Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 17 387
Мда, те пенсионерите, минали през комунизъм, мутренски години и пазарно стопанство и оцеляващи с 200-300 лева заплата баш от една шушанска реплика се гътват, ще знаеш.
Два шамара и изхвърляне през отворената врата Е побой. И е в пъти, ПЪТИ по-ужасно поведение от нагла реплика.
Наясно съм, че няма смисъл да ти го обяснявам, ама а де, да ме пита човек що се пъна.

# 76
  • Мнения: 6 982
Ако някъде видя 90-килограмов младеж, който скача на бой на момичета (ако ще да са най-гнусни и нагли) ще се обадя в полицията, ще го запомня добре и ще стискам палци да си свършат работата, за да не застрашава околните.

Ти сериозно ли? Съзнаваш ли какво възпитава това у въпросния внук? Че може и е ОК да раздава справедливост с бой над хора, които са го ядосали/раздразнили, даже за пример го дават по форумите. Утре ще си хване приятелка, тя ще го ядоса с някоя "проява на неуважение" и ще я изхвърли и нея с шамари от някъде. Не е нормална такава агресия и изливането й по тоя начин!
Колкото и да те ядоса някой, има цивилизовани начини да се разправяш с него, скачането на бой не е нормална реакция освен в ситуации, в които си пазиш живота или спасяваш чужд живот, поставен в риск!
Стискай палци този раздаващ шамарена справедливост младеж да не срещне случайно някой друг 90-100 килограмов борец за правда, че да не стане някое меле и да пострада сериозно и това въобще не би ме изненадало. МЪЖ, който пали фитила така рязко и удря момичета (колкото ще да са шушаносани) просто си проси боя, а нищо чудно и ареста, и глобите, а в краен случай и затвора.

2 шамара станаха сега. Цитирам те дословно:
Шамарите отекнаха в Пазарджик, а треакторията през вратата не беше достатъчно висока, за да не включва разбит нос и ожулени колена. Убеден съм, че ако бяха момчета нямаше да се разминат така леко.


Ако бях на родителите на шушаните, щях да снимам хубаво разбития нос, ожулените колене и щях да извадя медицинско, и света щеше да ти се стори тесен.

Леле, не мога да повярвам, че такова нещо може да се посрещне с одобрение. Ужасно е просто.

# 77
  • Мнения: 9 196
Много се вживявате. Никакви животи застрашени и побои няма, нормална селска ситуация. Че и затвор. Гугъл, живееш в някакъв измислен свят. Хората с по 50 престъпления не са в затвора, че някакви скандалджии от ГТ.

И защо да му се стори "света тесен" на някакъв си наблюдател пък точно? Ставате смешни вече.

# 78
  • Мнения: 6 982
Много се вживявате. Никакви животи застрашени и побои няма, нормална селска ситуация. Че и затвор. Гугъл, живееш в някакъв измислен свят. Хората с по 50 престъпления не са в затвора, че някакви скандалджии от ГТ.

И защо да му се стори "света тесен" на някакъв си наблюдател пък точно? Ставате смешни вече.
Не на него, на внука му.
Стига, Салсиша, не може да приемаш нещо такова за дреболия. Чела съм те достатъчно.
Става дума за мъж, който решава да шамароса 2-3 кифли и да ги изхвърли като в процеса разбива нос и ожулва колене. Това категорично не е дреболия. На нагла и нахална реплика да отвърнеш така.
Да, няма застрашени животи, но за мен разбит нос и ожулени колене + шамари си е побой. Какво трябваше да направи? Да им счупи ръцете и краката ли, за да се брои?

# 79
  • Мнения: 9 196
Това си е нормално за определени ... среди. Едва ли на някой от участниците им е за пръв път да са бити и т.н. Така стоят нещата и никой случаен пътник в автобус няма да ги промени.

Дълбоката и тъмна провинция не е мит. И деградантите от всякаква възраст и пол, които виждам в Съдебен Спор, понякога - също. И там проблемите се решават така.

# 80
  • София
  • Мнения: 17 387
Да съществува едно явления (побоят) е едно, да му се кефим отстрани и одобряваме е нещо съвсем различно. С Гугъл пишем за второто.

# 81
  • Мнения: 9 196
А пък грам да не ме вълнуват е съвсем трето. Като съм на работа по пет пъти на ден се сбиват разни отрепки наоколо, да не мислиш, че всеки съвестен гражданин ходи да им се меси в простотиите? Не ходи. Понякога идва полиция, понякога - не. В най-честия случай, не искат нито да си кажат имената /набитите/, нито да подават жалби. Слезте на земята. Някои хора така си живеят.

# 82
  • Мнения: 5 425
Дами, никъде не съм давал морални оценки на никое от действията. Само излагам фактите.
Гугъл - прочети написаното и цитираното и намери противоречието? Два шамара. И да, отекнаха в Пазарджишко.
По мое скромно мнение, внучето не е и помисляло да скача на бой.
Ако беше скочило на бой, от девойката щеше да остане мокро петно и малко парцали. Това е отново констатация, а не задоволство или пъчене (обяснявам за емоционално възприемащите).
Света по никакъв начин не може да ми се види тесен. Никого не са убивали или изнасилвали. Според закона съм длъжен да стоя настрана от хулигански прояви. Аз така и направих. И за да бъда честен, щях да направя същото, независимо от закона. Природните закони седят над човешките. Плюенето срещу вятъра мокри лицето. Нормално. И никакъв закон приет от народното събрание няма да промени това?
И накрая: Както Гугъл писа преди, да не е мое дете, че да го възпитавам? Сега пък иска да се заема с възпитанието на нечий внук... В крайна сметка какво се предлага? Да възпитавам или не чуждите деца? Не е лошо човек да знае какво точно иска.

# 83
  • Мнения: 14 979
Говорим си за методите на възпитание, нали ?
Изобщо не смятам , че 14-15 годишните всичките  са невъзпитани в къщи . При тях демонстративното поведение на публични места е подражателство , поза и какво ли не още. От такава ситуация не могат да се направят изводи. Пътувам постоянно с ГТ и фолклорът оттам ми е пред очите. Винаги съм на страната на децата. Може да са били 7 часа на училище , тренировки , може да са в цикъл , болни и какво ли не още. Намесвам се , когато някой бабаит тръгва срещу момче да го "трепа" с кръвясал поглед , че не е станало на възрастен. Е, не трябва да е норма , но пък всички се возят с редовни платежни средства и са равнопоставени там. И има кой да стане на възрастен , защо все децата са длъжни.
Ще разкажа за случай , който ме потресе. Беше преди няколко години , когато шестицата трамвай си вървеше до "Спартак". Та в отсечката между бул. България към мола , както си седя в задната част , виждам как цялото народонаселение в тръст се скупчва към мен. И забелязвам сцената- един ок.60-65 годишен як старчок хвърля момче ок. 15 годишно върху седалките, дали от тежестта му, какво точноо , не зная , но си представих , че се чупи момчето. Я гръбнак , а шиен прешлен.Е , не, скочи и се хвана за двата лоста, набра се,  и изтласка двата крака в лицето на дъртия , който едва не се преби. Ейй, като писнах , ама така , че чак ватманката се обърна, всичко замръзна. И като се развиках истерично как единият ще иде в гроба , а другият- в затвора.Трамваят спря и изсипа всички . Като почнаха едни обяснения , аз помолих един да отведе момчето и тръгнах с него , да го озаптявам. Дъртия други го възпряха. Какви сме хора , не знам- пред очите на толкова народ се развва и всички се изнасят . Викам сега щяхме да сме в районното свидетели на кой знае какво .Не толерирам дърти яки хора да се разправят с децата в ГТ и това е. За всичко друго си трая , но за такива неща- не. Права , или не, не знам.

# 84
  • Мнения: 6 982
Оф, останала бях с впечатлението, че става дума за твоя внук, а не на бабата.
И пак не виждам логика да се одобрява такова нещо. На мен поне са ми шокиращи подобни сцени. Ставала съм свидетел 2-3 пъти максимум и обикновено участниците са били пияни заляни.

# 85
  • Мнения: 9 196
Както и да въртите ситуацията, нещо не мога да изпитам съчувствие към разни разпасани гаменки, които казват на някой да върви да мре. Нито ги възприемам, като деца, нито като жени - не е детско или женско подобно поведение.

Представям си точно такива мъжкарани гнусни, каквито съм виждала, 15-16 годишни и ... ми отвратителни са си.

# 86
  • Мнения: 7 325
Не е задължително да са мъжкарани, може и да са доста симпатични физически девойки с тъпо и противно поведение. Подобни шушани се подвизават и в нашият парк. Носят едни колонки и се кършат из улиците. Преди около месец седя на една пейка с една възрастна двойка и двечки минават покрай нас. На едната и паднаха цигарите в краката ми. Тя се върна да ги вземе като изпсува цветисто и високо, чак ми висна ченето, а не е като да нямам младежи наоколо. Иначе са буквално момиченца, не са китосани, не са облечени като от магистралата, но изказа им ... уау.

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 12:25 от I.Hr

# 87
  • Мнения: 6 982
Както и да въртите ситуацията, нещо не мога да изпитам съчувствие към разни разпасани гаменки, които казват на някой да върви да мре. Нито ги възприемам, като деца, нито като жени - не е детско или женско подобно поведение.

Представям си точно такива мъжкарани гнусни, каквито съм виждала, 15-16 годишни и ... ми отвратителни са си.
Съгласна съм. Това не е съчувствие, а ми е изумително някой да дава за пример бабаит, който ходи да се разправя с бой, налагайки същества от женски пол. И това в защита на шамарите като възпитателна мярка... някакси.

# 88
  • Мнения: 9 196
Не е задължително да са мъжкарани, може и да са доста симпатични физически девойки с тъпо и противно поведение.

Е, то най-вече това те прави мъжкарана, не вафлите в косите и цвета на очите. Грубиянството. Simple Smile

# 89
  • Мнения: 5 425
Засега съм в очакване на снахи. Внуци - после.
И за да завърша по темата, ще перефразирам старшината от казармата:
1. Липсата на изграден морал води до болка.
2. Моралът се изгражда върху усвояването на горния факт.
3. Усвояването на този факт включва теоретична, а когато се налага и практическа част.
Grinning
И от себе си ще добавя наблюдението, че човек учи най-лесно в детството.

Общи условия

Активация на акаунт