Канадски мами - 4

  • 12 763
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 283
Цитат на: ДиДка
аз да те питам....за какво се черпите днес с татито, че пропуснах 
Я кажи, хареса ли ти млякото,
..ами не точно празненство,ами годишнина от нещо(ама утре ще ти кажа  Mr. Green )Но се разминахме с гала-вечерята,че милото го болеше корема и каза,че няма да яде та не готвих! Party Но в късни доби му отмина коремчето и като малко бебе си пожела бухтички,та познай....по нощите месих и пържих! Mr. Green Либоф ли бе да я опишеш! Grinning

И млякото идеално се върза с бухтите! Joy

Мами,тази вечер гледахме страхотен филм(ужас,но ние харесваме такива)Казва се "Hostel".Който си пада по подобен род филми,много е добър,не е от онези нискокачествените! Sunglasses

Айде лека нощ на всички,ако изобщо може да се спи след такъв филм! Sick

Дид,бухтите станаха малко твърдички,но много на брой,та останаха и за теб! Heart Eyes Ако сега прочетеш това и ти се прияде,свирни ми на Кю-то да идвам да ти нося или утре за закуска! Grinning

# 16
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ето ме и мен! Grinning

Голяма пауза направих, чак не вярвам колко време не съм се записвала в темичката. ooooh!

Гледам, че сте питали за пердетата. Решихме генерално проблема с трудното поставяне на релса и купихме щори. Laughing Които също не са сложени, защото трябвало дрелка, но се надявам в понеделник и този въпрос да е решен.

Относно ваксините - Кивито, по графика за цяла Канада се слагат на 12 и на 18 месеца. Просто вашия педитър явно е решил тези за 18 месеца да не ги слага наведнъж, а ги е разделил 4-те ваксини на 2 приема. Peace

И по този повод да питам - Дени няма Канадски имунизационен паспорт, педито ли трябва да му го издаде? newsm78

Писанка, честита ви годишнина - да сте много влюбени и щастливи до дълбока старост!
Hug

Нашето ходене до"Уондърленд" се отложи поради дъждовното време за утре. Да видим дали и тогава няма да вали...

Сигурно някой съм пропуснала, но после пак ще пиша. Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 2 959
Слънчеви и топли привети, Момичета!

Писанка, честита Ви годишнина! Още много такива да празвате за напред. Много любов и разбирателство Ви желая!
А за нослето, аз й варя водичка с мъничко сол/ ако е леко запушено/, кърмата я използвам само за сериозни случай и наистина действа. Нали знаеш, тя е универсално лек-во, поне за мен и за възпалени очички помага и за запушено носле също. А като си падате по пикантната кухня, непременно отидете на Индийски и няма да се разочаровате. Аз съм ходила в Монтреал и беше разкошно.

...аз съм доникъде, бебчо се буди през ноща често и ако му дам гърдата не отказва ...
Мамамаша, че то и Даничка ми се буди през нощта и се успокоява бързо с гърдата, така че изобщо не се притеснявай. Още повече че Ви наближава кризата на растежа около 6мес, и бебо ще папка малко повече. А за захранването не се притеснявай. Бебчо никога няма да бъде доволен от нищо ново, но с повече упоритост от твоя страна ще стане. Ние с Дана наблягахме повече на ечемичената, овесената и след това на зеленчуците и плодовете, и кърмата разбира се! Така че леко, бавно по лъжичка- две и ще стане. Heart Eyes

.... Тук се чувствам по-жива и щастлива...
...И при мен е така...
Хей, Бременелките, Вие с тези объркани хормони само на носталгична вълна сте! Шегувам се Каролинка, Дидка, и аз съм по същият начин, въпреки че не съм във Вашето положение. Ако си стигнем до БГ се плаша от момента когато трябва да се връщам тук, и това ще развали и краткият ми престой там, но засега е толкоз далече този момент.

...и като малко бебе си пожела бухтички,та познай....по нощите месих и пържих! ...
Е, Холи, то бива Либоф, ама чак толкоз. Вие сте си спретнали късна италианска закусчица- бухтички с мляко, но женската любов не знае граници! Hug

...Имате ли контакти с други българи в Едмънтън?Излизате ли по разходки,паркове,барбекюта?...
Имаме БГ познати, но тук българите не са толкоз колкото в Монтреал, Торонто и Ванкувър. Излизаме, разхождаме се. Тук паркове и девствена природа, дал Господ! Барбекютата са навсякъде, аз ги обожавам, защото само така ям месо и риба, та Татито ни е станал голям майстор по тез работи. Hug А какво кисело мляко сте си намерили вие с Дидонката? Hug

SweetyP, ама Вашето семейство само Близначета сте се подбирали? Hug

Нади, не се притеснявай. Утре ще бъде страхотно и слънчево, точно както си го поръча! Приятни забавления! Hug

Лек и хубав следобяд Ви желая!

# 18
  • Мнения: 4 390
Дивианка, благодарим за новата темичка. Твоето зорко око не изпуска нищо. Да не кажеш че е администраторско задължение, не е! Ние си знаем, че сме Ти слабост. Канадата е в хубавите Ти спомени! Как Ти е хубавата лазарка, Ти от Цветница май не си писала при нас? Велинката лудее ли? Hug

Хей, Калида! Нямам никакво свободно време да ти отговоря, а се каних толкова пъти. Извинявай, за което! Embarassed
Слабост сте ми вие канадските, да. Grinning А Канада не я възприемам като спомен, защото не знам кога отново ще ме завее вятъра натам.  Grinning
Благодаря за това, че питаш как е Велина... Heart Eyes
Добре е, диването. Лудува, не слуша, едва се "преборвам" с нея, а е все още в ранна детска възраст. Не искам да мисля как ще е занапред.
Тя от понеделник /живот и здраве/ тръгва на градина и само да знаеш как го чакам този момент...
Притеснявам се, че адаптивния период при нея ще е много дълъг, но се надявам на чудо. Подготвям я психически Grinning, ама тя не се дава.

Не съм писала отдавна в темата, да. Confused
Последно време съм много натоварена /с какво ли не/ и почти нямам време да участвам в темите, колкото и да ми се иска.
 Hug за теб и Дана

# 19
  • Мнения: 7 430
.... по този повод да питам - Дени няма Канадски имунизационен паспорт, педито ли трябва да му го издаде? newsm78

Наде, на мен ми го дадоха в болницата след като родих, но на теб би трябвало точно педито да ти го издаде  Peace

Калида, млякото е на Астро - Балкан стил 6% масленост Mr. Green Аз за сга само него си хапвам Peace

Холи, няма да се оттървеш Wink и утре ще те чакам да ми донесеш поне една бухтичка, днес като не дойде Wink

Дивианка, надявам се да няма проблеми с градината и ай-приятно да те изненада Тити - пожелавам ви го от сърце Heart Eyes Hug

# 20
  • Мнения: 671
Здравейте момичета
Пак заваля но поне поразглади че беше много тежко по жегите Тук климата много влажен едва се мъкна по улиците

Вчера тръгнахме по магискралите сами и разбира се не стигнахме за където се бяхме запътили а си се залутахме здравата Embarassed Crazy

Калида и аз много харесвам тукашните барбекюта още очаче не съм вкусила от тях като ходим из парка за сега само на сандвичи я караме
ДидКа лЮбопИтКа често минавам покрай вашия парк и гледам да ви видя ама не уцелвам   Simple Smile

Малкия май се разболява днес имаше температура, леко киха и е кривичак
Искам да попитам тук какво да търся за температура и за хрема?
Има ли също така и свещички за температура? Какви сиропчета се пият при кашлица? Какви витамини да му гарся за подсилване на имунната система?

# 21
  • Мнения: 369
.... по този повод да питам - Дени няма Канадски имунизационен паспорт, педито ли трябва да му го издаде? newsm78

 На нас го издаде педиатърът, или по-точно сестрата. Първият път питах педиатърът, той ми отговори, че това било работа на сестрата. Питах сестрата, в момента нямали книжките. Следващият път я питам направо сестрата, след кратко доуточняване какво точно искам, ми се отговаря, че имат, но след кратка справка в картона на Ивето казва да съм се благодаряла, че малко ваксини са й били досега та не била в момента много busy и  попълването нямало да й отнеме време.  Crazy Ей, а пък аз си мислех, че това е тяхно задължение. Разказах си историята, че да знаеш, че трябва да го поискаш този паспорт. И аз съвсем случайно от приятелка научих за тези документи и че е хубаво да ги имаш. За малко да забравя да кажа, че се води  immunization record.

# 22
  • Мнения: 210
Наде вие като нямате имун. паспорт как разбра  че ваксините са на 12 и 18 м-ца?
Като ви дадат такьв ще видиш че има и на 15 м-ца.Нашият доктор не е решил да ги разделя на няколко приема,т.като то си пише кога има имунизации и неможе той да си решава дали да ги разделя или да не ги разделя.Виж паспорта на някое друго детенце и виж на колко м-ца има имун-ии.Неможе аз да си измислям месеците защото това което го пише в нашият картон го пише и в други картони които сьм виждала.Нека и някоя друга мама да се включи с инфо. моля.

# 23
  • Мнения: 4 390
.... по този повод да питам - Дени няма Канадски имунизационен паспорт, педито ли трябва да му го издаде? newsm78

Наде, на мен ми го дадоха в болницата след като родих, но на теб би трябвало точно педито да ти го издаде  Peace

Калида, млякото е на Астро - Балкан стил 6% масленост Mr. Green Аз за сга само него си хапвам Peace

Дивианка, надявам се да няма проблеми с градината и ай-приятно да те изненада Тити - пожелавам ви го от сърце Heart Eyes Hug


Канадски имунизационен паспорт за Велина ни издадоха в един Имунизационен център (тогава живеехме в Kitchener и нямахме семеен лекар) - първия път, когато я заведохме за имунизация. Там нанесоха и направените в БГ имунизации до момента.
Астро- Балкан 5.9 процента мисля беше и на мен ми е любимо мляко.
Благодаря ти, Дидка. Heart Eyes
И ние се надяваме, но не таим големи надежди. Grinning

# 24
  • Мнения: 7 430
ДидКа лЮбопИтКа често минавам покрай вашия парк и гледам да ви видя ама не уцелвам   Simple Smile

Ее...другият път ще чакам да ми се обадиш - аз живея точно срещу басейна - ще ти пусна телефона на лични и ще се радвам да се запознаем и на живо Hug


....Малкия май се разболява днес имаше температура, леко киха и е кривичак
Искам да попитам тук какво да търся за температура и за хрема?
Има ли също така и свещички за температура? Какви сиропчета се пият при кашлица? Какви витамини да му гарся за подсилване на имунната система?

Милото - то нали виждаш какво е гадно времето ooooh! и за съжаление цяла седмица го дават дъждовно - не знам какво ще правим Confused
Да ти кажа тук за много неща изписват Тайленол - за по-височка Т ние купуваме свещички ACET 120, има подобни и за кащлица, но не си спомням как се казват - а съм изхвърлила опаковката.
За кашлицата има много видове сиропчета, но честно казано от нито едно не съм доволна  Confused пробвали сме 4 броя Tired
Ако обича чайче - прави му по-често с мед Peace

Хайде и да се оправяте бързичко Hug

# 25
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево утро, Канадски Момичета!

При нас се оформя страхотен и слънчев, хубав ден! Дано да е такъв и по останалите Канадски кътчета. Специално за Торонто трябва да е такъв за да са доволни Дени и мама Нади от дългоочаквания парк! Hug

...от понеделник /живот и здраве/ тръгва на градина ...
Дивиана, лек и успешен първи ден за твоята малка Принцеса. Дано да й хареса, че и мама да има повече свободно време, дори и за нас! Hug

Дидката, аз също купувам тук Астро, но 3.2%, защото Балкана ми се струва доста маслен дори за Дана. А за себе си си квася сама и става супер и не толкова гъсто и леко кисело, точно като българско. Hug

...Искам да попитам тук какво да търся за температура и за хрема?
Има ли също така и свещички за температура? Какви сиропчета се пият при кашлица? ...
Радостче, от всичките Ти въпроси мога да Ти отговоря само на първият. За температура съм давала Tylenol, и Advil може но само за критични ситуации. За хрема- само кърма в нослето съм слагала. За подсилване на имунната с-ма все още разчитам на кърмата и пресните плодове и зеленчуци. Съжалявам че не Ти бях от полза, но другите мами с повече опит ще се включат скоро.  PeaceКак Ти е днес Ален? Желая Ви скоро да опитате вкуса на някое Монтреалско барбекю., няма да съжалявате! Hug

Кивито, я не се стряскай с тез имунизационни карти. Всичко ще е наред, нали всичките ваксини ще получи малката Ти красавица Кими, дори и не в същият ред. Кажи как й харесват новите играчки, вкусно ли е кафето от новата придобивка? Hug

Писанка, а някакви допълнителни ваксини за пътуването на Ивето за БГ, педиатъра съветва ли да слагаш? Thinking

Снежи, да не тръгнеш за БГ без да ни кажеш дори и Довиждане! Приятни приготовления! Hug

SweetyP, ти от толкоз празници нямаш време за нас. Как мина купона с близките? Hug

Гаргамелчо, а при Вас как са нещата? Адаптира ли се Викторийка към домашната обстановка? Heart Eyes

Гери, как сте с малката бубка?  Hug

Лек и хубав нов ден Ви желая!

# 26
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Кивито, ето откъде знам какви ваксини и кога се слагат тук.

http://www.drpaul.com/immunizations/immun-ca.html

Имуниз. паспорт е за да вписват в него вече направените ваксини, а не за да бъде ориентир кога да се слагат. Peace

Писанка, мерси за инфото, ще си искам и аз паспорт следващия път, да видим нашата сестра дали ще е много бизи или не. Laughing

# 27
  • Мнения: 224
Zdraвеите момичета..Аз много рядко се включвам ,но този път не можах да се сдържа....да се похваля Embarassed Наи-накрая си взех шофьорската книжка и мога ве4е спокоино да си карам колата  superuu няма да споменавам колко пъти ме късаха ,че ме  е срам....Добре,че мъжо имаше търпение...иначе аз сам си леко антиталант относно кормуването,така 4е минаването на този тест си беше постижение за мен:)Ами похвалих се..сега трябва да ванимавам много като шофирам:)

# 28
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ей ме и мен Hug
Тук съм, чета ви, но нещо хич не ми се пише Embarassed Тресе ме предзаминаваща треска и май все се карам на някой около мен.
kivito, нашия имунизационен паспорт ни го даде личния лекар и след всяка имунизация, сестрата нанася новите данни. Та при нас си има предвидена имунизация на 15 месеца. След разговор с една мама от Монреал, стигнах до извода, че някои лекари слагат 4-и инжекции на годинка, а други ги разделят на две - на годинка и на 15 месеца. Много е зверско да бодеш 4-и пъти едно мъничко бебе. Добре, че при нас са разделени по две, иначе най-вероятно щях да откажа имунизацията.
Калида, разбира се, че ще ви кажа довиждане, дори и от БГ ще се включвам, когато имам възможност. Стягането на багажа винаги ми е било неприятно, все не ми стига мястото и все надхвърлям позволените килограми.
Радост, за температура давам Тайленол и Адвил - редиувам ги през 3-и - 4-и часа. За хрема съм си донесла от БГ капки Виброцил. А за промиване на нослето купувам от тук Хидра - това е морска вода. Първо пръскам с Хидрата, после с помпичка изтеглям сополките и слагам Виброцил. За кашлица - има много комбинирани сиропи, които освен за кашлиця имат съставка и против хрема. Аз ползвам "Dimetapp DM" (DM - е най-добрият вариянт има и без) и съм доволна.
Наде, в имунизационния паспорт на Слава има вписани имунизациите по месеци, както трябва да се слагат и докрора се съобразява с тях.
Дот, честита придобивка! Леко и безаварийно шофиране! Моят мъж доста ще почака докато се реша да взема книжка - тогава и пазаруването ще стане изцяло мое задължение... няма пък да го огрее Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 224
мерси,Снежи...И аз така си мисля,че ще трябва да пазаря сама...Но все чакам мъжо да има почивен ден и тогава заедно...А ина4е така и така съм започнала да се хваля.поне да си кайа всичко до краи..Тази седмица беше доста положителна за мен и за първи път се явих на интервю за работа в Канада.И разбира се че ги впечатлих с моите умения Laughing  бях наета Mr. Green.Сдобих се фамили доктор,които потвърди бременноста ми...Ами това е ..Остава ми да намеря бързо day care на малката и планът влиза в деиствие..Ами казах си го... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт