Какво правят жените в менопауза, когато ... 7

  • 83 395
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Здравейте
Има ли някой от вас, на която да и се подува корема.
Не ,че не ям аз и преди си хавах, ама сега . Изключвам бременност сякаш
На мен също. Премахнах млеката и ограничих сиренето и кашкавала. Минах на режим на хранене до обед. Следобяд съм на плодове и салати. Преди имах една подпухналост, сега лицето ми се е загладило.

# 631
  • Мнения: X
А мен точно салати, особено зелени, и плодовете - повечето ме подуват. Предполагам, че е от всичката химия, с която ги отглеждат.

# 632
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 722
Изчетох доста по темата, не виждам никой да спомена сминдух.
 Сминдухът облекчава състоянието при менопауза и тушира усещането за „горещи вълни”, и предотвратява честите смени на настроенията.

# 633
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
А мен точно салати, особено зелени, и плодовете - повечето ме подуват. Предполагам, че е от всичката химия, с която ги отглеждат.
Вярно е и това. Череши, диня, пъпеш ме съсипват просто, а толкова ги обичам. От зелените салати нямам реакции. Важно е всеки да открие златната среда. За сминдуха не знаех. Любим ми е.

# 634
  • Мнения: 20 136
Изчетох доста по темата, не виждам никой да спомена сминдух.
 Сминдухът облекчава състоянието при менопауза и тушира усещането за „горещи вълни”, и предотвратява честите смени на настроенията.
Какво точно се прави, и откъде се взима?
Само сух смлян сминдух за подправка съм виждала, става ли?

# 635
  • Мнения: 1 491
Аз съм оперирана от миома преди 10 години, от скоро време ме заливат горещи вълни, получавам сърцебиене, кръвното ми е около 115 на 75,а пулса около 80,малко качих и килца, ама нейсе.... вземам глог, мента и валериан... засега се лекувам със секс, хубави емоции и повече работа. Успявам, ША знайте.. 😀😀😀😀. Хубав ден, момичета

# 636
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 722
Леми, има го на таблетки. Там е пососчена и дозировката

# 637
  • Мнения: 8
Аз вече направо не знам как ще я карам с тези проблеми около менопаузата. Тъй като от 15 години имам болна щитовидна жлеза (Хашимото), всеки пък питам ендокринолога дали е възможно да карам тежка критическа заради това, тя ми отговаря - "Не".

Цикълът ми приключи преди 5 години, 2014 г.. Доскоро нещата бяха поносими, въпреки че имам проблеми с храненето - газове, киселини, повръщане. Казаха ми нервен стомах. Чета тук, че се оплаквате от качване на килограми. Аз бях качила 5-6 кг преди да ми спре цикъла. След това, когато започнаха стомашните проблеми (около 2 г. след спирането - в края на 2015 г.), направо се стопих. Свалих около 20 кг за 1.5 години, дори бях започнала да се плаша.

Имам и една замаяност от около 3 г., която беше поносима. Когато ходих на невролог, тя почти ме изгони от кабинета и ме прати на психиатър. Не знам защо всички са решили, че съм за психиатър и да се тъпча с антидепресанти. ДжиПи-то ми пусна едни кръвни изследвания, направи ми една кардиограма и толкова.
Другите симптоми като бърза умора, тежест при дишане, треперене на краката, леко изпотяване - почти не им обръщам внимание.

Преди около 3 месеца не знам какво стана, но всичко сякаш се утрои като симптоми. Най-лошото е тази замаяност, виене на свят, които са постоянни и буквално не мога да правя нищо, едвам стоя на краката си. Пак ходих при ДжиПи-то - тя пусна  стандартната кръвна картина и кардиограма и пак ме праща на психотерапевт. Аз не искам да вземам антидепресанти, защото те няма да ми оправят хормоналния баланс.
Отчаях се, че ще дойде ден, в който ще се събудя нормално - без да ми се вие свят, ще се нахраня нормално без да ми е тежко на стомаха, без газове и киселини, без гадене, без да ми е тежко да дишам. Започнах често да плача от безсилие.

Изчетох всичките теми и видях, че няма много жени като мен да са писали за такива тежки симптоми. Вярно че всичко е индивидуално. Четох, че около 85% от жените имат дискомфорт, но това не им пречи да живеят нормално. Явно съм от жените, изтеглили късата клечка - от онези 15%, които направо са смазани.

Искам да кажа, че не трябва да се безпокоите за това че качвате някой друг килограм. Това е много лек проблем, който може да го решите. А и да не можете - по-добре с някой друг килограм, отколкото да сте слаби, защото не можете да се храните нормално, не можете да живеете нормално. Горещите вълни може да са неприятни, но се търпи. По-добре изпотени, отколкото да ви се вие свят непрекъснато и да не можете да стоите на крака, да имате усета, че залитате и може да паднете.

# 638
  • Мнения: 1 306
“По-добре изпотени, отколкото да ви се вие свят непрекъснато и да не можете да стоите на крака, да имате усета, че залитате и може да паднете.”
Защо мислиш, че за това ти оплакване е виновна менопаузата?

# 639
  • Мнения: 1 078
“По-добре изпотени, отколкото да ви се вие свят непрекъснато и да не можете да стоите на крака, да имате усета, че залитате и може да паднете.”
Защо мислиш, че за това ти оплакване е виновна менопаузата?

Zina.L правили ли сте снимка на шийни прешлени? Ако не сте направете, защото може от нарушено кръвоснабдяване да е проблема - ошипяване или шийна лордоза. Също така си мисля и за проверка на вестибуларния апарат.

# 640
  • Мнения: 8 022
И за проверка на нива на витамини Б12 и Д...

# 641
  • Мнения: 8
“По-добре изпотени, отколкото да ви се вие свят непрекъснато и да не можете да стоите на крака, да имате усета, че залитате и може да паднете.”
Защо мислиш, че за това ти оплакване е виновна менопаузата?

Zina.L правили ли сте снимка на шийни прешлени? Ако не сте направете, защото може от нарушено кръвоснабдяване да е проблема - ошипяване или шийна лордоза. Също така си мисля и за проверка на вестибуларния апарат.

Ходих на невролог преди 2 г. - тогава пак имах един период със замаеност и едно люлеене. Тогава тя почти ме изгони, опипа ми гръбнака, каза, че можело да имам някое шипче и да съм ходела на психиатър.

Нямам сили, а и възможности да обикалям по доктори. ДжиПи-то не дава направления, нито ми казва какви може да са причините.

# 642
  • Мнения: 1 306
Ако се смени неврологът?  Личният лекар надали ще откаже направление при такива оплаквания.

# 643
  • Мнения: 8
“По-добре изпотени, отколкото да ви се вие свят непрекъснато и да не можете да стоите на крака, да имате усета, че залитате и може да паднете.”
Защо мислиш, че за това ти оплакване е виновна менопаузата?


Защото започна след като влязох в критическа. Първо имаше един период от няколко месеца, в които пак се чувствах много зле, люлеех се, постоянно бях със замаяност. След това утихна и беше горе долу добре някъде около 2 г. И сега преди 3 месеца отново се усили. Раменете и врата ми са като сковани, изтръпнали. Сутрин като стана нямам оплакване. Но като се пораздвижа, като закуся, започва напрежението във врата и виенето на свят. Допускам, че е от стресови хормони, които се отделят при менопауза. Явно при мен става едно вцепеняване от тях.

Ако се смени неврологът?  Личният лекар надали ще откаже направление при такива оплаквания.

Колкото и да не ви се вярва, тя смята, че е на психична основа. Отказах се да обяснявам.

Благодаря все пак за съветите.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 17:23 от AnMary

# 644
  • Мнения: X
Скрит текст:
“По-добре изпотени, отколкото да ви се вие свят непрекъснато и да не можете да стоите на крака, да имате усета, че залитате и може да паднете.”
Защо мислиш, че за това ти оплакване е виновна менопаузата?


Защото започна след като влязох в критическа. Първо имаше един период от няколко месеца, в които пак се чувствах много зле, люлеех се, постоянно бях със замаяност. След това утихна и беше горе долу добре някъде около 2 г. И сега преди 3 месеца отново се усили.
Раменете и врата ми са като сковани, изтръпнали. Сутрин като стана нямам оплакване. Но като се пораздвижа, като закуся, започва напрежението във врата и виенето на свят.
Скрит текст:
Допускам, че е от стресови хормони, които се отделят при менопауза. Явно при мен става едно вцепеняване от тях.
А на мен ми прилича на сериозно ошипяване по врата, което води до недобро кръвооросяване на мозъка.
Откъдето и симптомите...
Но НЕ съм лекар.

Общи условия

Активация на акаунт