(Ще) кърмите ли навън?

  • 3 752
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 353
Привет от една все още не- майка Laughing. Понеже ми остава много малко време, започнах с размислите за какво ли не около майчинството ooooh!. Едно от тях е кърменето навън. Много ми се иска да кърмя и си самостискам палци да ме огрее Praynig. Но колкото повече чета тук, толкова повече ме мъчи мисълта: ами ако почне да реве половин час след като е изкарано навън? Да го изкарвам за по час не ми се нрави, защото все пак лято ще е, ще трябва повечко въздух, песен на птички... така поне си мисля... newsm78.
Уж не съм от най- притеснителните, ама... си се притеснявам Embarassed. Та я кажете, моля, ще ме гледат ли като извънземно ако извадя в градинката цица Laughing? Вие правите ли го? Как се справяте със срама (ако го имате Wink )?
Много мерси предварително и сори ако има такава тема, ама не я намерих Embarassed

Хей Laughing
Я да не се притесняваш. От мен да знаеш, че ако се наложи да кърмиш детто си навън, в този момент изобщо няма да те интересува дали някой те гледа. За теб ще е важно да успокоиш своето ангелче. Досега съм кърмила и сменяла памперсите на дъщеря ми извън дома, а тя е на три месеца и половина, и няма нищо страшно. Проблема дойде от това, че и аз както и тя сме свикнали да се кърмим само легнали Embarassed. Не успях да я нахраня както трябва, но поне се успокои временно докато се приберем. За това съвет: кърми във всякакви пози, за да свиквате и двамата/двете.
Успех Joy

# 91
  • Мнения: 386
Питах в Хиполенд, защото не видях място за сядане.
А вчера кърмих в един нотариат. Срам ме бе ,не е туй градинка, но нямах избор. Опашката дълга, жега, беба се съкруши съвсем, а аз обляна в пот и притеснение. Едни млади адвокатки ме съжалиха и ми помогнаха избутвайки ме пред всички. Та бебе или работа, колко жалко ми е за мен си!

# 92
  • София
  • Мнения: 688
Малко е офф, ама може ли малко повече информация за слинговете, моля   bouquet

# 93
  • Мнения: 1 427
Кърмя навсякъде и хич не ми пука.....пък не сме толкова малки вече!

# 94
  • Мнения: 22 913
Да, кърмя си навън, ако се наложи, въпреки че детето ми е вече почти на година и половина. Аз много се гордея, че кърмя и дори ми е приятно да покажа, че още го правим. Само положителни реакции съм получавала досега, заговаряли са ме жени, за да ме поздравят и да ми кажат че повече такива майки трябва да има, и да ми разкажат те как са си кърмили техните деца.
Освен на пейки по градинките, съм кърмила още в супермаркет, в кафета, в ресторанти, в бар, в самолет, в художествена галерия, в такси, на плажа, във фоайето на хотел, сигурно има и още, но в момента това се сещам.
И аз бях така...Мнооого ми липсва....искам бебе.... Flutter

# 95
  • София
  • Мнения: 2 164
Няма  Mr. Green Поради простата причина, че вече кърмя само сутрин и вечер.
Иначе си я кърмех преди навън и хич не ми пукаше  Whistling

# 96
  • Варна
  • Мнения: 758
Относно слинга (всъщност са 3 вида) тук има статия за носенето на бебето - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72647.0
Има и препратки към други теми
Тук има също малко картинки на единия вид - http://kari-me.com/positions.shtml#cuddly
Ако се навиеш да си правиш пиши на лични и ще помагам Simple Smile

# 97
  • Мнения: 3 550
Да, все още кърмя навън, ако се наложи. Е, гледам да избягвам есхибиционизма и да не правя излишни демонстрации.

# 98
  • Мнения: 1 737
Така, или иначе го обърнахте малко off, та и аз да се включа с въпрос за приспособленията за външно кърмене и разнасяне на бебета.

Интересувам се от дидимосите. Може ли човек сам да си ушие, или трябва да се поръча? В България доставя ли се? Като гледам следните картинки, ми се струва, че човек сам може да си направи от 15-тина мерта плат, но колко точно? Има ли някъде инструкции как се връзват различните варианти, като на тези снимки? Впечатлиха ме вариантите за носене на гръб, особено на мамата - планинарка.

http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.didymos.de/neu/ … official%26sa%3DN

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ами честно казано те Дидимосите нямат много за шиене... едно парче плат просто, като дължината му зависи от това по какви начини мислиш да го връзваш.
Ето това е сайта на Дидимос, там са дадени дължините и методите по които може да се върже всяка от тях.

# 100
  • Мнения: 1 737
Ау, супрер, много благодаря! Най-дългия бил 5,20м, пък на мен ми прилича като че ли има 15 м в него... Crazy

# 101
  • Мнения: 6 243
AQ, от това, което съм виждала, няма да е много успешен опита да се направи "Дидимос" в домашни условия. Тия хора използват един много особен плат - хем е рехав, хем е здрав, така че като правиш възлите, не стават големи, освен това при кръстосванията на плата не се получават големи обеми от накатения и нагънат плат, а стои доста прибрано. Не знам дали ме разбираш, може би не мога да го обясня добре. На картинките не си личи добре какъв точно е платът, но тук не съм виждала такъв. Преди време една мама (но от чужбинските) беше писала,че видяла подобно нещо в някакъв индийски магазин, но бил толкова скъп, че като си го купиш на метър, излизала същата цена. На практика "Дидимос" се оказва, че е най-изгодно да си купиш употребяван - намирали се по 30 евро в и-бей, отголкото да правиш самоделка.

# 102
  • Мнения: 1 737
Благодаря за просветлението!
Аз за в бъдеще искам да се потготвя, евентуално  Blush Много ми се носи бебе в такова нещо, ама не 10 килограмово и да суче от цица по възможност  Joy
За сега смятам, че като му дойде ред бих си го поръчала нов, но така и не разбрах доставят ли ги в България и има ли към тях инструкции за начина, по който се връзват всичките варианти, защото на сайта са снимани само крайните резултати, но как се получават не е ясно.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 758
Всъщност аз си уших точно Дидимос. Плата ми не е рехав или еластичен, но е много тънък и възлите стават нормални. Дълъг е 4 м., широк 70 см. Ползвала съм го във вариант за новородено, а сега го ползвам като кенгуру (когато малката иска да спи) и по-рядко с лицето напред (когато се криви и иска да разглежда големия свят Simple Smile ).
В момента рошлата тежи 7,5 кг. и носенето не ми създава никакви проблеми. Суче както си е в позиция кенгуру, но малко по-отпуснато надолу.
За съжаление нямам снимка на дидимоса в действие, но смятам да направя скоро. Пфу  Sad Току що снимах плата, но нещо не схващам как да кача снимката.
Как се правят възлите научих от aabadjieva, мога да препратя снимките и на теб ако проявиш интерес към този вариант. 

# 104
  • Варна
  • Мнения: 758
Вече съвсем офф стана, но ме загриза съвестта.
Като помислих реших, че  може би е по-коректно вместо да си хваля моята стока да спомена, че повечето форумки май имат от типа Мая Рап.
Тук има инструкции за ушиването, а ако шиенето не е твоята стихия някои мами са казали къде са им ги ушили http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0
Докато търсих тази тема попаднах на тази "Откъде слинг?"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44646.0
и на снимките, които все обещавам на мейл  Simple Smile http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83573.msg1438259;topicseen#msg1438259

Общи условия

Активация на акаунт