Как сте със свекървите ?

  • 13 716
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 040
Как живееш при подобно положение бе миличка???  newsm78
Това не бих го търпяла секунда даже .. извинявай, ама май ти си си виновна за всичко .. не се оставяй да те тъпче ..
Почни да набиваш в главата на съпруга ти, че е ЖЕНЕН ЗА ТЕБ, НЕ ЗА МАЙКА СИ .. и крайните решение за бебето, храненето му, плащането на сметките и прочие ще ги вземете ДВАМАТА ЗАЕДНО, а не родителката му ... Той мъж ли е или лукова глава!
Стегни юздите, че като гледам теб са вързали ... извинявай!

Моите са страхотни, за такива всеки би мечтал, но нито ни се бъркат, нито живеем заедно ... дори като искат да дойдат у нас, винаги става чрез позвъняване предварително да питат дали е удобно, нищо че живеем на 5 мин. пеша едни от други ...  

# 16
  • Мнения: 77
Ох милата  ooooh! това да ти кажа е някакъв ужас, пак че досега си изтърпяла smile3515 и аз имам дразги с моята, но пък това нейното е прекалено newsm61
според мен трябва да говориш с мъжа си и да стигнете до някакво решение на проблема
СВЕКЪРДЗВЕРА все пак ти си му жена и си му родила деца!!!
а не майка му!!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire

# 17
  • Мнения: 566
аз нямам свекървещица, но имам свекър, който достойно се вписва в картинката. все още не ни разрешава да направим какъвто и да е ремонт за бебчо - било добре така. прави ми повече боклук от колкото малко дете и само трябва да тичам след него.
аз обаче от известно време не си помръдвам пръста, даже не готвя за да се осети малко т.е надявам се
иначе тия дни забелязал, че имам корем и намекнал, че може да побоядисаме, а то апартамента има нужда от основна промяна, че скоро там не е живяла и стъпвала жена

# 18
  • Мнения: 356
Леле, миличка, как издържаш?
И защо мъжа ти не те подкрепя?Майка му за него по-важна ли е от теб?Според мен трябва да си поговориш хубаво с него за да изясниш неговата позиция и след това да "нападнеш" свекито.
Добре че аз нямам такива проблеми с моята.Май съм от малкото случили на свекърви.Никога не се е месила в отглеждането на Криси.И винаги първо пита.
Успех  bouquet

# 19
  • Мнения: 182
Момичета ,
безкрайно ви благодаря за милите думи и отзивчивостта   bouquet Абе то нашето е като сапунка аржентино . Казах , че мъжа ми се върти на 360 градуса , защото е тотално разкъсан вече от двете ни . От една страна се чувства длъжен да защити собственото си семейство , т.е. мен и се съгласява. От друга страна онази като започне да го кълве , че ще я вкара в гроба , че мама най - знае , я виж мъж 2 метра е изгледала и той прикляка  #Cussing outА всъщност го виждам , че вече е накрая на силите и търпението си и за това гледам поне аз да не дразня. А свеки като вижда , че той работи извънредно и взема 2 пъти повече , съвсем се овълчи  #2gunfire
Апропо тя си има апартамент 5 стаи в центъра , които си го дава под наем . Ние живеем в тристаен ,чийто кредит аз плащам , защото е на мое име ( родителите ми пак дадоха половината от парите )

# 20
  • Мнения: 867
Милата душичка съчувствам ти. Много го имат този проблем.
Моето мнение, както и по-горе са ти казали е да си изясните малко нещата с мъж ти. Не го жали ти, че е м/у чука и наковалнята. Той как щеше да се чувства ако твоята майка беше искала да се продава неговата кола и тем подобни. А относно раждането нали ти ще раждаш?! Задай директно въпроса нали не смята че здравето ти и на детето ти е по-маловажно от парите.Ако ти ще си  спокойна да си платиш и с уговорка, редно е да стане така, а не да се чувстваш последната на света и изоставена все едно не си човек!!!! Confused
От друга страна за всички неща за които ви се бърка то трябва да се постави ясна граница и то навреме. Вярно е че има такива хора, обаче ако не си отстояваш позицията ще ти стъпи на врата и няма отърване. От това което прочетох тази жена не те жали, не и пука за теб. А значи е и глупава жена, защото не се досеща че щастието на скъпоценния и син зависи от това да има той здраво семейство, а това няма да стане ако продължава да се налага и не ви остави да дишате спокойно и да си имате свое си семейство.

Извинявам се ако съм досадила, ама страшно ми кипна!! #Cussing out #Cussing out  

# 21
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
Момичета ,
безкрайно ви благодаря за милите думи и отзивчивостта   bouquet Абе то нашето е като сапунка аржентино . Казах , че мъжа ми се върти на 360 градуса , защото е тотално разкъсан вече от двете ни . От една страна се чувства длъжен да защити собственото си семейство , т.е. мен и се съгласява. От друга страна онази като започне да го кълве , че ще я вкара в гроба , че мама най - знае , я виж мъж 2 метра е изгледала и той прикляка  #Cussing outА всъщност го виждам , че вече е накрая на силите и търпението си и за това гледам поне аз да не дразня. А свеки като вижда , че той работи извънредно и взема 2 пъти повече , съвсем се овълчи  #2gunfire
Апропо тя си има апартамент 5 стаи в центъра , които си го дава под наем . Ние живеем в тристаен ,чийто кредит аз плащам , защото е на мое име ( родителите ми пак дадоха половината от парите )

Най-добрият вариант е да се отделите и да живеете отделно  Naughty

# 22
  • Мнения: 8 917
Апропо тя си има апартамент 5 стаи в центъра , които си го дава под наем . Ние живеем в тристаен ,чийто кредит аз плащам , защото е на мое име ( родителите ми пак дадоха половината от парите )

Ок, тогава, като бабата определено няма належаща нужда от пари - започни да си измисляш, всъщност не да измисляш, а да си КАЗВАШ от какво имаш нужда. Напълни си кухнята с полезни уреди, хола - с красиви и удобни мебели и т.н. и когато тя реши, че има нужда от пари - "ооо, съжалявам, нямаме" и обратно - кажи на съпруга си с най-благият тон, че имаш нужда от това, от онова, но да е наистина нещо, което ще улесни живота и на двама ви и той да го оцени...тогава ще се замисли Peace

# 23
  • Мнения: 649
изпратете я на околосветско пътеществие   Laughing да ви се махне от главите това свеки!
сега сериозно, много ти съчуствам, миличка! ама тя като дава под наем, защо и вие й давате пари  Twisted Evil ох, пожелавам ти да се нормализират нещата!
аз съм с късмет, мойто свеки живее на 100 км от нас, а и иначе не се бърка и не дава съвети.

# 24
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
тя е далеко на 1500 км и за сега се обичкаме и помагаме  Hug Hug

# 25
  • Мнения: 25
Леле, хич не е лесно. Аз също не знам какво да правя. И ние трябва да правим ремонт, а дори още не са ни казали дали може или не. Аз не знам какво чакат, все пак бебето като се роди всичко трябва да е добре. Освен това при мен има и още един проблем-имат куче, което постоянно цапа и познайте кой чисти след него. Говорихме да го махнат, ама още нищо не е ясно. Нещо май не са съгласни. Да не говорим, че вкъсти всеки цапа и не му пука, пък все пак аз искам всичко да ми е чисто и подредено и в крайна сметка пак само аз го върша.Чистя, гладя, пера, готвя. Всичко сама. Направо ще полудея. А и не е лесно, когато виждаш че ти си се постарал и после останалите дори не пазят. Усещам се понякога, че много се дразня. А и вече започвам да се изморявам. И корема ми почва да расте по-бързо. Дайте някакъв съвет. Аз ли да настоявам за кучето и ремонта? Как да постъпя. Все пак бебето като се роди ще трябва страхотна хигиена.Благодаря ви предварително.

# 26
  • Мнения: 182
Ох явно не съм само аз ....
Много комплицирана ситуация с нашата хубавица Sad За парите и въобще не знам къде са и не ме интересува  #Cussing out
Благодаря за съветите още довечера ще стисна моя мачо да си озапти майката , че накрая ще и пусна кръв и ще трябва да се разделяме със зло , пък аз си обичам мъжа , много ! Cry
Още веднъж , страхотни сте момичета   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 6 259
Моята свекърва е средна хубост - от време на време опитва да се меси, но хубавото е, че с мъжа ми сме на едно мнение и той веднага я отрязва. А и тя е далеч (в Гърция), което също е в наш плюс, вярно, когато може ни помага.

Сигурна съм, че едно е да те съветват отвън, друго е да го преживяваш на главата си, пък и май чакаш второ дете, т.е. сигурно имаш повече "семеен стаж" от мен, но да кажа и аз какво мисля, пък дано помогна. Според мен трябва да говориш първо с мъжа си - мило, но твърдо, че ти и децата сте неговото семейство, на първо място, майка, рода - след това са те. И после да се опълчиш на свекървището. Ми като има 5-стаен апартамен що живее у вас? Не й ли е малко неудобно? Close Ами че вие сте си отделно семейство. Ако не разбира от благи думи, давай по-остро (но и мъжа ти да е на твоя страна, за да не си създавате конфликт заради нея). С моя баща заради това вече сигурно 5 г. не се виждаме, не си говорим, защото прекалено много ми се налагаше и месеше в живота и в един момент трябваше да избирам дали тотално да се скараме или да си трая, белким се вразуми. Ами не, още си е такъв, но поне аз се "отървах". Та затова много добре те разбирам. Свекърите и на мъжа ми родата и те в началото се опитваха да е на тяхната (и то за дреболии), но не се давах (въпреки че ме изкарах мързелива, е после си промениха мнението, де, но не стана на тяхната), после и мъжа  ми се усети, че вече си има друго семейство и то е на първо място и сега хич не им се дава, даже повече от мен държи на това да не се месят.
Успех и дано се оправите!  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 768
Здравей,мила.

Наистина единственото спасение е да се отделите и ти да сведе6 контатктите със свекървата си до минимум.Да кажем на някой праЗник да се виждате и то с мъжа ти раЗбира се.А той ве4е колко 4есто 6е си бъде при мама си е негово право.Но наистина поговори с мъжа ти и се раЗберете веднъж zа винаги.Ако мъжа ти не предприеме ни6о и не смее да се опъл4и на майка си,zа6о не го направи6 ти?Я малко се стегни и и покажи,откъде иЗгрява слънцето..Кажи си и вси4ко право в о4ите и ако продължава отново да ви се меси,просто ограни4и контатктите си с нея и раzбира се ти си единствения 4овек,който 6е ре6и кога и колко тя да вижда внука/вну4ката си.Ина4е няма оправия наедно...
Желая ти успех. Hug

# 29
  • Мнения: 7 474
Не искам да те разстройвам, но ти нямаш проблем със свеки , а с мъжа ти, щом позволява това да се случва  :thinking: Говори с него, ми това си е жива инквизиция ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт