Отговори
# 1 560
  • Мнения: 12 301
В продължение на моята версия за арменците. Намерих един материал, който дава донякъде обяснение, защо ние сме си останали под гръцко, а арменците са се изплъзнали.
Според статията, след превземането на Константинопол, султанът е имал нужда от негръцки елемент - противовес на византийското му население. И го е намерил в арменците, защото имат конфесионални различия с гърците. Затова е утвърдил арменска патриаршия и съответно милет с правото на училища, съдилища, администрация и пр. Така се е получило после и с юдеите. Допреди въпросния милет, май хич не им е било радостно и на арменците.

http://www.diplomat.am/load/public/1/5-1-0-617

Тук търпя корекция - в Османската империя не са делили хората по етности, а по вяра. Та който е източноправславен, отива към Цариградската патриаршия и се ползва от всички плюсове да е малцинство, доколкото разбирам, гърците са ни отреждали най-вече полски труд.

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 00:53 от Vapor

# 1 561
  • Мнения: X
Приеми, че не ти задавам 5 пъти въпрос с намерението накрая да ти сервирам лично аз удобен отговор. Дори не се опита предположение да направиш, или да прочетеш в Уики.
Приемам, че задаваш провокативни въпроси, чийто отговор и сам не знаеш, ОК Simple Smile.

Всъщност ти диалог не водиш с никого Simple Smile
Но и без твоето неучастие се получава интересен разговор и се научават неща.
Благодаря, Vapor.

# 1 562
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Казвам ти - стига увърта, ти още повече увърташ. Умирам вече да разбера!
Ок. Умирай си на спокойствие! Аз този диалог не го водя с теб.

Диалози се водят на лични, това в обществена дискусия. Нормално е да почне да ни писва от твоите провокации и снизходително отношение, все едно сме ти ученички на дъската. Нещо взе да се изявяваш, само въпроси, а пък ние всички ти търчим тука с аргументи, линкове и факти. И следва поредната провокация, без сам да аргументираш нищо. Няколко пъти те попитах - каква ти е тезата изобщо?

Също намирам темата без теб много по-интересна.

# 1 563
  • София
  • Мнения: 5 883
Арменец и полски/селски труд?
Че то имаше вицове по темата, как ако връчиш на арменец права лопата, той търси копчето за включване... Опасна работа са арменците.

Но чакам и аз изложението на Земонти- Мюмюн по темата.

# 1 564
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Леле, леле, де отишла темата....направо нова тема Simple Smile

 Земонти, кажи за братята арменци де, стига ни държа под напрежение Simple Smile Покажи си радостта от нашето невежество.

Ей, мреш да провокираш Laughing Обаче отговор що така не щеш да
дадеш newsm78

# 1 565
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Арменски геноцид.Като ще си говорим за арменци, да споменем и това...
Сега очаквам някой да каже,че не е имало такъв....

# 1 566
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Не съм спала и не съм яла от вчера за арменците, както и за всички въпроси, които зададох на автора и останаха без отговор...

# 1 567
  • Мнения: X
Не съм спала и не съм яла от вчера за арменците, както и за всички въпроси, които зададох на автора и останаха без отговор...


Ма много си нагла! И наготово искаш всичко! Я марш да търсиш линкове!

# 1 568
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Да де, Земонти е прекалено фин да ни дава на готово отговори на нас, простолюдието. Той може само да изпитва, а ние чинно да отговаряме, обаче с "правилните" отговори. Просто ни дава възможност сами да стигнем до тях и когато достигнем неговото ниво, тогава евентуално можем да разговаряме с него като равни.

Confounded

# 1 569
  • Мнения: X
Не мислиш ли, че без тези 500 години любовта към гюбека изобщо нямаше да я има?
Аз пък се замислих, че между нашата чалга и болшинството от рап композициите няма съществена разлика в интелектуалното ниво.

# 1 570
  • Мнения: 18 547
Не мислиш ли, че без тези 500 години любовта към гюбека изобщо нямаше да я има?
Аз пък се замислих, че между нашата чалга и болшинството от рап композициите няма съществена разлика в интелектуалното ниво.

Че ние  и  хубава чалга си имаме...

# 1 571
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Арменски геноцид.Като ще си говорим за арменци, да споменем и това...
Сега очаквам някой да каже,че не е имало такъв....
Оооо! Имало е и още как, но това е друга тема.

Аз вярвам, че Black_Sapphire е попрочела за разликата в статута между българските "диви селяни" (нейни думи) и арменците и сега се прави на луда с извода защо едни християни са се имали за "роби", а други са търгували, забогатявали и са участвали активно в политиката на империята.

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 20:03 от zemonti

# 1 572
  • Мнения: 12 301
защо едни християни са се имали за "роби", а други са търгували, забогатявали и са участвали активно в политиката на империята.

Защото едните са били поставени в много по-тежки условия спрямо другите заради липсата на конфенсионални различия с гърците? По моята версия горе-долу така излиза.

# 1 573
  • Мнения: 4 758

Защото едните са били поставени в много по-тежки условия спрямо другите заради липсата на конфенсионални различия с гърците? По моята версия горе-долу така излиза.

И сега какво излиза, е*аси. Не само, че православието не е това, което ни е запазило като народ, ами и ни е стъжнило ситуацията допълнително...

Май вярно изборът на Борис е бил леко каръшки. Иначе можехме да сме колонизирали нещо из Африка и сега живот да си живеем.

zemonti, те и за Ренесанса млъкнаха. Ама чак пък да са чели, не знам...

# 1 574
  • Мнения: 12 301

Защото едните са били поставени в много по-тежки условия спрямо другите заради липсата на конфенсионални различия с гърците? По моята версия горе-долу така излиза.

И сега какво излиза, е*аси. Не само, че православието не е това, което ни е запазило като народ, ами и ни е стъжнило ситуацията допълнително...

Не знам дали може да правим този извод, конкретната арменска църква, за която говорим също е православна, но с различия спрямо  гръцката /отпреди ние да станем християни/. Което им е позволило да сдобият милета.

А изводите на zemonti  така и не ги разбрах. Допускам, че неговите не опират до четене, а до житейски съждения.

ПП Между другото, не разбирам и какво общо има избора на католицизма с колонизацията на Африка.

Последна редакция: ср, 13 фев 2019, 21:06 от Vapor

Общи условия

Активация на акаунт