Размяна на парфюми - тема 58

  • 91 683
  • 760
  •   1
Отговори
# 435
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
Днес от размяна получих Роз ванилия Мансера на която капачката мирише силно на чубрица. Аромата в началото е леко спиртен. Имам малка Мансера същата. Помолих да развалим размяната. Съфорумката иска по-убедителна причина.

# 436
  • София
  • Мнения: 849
Днес от размяна получих Роз ванилия Мансера на която капачката мирише силно на чубрица. Аромата в началото е леко спиртен. Имам малка Мансера същата. Помолих да развалим размяната. Съфорумката иска по-убедителна причина.

Колко по-убедителна от това, че ароматът потенциално е менте или развален?   Rolling Eyes  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 437
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
Съфорумката е wind whirl, взела го от sisi тя пък от еликаин
Бил оригинал

А аз за който не е разбрал съм тъпата съфорумка raznejena. Еми това е. Внимавайте. Grinning
Изгорях но да се знае кой какво предлага.

# 438
  • София
  • Мнения: 849
С еликаин и аз имах драми преди време - не менте, но супер некоректно отношение.

С wind whirl съм разменяла и винаги е била много точна  Peace

# 439
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Здравейте дами  Smiley

Разменям:
L'Ile au Thé, Annick Goutel - EDT, 90/100. Купуван от аерогарата в Париж. (пазя кутията, ако на някой му трябва. Мисля, че и касова бележка пазя)
https://www.fragrantica.com/perfume/Annick-Goutal/L-Ile-au-Th--30006.html

Penhaligon's Peoneve, EDP, 95/100. Купуван от Съркъл в Мол Сердика. (пазя кутията, ако на някой му трябва)
https://www.fragrantica.com/perfume/Penhaligon-s/Peoneve-14950.html

Mirto di Panarea, Aqua di Parma - Запазен

Nina, Nina Ricci, EDT - Разменен

Не търся нищо конкретно, може и мъжки парфюми. Не държа на количества, но все пак да е относително равностойна размяната. Нямам проблем проблем с тестерите, само отливки не желая.  Simple Smile
Бих се зарадвала на някакви количества Emporio Armani, Shalimar Souffle, Aqua di Gioia.

Разменям и La Petite Robe Noire Intense, EDP, 20/50
https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/La-Petite-Robe-Noir … ntense-39157.html
но за него търся само някакво количество Alien Eau Sublime

# 440
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
С еликаин и аз имах драми преди време - не менте, но супер некоректно отношение.

С wind whirl съм разменяла и винаги е била много точна  Peace
Ами като е точна да си прибере боклука обратно и да ми върне Ван Клифа и готово. Тя обаче е нагла. Иначе много активно разменя ами да гледа какво и пращат. Некоректна е. И се пазари за добавка отливчици. Ама то аз съм си виновна. Поне приключих с безсмислените размени!

# 441
  • Мнения: 4 384
Ти си си в правото да искаш разваляне на размяната.
А потребителката пуска през пост, няма друг активен като нея.Когато обърнах внимание на този факт, мнението ми беше изтрито на момента.

# 442
  • Мнения: X
Размяна на 60/75 мл. Collection Extraordinaire Rose Velours Van Cleef & Arpels  - с кутия за Roses Vanille Mancera около 85-90/120 с кутия и пауч.

Мили дами,
Дълго се двоумях как да постъпя. Ясно ми е, че тук не е място за дискусия, така че ще се огранича до един пост, с който за мен темата приключва.
Ето кореспонденцията ми с Chocolat_. Останах объркана:
Цитат на: Chocolat_ в чт, 25 окт 2018, 14:59
Здравей. Незнам от къде си я взела тая Мансера, но внимавай с тия размени и прочие. Връхните нотки са и леко излетяли, не казвам че е менте , но според мен не е съхранявана много правилно. Щях да се гътна, от повече от час пръскам ту от този ту от моя, но има разлика в първите десетина минутки. Моя в началото се разнася хубава роза а тук- не баш, после си стават същите. Капачката също леееко понамирисва на чубрица. Такова досега не ми се е случвало, но съм чела. В теб нямам никакво съмнение , ти едва ли си я пръскала бог знае колко, аз съм имала и оригинални проби от нея преди време. Има лека разлика. Мислех да продам или разменя малкото шише и да си оставя това ама сега почвам да се замислям. То това голямото като се съмнявам ще ми е съвестно да го разменям. Ще си ги пръскам и дано грешката е в моя телевизор, засега приключвам с фъщенето че чак главата ме заболя , но доста време вече сравнявам. Кодове не проверявам щото едва ли има много смисъл а и този е бая затрит на дъното. Иначе кутии, шишета всичко е еднакво. Реално аз рядко се вглеждам но тук просто в началото на самия аромат хващам разлика защото вече от месец го нося постоянно кажи речи и свикнах с него. Здраве да е, но внимавай много."
Аз:
"Доста неприятна ситуация. Първо - в разговора вмъквам и потребителя, от който получих Манцера. Sissi 81. След получаване (държа да отбележа, че също имам малък остатък от предишната ми бутилка) разносих парфюма 2 дни и забележка нямам. Но както и в поста описах - заменям защото получих Montale, който аз лично усещам по-интензивно. Явно заради свикването с този. Както и да е. За мен разлика няма.
Не знам как да процедирам, при положение, че ако всяка размяна се разваля във връзка със субективни усещания... Моля Sissi 81 да сподели от къде е парфюма (повтарям се - за мен си е ок), но ми трябва реална причина за разваляне на размяната, а не, че нещо не допада.
Надявам се да ме разберат правилно и двете (освен мен) страни."

Тук опираме до това, че лично аз бих се почувствала некомфортно и при двата изхода от ситуацията – разваляне или не на размяната.
Ако я разваля, то тогава какъв е смисълът от такъв тип тема, при положение, че всеки би могъл да иска разваляне на размяна – парфюмът не му е също толкова траен като на тестера в магазина, нещо му се губи някаква нотка, не му допада или не е убеден, че точно този е искал, защото е тествал три в парфюмерията
И е запомнил грешно?!? Или на топло ухае по един начин, а на студено по друг?!?
Вижда се какво е описано – съмнение в оригиналността няма.
Също, благодаря на Sissi 81, която ВЕДНАГА щом я попитах за произход на парфюма ми се обади. И двете сме на мнение, че всичко си му е ок – като нотки, трайност и т.н., както и съхранение, така че да е с оригиналното си звучене. Ако нещо ме съмнява не бих го пуснала тук. Нито пък щях да си замълча пред Sissi 81.
Ако не разваля размяната, всички ще се съмняват в мен, въпреки че знам какво предлагам!
Много е неприятно, затова за себе си знам, че повече размени по куриер няма да правя.
Вярвам на носа си, знам какво предлагам, както и как бих се чувствала, ако nякой ми даде в замяна менте (за което в този случай няма претенции) – така че само замени на лични срещи.
Също – в случая съм на мнение, че съм предала адекватен продукт и повод за разваляне на размяна няма.
Моля и да бъда поставена в първия пост като некоректен потребител с описание на ситуацията, така че хората да имат реална представа и ако желаят да потърсят кой какво.
С уважение към всички.
ПС - за да не пускам през пост - моля - как да отбележа, че някой от предлаганите не е актуален, щом нямам право на редакция. В случая Donna - резервиран.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 22:16 от Анонимен

# 443
  • Мнения: 4 384
Wind whirl, а ти как би постъпила в ситуацията на Chocolat? Това са случаи, от които никой не е застрахован. Какви механизми за защита ще има всеки, който получи по куриер парфюм, който се разминава с това, което познава или е менте?

# 444
  • София
  • Мнения: 2 512
Дами, в случая, смятам, че трябва да се развали размяната и да се приключи въпроса. Щом има сьмнения, всеки да си прибере свой парфюм и това е.

# 445
  • Мнения: X
Дами, в случая, смятам, че трябва да се развали размяната и да се приключи въпроса. Щом има сьмнения, всеки да си прибере свой парфюм и това е.
Разбира се - от чисто човешка гледна точка си права! Но аз пак смятам, че повод за разваляне нямам - АЗ. А и изложената от нея информация не беше реална в определени пунктове - защо да и вярвам и за парфюма. Още утре пускам пратка обратно. Стига да е ок да ми върне моя, разбира се.
Също - продължавам да държа да съм в първи пост като некоректен потребител, защото и друг може да бъде обвинен в нещо сходно.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 20:55 от Анонимен

# 446
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
Анджък, Симпати. Това казвам и аз. Три часа правих проби и се чудих и маех преди да напиша това писмо на потребителката. Ами развален е и дори да имах добри намерения да не я обиждам щото почти бях сигурна, че така го е получила и писах два реда че искам да развалим размяната. Какво толкова има да се чуди не разбирам. И темата за размени не е за да и бъде комфортно на нея а да стане размяна от която да са доволни и двете страни. Лично аз разменям вече изключително рядко, но разменям от много години и такова нещо с развален аромат не ми се беше случвало. Претенции нямам повече и моля модератор ако прецени да затрие тези фермани. По това което ми е писала на лични днес потребителката на мене ми е ясно за какво иде реч- тя няма да надмогне алчността си към новото парфюмче и няма да развали размяната. Това е бял кахър. Да е жива и здрава , но така не се прави. Количеството размени което прави човек не значи че размените са качествени и не може да ми дава имена на съфорумки от които е взела аромата едва ли не за критерий за качество пфуууу много разбирачки

Утре ще изпратя парфюма с удоволствие. Извинявам се на публиката за цирка.

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 21:53 от Chocolat_

# 447
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Актуализиран списък с предложения и желания, като предпочитам по-малки разфасовки/флакони, когато има такива.

Най-много търся:
D&G The only one
D&G The one Royal night
Cartier Carat
E. Arden 5th Avenue Royale
Givenchy L'Interdit 2018
John Galliano Parlez-Moi d'Amour EDP
Скрит текст:
-Cartier La pantere Edition soir/Noir absolue
 -Valentino Donna/Uomo Noir Absolu
 -YSL Manifesto Elixir / Parisienne EDP
 -Tom Ford Noir pour femme
 -D&G Dolce Garden
 -Chanel Coco Mademoiselle Intense
 -VC&A Collection Extraordinaire Precious Oud
 -Alaia EDP/Parfum Blanche
 -Versace Pour Femme Oud Oriental
 -Armani Si Le parfum
 -Donna Karan Liquid Cashmere Black
А тези са другите:
Скрит текст:
CHANEL:
 -Allure Eau de parfum
 -Chance Eau de parfum
 -Coco Eau de parfum
 -Coco Noir
 -Cristalle Eau verte
------
 -Guerlain Idylle и Insolence единствено и само във вариант "Bee bottle"
 -Versace Pour femme
 -Bvlgari Goldea The Roman night
 -Hermes Kelly Caleche EDP
 -Sisley Eau de 3
 -Mugler Angel EDT и крем за тяло или лосион
 -CH 212 VIP Rose
 -Givenchy Dahlia noir L'eau
 -YSL Belle d'Opium
 -Anna Sui La vie de boheme
 -Valentino Valentina всички лимитирани цветни бутилки,като с предимство са POUDRE и BLUSH
Предложенията ми са:
--------------
Нови продукти с целофан, подходящи и за подарък:
 - 90 мл Joy by Dior Christian Dior https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Joy-by-Dior-51285.html За него бих предпочела 2-3 в по-малки количества от търсените аромати, че вече големите бутилки ме ужасяват.
 - 50 мл https://www.fragrantica.com/perfume/Issey-Miyake/L-Eau-d-Issey-P … ilette-41934.html

Нови и непръскани тестери с кутии:
 - 100 мл https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Mon-Guerlain-43297.html
 - 75 мл https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Terre-d-Hermes-Parfum-8282.html
 - 100 мл https://www.fragrantica.com/perfume/Coach/Coach-for-Men-45343.html
 - 75 мл https://www.fragrantica.com/perfume/Giorgio-Armani/Acqua-Di-Gio-Absolu-48138.html

- 90 мл тестер пръснат еднократно Аура Мюглер ЕДП https://www.fragrantica.com/perfume/Mugler/Aura-Mugler-45639.html
 - 48/50 мл тестер с капачка,без кутия,една от новите лимитирани ябълки https://www.fragrantica.com/perfume/Donna-Karan/DKNY-Be-Deliciou … et-Pop-48725.html

За нещо много интересно и желано бих се разделила и с:
- 48/50 мл Twilly продукт с капачка и "шалче" , без кутия https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Twilly-d-Herm-s-46145.html
 - 50/100 мл тестер с капачка https://www.fragrantica.com/perfume/Chanel/Chanel-No-19-Poudre-12424.html За него искам само друг Шанел

BOUCHERON QUATRE ABSOLU DE NUIT отпътува при новата си собственичка

Интерсувам се също и от:
Скрит текст:
   - почистващо мляко за лице,ако става и за очи още по-добре
   - продукти Clarins: тоник с ирис и водата с мента за комбинирана кожа, както и One step facial cleanser
   - спрей за грим(от типа на UD All nighter,De-slick spray,MAC Fix+,NYX Matte finish или друг подобен), като цяло всеки такъв спрей продукт за матиране и придаване на дълготрайност ми е интересен.Без Кларанс техния го ползвам в момента.
Възможни са всякакви комбинации,разменям и друга козметика-бяла,декоративна и за коса. Ще отговоря на всички,като понякога се случва да се забавя с отговора. За което моля предварително да бъда извинена.

# 448
  • София
  • Мнения: 559
Скрит текст:
Violet Blonde Tom Ford не е актуален

Разменям:
(Количествата са по моя преценка. Предпочитам да изпратя снимки, за да не стават недоразумения.)

Jour d'Hermes Hermès - 29/30 мл
Light Blue Sunset in Salina Dolce&Gabbana - малко повече от половината от 50 мл
Aqua Allegoria Limon Verde Guerlain - 70/75 мл
Teazzurra Guerlain - повече от половината от 75 мл
Aqua Allegoria Rosa Pop Guerlain - 85/100 мл
Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia - малко по-малко от половината от 125 мл
L`Artisan Parfumeur Rose Privée - 100 ml, тестер с капачка
Batucada L`Artisan Parfumeur - 48/50 мл
Place Vendome Eau de Toilette Boucheron -повече от половината от 50 мл
Aqva Divina Bvlgari - 60/65 мл
Dolce&Gabbana Pour Femme Intense - 20/25 мл
Born in Paradise Escada - 28/30 мл
Vanille Passion Comptoir Sud Pacifique - 100 мл, само тестван, тестер без капачка с тестерска кутия
L'Eau Couture Elie Saab - около 12/30, с кутия. (течността е с променен цвят и утайка, но мисля, че ароматът не е променен)
Bobbi Brown Beach  -  48/50 мл, с кутия
Brasil Dream Estée Lauder - около 25/50 мл, без кутия (спрян от производство)
Emerald Dream Estée Lauder , около 22/50 мл. Няма кутия. Бутилката е одраскана леко на две места, но е слабо забележимо (спрян от производство)
Bois d`Iris The Different Company - около 2-3 мл остатък в бутилка от 90 мл (тестер), достатъчно за тест
Perceive Soleil Avon - 45/50 мл
Little Red Dress Avon - мини, около 8-9/ 15

Отливки:
Mango Manga Montale - 4/5 ml
Wild Pears Montale - 4/5 ml
Moon Aoud Montale 4,5/5 ml
Intense Cherry Montale 5/10 мл
Kingdom Alexander McQueen - 0,5/3 ml
Jasmin de Nuit The Different Company - 3 ml
Songes Annick Goutal - 4.5 ml
Burberry Women Burberry - 7/10 ml

Търся:
Meteorites Guerlain, Météorites Le Parfum Guerlain, Mon Guerlain,  Gaultier 2 Eau d`Amour Jean Paul Gaultier, Dior Poison Girl EDP и ЕДТ

Към търсените добавям Vanilla & Leather S.T. Dupont, Vanilla Extasy Montale и Celebrate Life Escada

# 449
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Мили дами, търся Alien Eau Sublime някакво количество. Ако някой има излишно количество, моля за ми пише, може да се разберем някак Simple Smile
И отливка ми е ОК, само да го разнося малко и да видя дали ще ми хареса и съответно да си го купя при следващо пътуване, че скоро ми предстои!

Общи условия

Активация на акаунт