давате ли зрънчо?

  • 2 400
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Аз не давам! Не искам да прояде такива неща,но не знам как ще я опазя ...Дано не и хареса ,като опита някога Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 6 798
Преди давах, сега давам солети. Хем не цапат толкова, хем ми се струва, че са по-малкото зло. Абе нещо трябва да се яде, докато се бутаме в количката, защото иначе не ще да седи в нея....А пусна ли я да ходи  Joy  не ми се говори.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 039
Давам Зайо байо и солети, но колкото се може по-рядко, давам му да хапва парченца кашкавал, а като види чипс направо пощурява, защото от него хапва само като го почерпят навън. Вие сте още много малки, аз започнах с тези "екстри" след годинката.

# 18
  • Мнения: 507
Не давам даже и на дъщеря ми която е на 4г. вече. - мазни и лепкави са ми. Иначе на дребния давам обикновени бисквити и солети но рядко колкото да се учи да отхапва и да дъвче.

# 19
  • Мнения: 649
аз "Зрънчо" не бих дала, много мазно и лепкаво е това чудо! за занимавка му давам обикновени бисквити или от тези на Хип, или парче хляб- да си ги дъвче... той повече ги троши де  Mr. Green но избягвам да му предлагам неща за ядене между основните хранения.

# 20
  • Мнения: 2 550
Не, защо да давам?  newsm78  Sick

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Да, давам, и то без да ме боде съвестта. Абсолютно не мисля, че й вредя, ако й дам по десетина царевични пръчки дневно.

# 22
  • Мнения: 1 416
Да, давам й, когато й се хапва...

# 23
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не, няма и да му дам скоро.

# 24
  • Мнения: 4 621
Давам по малко. Яна много го харесва

# 25
  • Мнения: 522
"Зрънчо","Бестини",солети,бисквити,"Базакони"-всичко давам и моичкия много ги обича.А това,че на теб са ти "отвратителни" не означава,че на бебо няма да му харесат,но във всеки случай мисля,че сте малки още за такива неща Wink

# 26
  • Мнения: 27 524
А това,че на теб са ти "отвратителни" не означава,че на бебо няма да му харесат.

Тук не става дума на кого колко са отвратителни,а че няма нищо полезно в тях и даже са вредни. Защо тогава да не му дам една ябълка или един банан, вместо пакетче пържени ...нещо си  Sick Почти всички малки дечица харесват биричка например, ама това означава ли, че  трябва да им даваме всичко което харесват и знаем, че не полезно за тях? Всички деца харесват и шоколад? Да спрем ли даваме плодове, зеленчуци и овесени ядки, за сметка на бира и шоколад? Отнасяйте се по-сериозно към здравето на децата си. От нас зависи да им изградим култура на хранене за в бъдеще с цел по-добро зравословно състояние, а не да ги свикваме от малки със Зръчно, шоколад и т.н. Така или иначе като тръгнат на училище с пари в джоба за закуска и обяд, сами ще решават какво да си купят.

Всичко това, което написах, съвсем не означава, че аз не обожвам Зръчно и шоколад и не ги ям редовно,  Mr. Green но наистина не виждам смисъл да се дават на едногодишни деца  Stop Иначе всеки процедира както сметне за добре.

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 15:35 от Блонди

# 27
  • Мнения: 4 392
Блонди е права.
 Peace
Проблемът е ,че на нас са ни пъхали в устите ,да си опитаме от всичко и вкусът ни е манипулиран в грешна посока Mr. Green,затова са ни вкусни такива боклуци!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 798
А това,че на теб са ти "отвратителни" не означава,че на бебо няма да му харесат.

Тук не става дума на кого колко са отвратителни,а че няма нищо полезно в тях и даже са вредни. Защо тогава да не му дам една ябълка или един банан, вместо пакетче пържени ...нещо си  Sick Почти всички малки дечица харесват биричка например, ама това означава ли, че  трябва да им даваме всичко което харесват и знаем, че не полезно за тях? Всички деца харесват и шоколад? Да спрем ли даваме плодове, зеленчуци и овесени ядки, за сметка на бира и шоколад? Отнасяйте се по-сериозно към здравето на децата си. От нас зависи да им изградим култура на хранене за в бъдеще с цел по-добро зравословно състояние, а не да ги свикваме от малки със Зръчно, шоколад и т.н. Така или иначе като тръгнат на училище с пари в джоба за закуска и обяд, сами ще решават какво да си купят.

Всичко това, което написах, съвсем не означава, че аз не обожвам Зръчно и шоколад и не ги ям редовно,  Mr. Green но наистина не виждам смисъл да се дават на едногодишни деца  Stop Иначе всеки процедира както сметне за добре.
Всичко това е много хубаво и правилно, но моята банан яде само когато е гладна и то половин. А ябълка капва едно тънко резенче и не иска повече. С какво да я залисвам,докато се разхождаме час и половина два?  newsm78 Не става с плодове, остават боклуците.  Laughing

# 29
  • Мнения: 4 392
Отговори си сама на няколко въпроса:
С какво захрани и кога? Давала ли си на детето си кисели,бисквити и прочие?
Подслаждала ли си със захар?
Ако да-вероятно затова сега отказва плодове/
Ако не-не знам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт