 160 727
  • 2 904
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз също не мисля, че произходът на децата или Цветелина има значение в случая. Не виждам дискриминация.

# 1 471
  • Мнения: 4 383
Кафе с мед, много интересен въпрос, но ми е интересно да прочета все пак за кои неприемливи ценности става дума. Чак пък такива грандиозни ценностни различния с българите не съм забелязала.

Елеонора 27, не бих се нарекла специалист, но след две десетилетия живот там, мисля, че познавам страната доста добре.

# 1 472
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Живея близо до почетното консулство на Норвегия във Варна.
Преди два часа минавам от там и гледам няколко души с транспарант
на който е написано- Върнете ни децата.
Викам си, я да се наредя до тях за подкрепа....Обаче, то само за снимка май е било бе.
ДокаТ се кордисам за подкрепа, прибраха трансперанта и ми отиде подкрепата.
Обаче и на това, благодарско. Снимки ще има явно.
Малко хора бяха обаче. Може да е имало нещо преди аз да мина от там и да е имало
повече народ. Но тоя транспарант го вирнаха точно когато минавах от там за минутка.
Абе, да не гадая, някъде може да излезе написано, какво, що е било.

# 1 473
  • Русе
  • Мнения: 11 920

но след две десетилетия живот там, мисля, че познавам страната доста добре.
   Много впечатляваща статистика има съответната служба. Такива цифри значат, че в ежедневието си всеки би следвало да среща в обкръжението си семейства с отнети деца и деца отглеждани след отделянето им от семейството. Щом си живяла двадесет години ,значи ли че имаш преки впечатления.

# 1 474
  • Мнения: 14 966
Една българска майка се бори да си върне децата в държава, критикувана редовно за системата и за отнемане на деца. Дали е патриотизъм, доколко знаем фактите, няма никакво значение. Не сме ли тук да подкрепим хората , които смятат, че спрямо тях е приложена репресия?
Културата нека си е култура. Ценностната ни система е различна. Дам , аз не зная какви са ценностите в Норвегия , но зная тук как родители обичат и отглеждат децата си. Зная каква висша ценност е детето за майката.
Аз приемам всичко, което не знаем за случая на Цветелина, за факти в нейна полза. Една българска майка с образование, интелект и дисциплина, формирана от спорта , както и обучаваща деца - норвежки при това, не може да извърши толккова голямо зло, че да и отнемат децата.
Моля се за справедлив процес. То е ясно как е станало децата да отидат при бащата, поне едното засега. Изпискал е пред БВ , че децата не ходят при него, завел е дело за промяна на род.права / и тук го има това/ , и ето ви двете дела. БВ взема децата със заповед , или там както се казва, сега се разглежда в съда правилно ли е. Бащата дали е получил РП до крайна инстанция , не е ясно. Хайде малко подкрепа на тази жена , която дори не знае добре ли е дъщеря и, вместо да си говорим за норвежката култура и " ценности ".

# 1 475
  • Мнения: 3 865
Мани майтап, ама на мен ми пратиха консултант да ме учи да бъда майка и една от причините беше високото IQ. Невероятно но факт - това си е проблем. Както казах трябват им програмируеми роботи, а не мислещи хора. А че българското гражданство е другата причина това и свекърва ми го каза без да се замисли и без да е в час с историята - близко до ума. За лошите гени - ама разбира се - българите са с лоши гени и трябва да се компенсират с добри навици. Питайте всеки скандинавец (ама го хванете пиян, че иначе много лъжат) да ви каже, че за тях източноевропейците сме си измет

# 1 476
  • Мнения: 14 966
Мани майтап, ама на мен ми пратиха консултант да ме учи да бъда майка и една от причините беше високото IQ. Невероятно но факт - това си е проблем. Както казах трябват им програмируеми роботи, а не мислещи хора. А че българското гражданство е другата причина това и свекърва ми го каза без да се замисли и без да е в час с историята - близко до ума. За лошите гени - ама разбира се - българите са с лоши гени и трябва да се компенсират с добри навици. Питайте всеки скандинавец (ама го хванете пиян, че иначе много лъжат) да ви каже, че за тях източноевропейците сме си измет
Разсмя ме горното . Е как се сниши , би ли разказала Joy

# 1 477
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Съжалявам, че не ги снимах скандинавците когато работех в хотел.
Такава измет не са виждали очите ми.

# 1 478
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Съжалявам, че не ги снимах скандинавците когато работех в хотел.
Такава измет не са виждали очите ми.
Всяко лято сме свидетелш как се търкалят, пикаят и повръщат директно по улиците. Боклуци гнусни.

# 1 479
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Съжалявам, че не ги снимах скандинавците когато работех в хотел.
Такава измет не са виждали очите ми.
Аааа, имали сме удоволствието.
Но дайте да не “генерализираме”💐💐💐🌸🌸🌸🌷🌷🌷
Дискриминация, дори да има в случая, тя е недоказуема. По тази тема можем само да спекулираме, но няма да е от полза за децата или Цвети.

# 1 480
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Така е, няма да е от полза за Цвети, обаче се ядосах на мнението на скандинавците за нас.
Та затова писах, че очите ми когато ги видях за първи път какво правят се облещиха и
не искаха да повярват, какво виждат.
Тя Virmilion,
ги е описала точно, та точно.

Спирам по тази тема, че стана офф bouquet

# 1 481
  • Мнения: 4 383

но след две десетилетия живот там, мисля, че познавам страната доста добре.
   Много впечатляваща статистика има съответната служба. Такива цифри значат, че в ежедневието си всеки би следвало да среща в обкръжението си семейства с отнети деца и деца отглеждани след отделянето им от семейството. Щом си живяла двадесет години ,значи ли че имаш преки впечатления.

По спомен беше някакъв много малък процент деца, които са отнети от семейството, на фона на всички деца в страната. Много е вероятно много хора изобщо да не познават и един случай в средата си. Аз знам за един, защото детето ходеше в същото училище като моите деца, и знам, че майката (норвежка) беше с отнети родителски права и нямаше право да приближи училището даже. Щом съм живяла 20 години, значи че много лесно хващам лъжите и свободните съчинения в темата.

Темата пак придоби обичайния несериозен тон.

Няма нужда от обобщения за скандинавците, защото българите в Норвегия са известни най-вече като просяци, крадци, осиращи природата в провизорни палаткови лагери и живеещи като скотове по много в малки жилища. Не особено приятно да се наречеш българин там, ама вие не сте такива, нали? И може би не искате да съдят за вас по поведението на тези българи?

Тайс, каква висша ценност е детето за майката, когато шамаросването е национален спорт и навикването на идиот и простак на детската площадка обичайна гледка, хранителния режим е базиран на захарни и тестени изделия тип бял хляб? Такива ценности определено не са приемливи в Норвегия (в която захарни изделия се ядат в събота и са забранени в детските градини и яденето на бял хляб се счита за много нездравословно), но не съм сигурна, че норвежците грешат в случая. Ето, сетих се за неприемливи български ценности, докато чаках отговор. За мен е по-интересен въпроса как се е стигнало до там тя да няма право да вижда децата, те да са отнети и от двамата родители, процесът и точните обвинения, съдебните решения и аргументацията на съда. За да се стигне до там децата да са отнети и от двамата и настанени при непознати, ситуацията е била много крайна.

# 1 482
  • Мнения: 4 383
Между другото, според мен Външно министерство трябва да направи сайт с подробна информация за порядките и живота в различни държави, в частност Норвегия. Та който събира багажа за там, да се запознае предварително. Да се раздават брошурки на летището и да се проведе мащабна информационна кампания така, че да се спести културния шок на някои новодошли. За мен най-шокиращо в началото беше колко възпитани са норвежците и как изобщо не ти нахлуват в личното пространство, как не досаждат, колко са любезни, усмихват се и като цяло си гледат в паничката. Аз бях свикнала на българската ''широка душа'', където всеки ти се бърка в работите, клюкарстването е също национален спорт, всеки се самопоканва на гости, говори високо, ръкомаха и жестикулира оживено и задава суперлични въпроси още на първата среща, особено за размера на заплатата. А там спокойствие, хората говорят спокойно и тихо, гледат си живота и не ти се бъркат, освен ако не правиш нещо наистина лошо. Не всички могат да се чувстват комфортно в такава среда.

# 1 483
  • Русе
  • Мнения: 11 920

но след две десетилетия живот там, мисля, че познавам страната доста добре.
   Много впечатляваща статистика има съответната служба. Такива цифри значат, че в ежедневието си всеки би следвало да среща в обкръжението си семейства с отнети деца и деца отглеждани след отделянето им от семейството. Щом си живяла двадесет години ,значи ли че имаш преки впечатления.

По спомен беше някакъв много малък процент деца, които са отнети от семейството, на фона на всички деца в страната.
  Не беше никак малък. На всеки 100 деца се падаха почти 2 деца отстранени от семействата. Или обществото е затворено и няма контактите, които ние имаме или има нещо друго. Защото за 15 години покрай моето дете аз имам доста повече контакти с деца - и би ми направило впечатление такъв процент.

# 1 484
  • Мнения: 3 677


  За да се стигне до там децата да са отнети и от двамата и настанени при непознати, ситуацията е била много крайна.
Наистина свободни съчинения се получиха. Хем се питаш какво се е случило, но хем загатваш, че вината е  изцяло на родителите. Не че ме учудва това точно от теб де. Остави и другите да си посъчиняват малко, не е само твое право.

Общи условия

Активация на акаунт