има ли смисъл да си купувамтест?

  • 4 372
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Абе момичета я идете на гинеколог . Стига сте правили тези тестове когато се чудите дали са верни или не . При мен и двата пъти се оказаха точни но знае ли човек , а и след като казвате че пиете хапчета .

# 16
  • Мнения: 56
Преди една година и девет месеца правих три теста и трите бяха отрицателни, а сега имам едногодишно момченце.

# 17
  • Мнения: 667
Малко късно видях темата.
Искам да те успокоя, че и да няма сега бременност, с приема на Л-тироксин ти компенсираш липсата на  важни хормони и така се доближаваш до забременяването.
При мен в началото, когато започнах да пия Л-тироксин, цикълът ми стана малко по-редовен и безсимптомен. Когато ми установиха заболяването, ми бе казано, че липсата на Т3  и Т4  /тези хормони, заради , които пиеш Л-тироксина/ водят до липса на овулация.  След като се компенсира недостига, може да се забременее.  По време на бременност нуждите се увеличават, съотв.  всеки месец се следи TSH-то и ако е необходимо, приемът на Л-тироксина се увеличава.
Не разбрах каква ти е диагнозата. Моята е тиреоидит на Хашимото. Аз следя и за наличие на антитела /опасни са за износването/. Консултирах се с Д-р Тодорова от Майчин дом, София.
Успех, дано скоро се появят двете чертички и непременно по време на бременност се консултирай с компетентен ендокринолог!

# 18
  • Мнения: 9 093
Абе момичета я идете на гинеколог . Стига сте правили тези тестове когато се чудите дали са верни или не .
Аз не мога да разбера едно нещо...По-нормално ли е човек да тича при лекаря за щяло и нещяло, вместо първо да изчака да дойде момента за това, като преди това е пробвал други опции Tired Много ясно, че ако се опре до липса на М. и отрицателни тестове, на лекар ще се иде. Както е ясно и това, че когато има М, а има и положителни тестове пак се ходи на лекар. Ама при първото особено нещо, което се случва с организма ти да търчиш към болницата, е, извинявам се, ама това е параноично. За тестовете пък-пак не разбирам какво има да му се чуди човек: или е положителен, или е отрицателен. В краен случай има кръвни тестове. Въобще, тука не сме се събрали да се пращаме една друга на лекар, а да си помогнем с инфо, а ако е необходимо - да се пращаме и към гинеколога. То по тая логика не трябваше да има форуми, щото лекари отдавна съществуват Crazy

 Peace

# 19
Аз незнам дали въпроса ми е за тук, но немога да се ориентирам още... Embarassed
Занчи накратко : Опитваме от 4 месеца. Трябва да ми дойде на 9-ти и винаги ми е точно на датата. Вчера се появи някъкво слабо течение, първоначално кафеникаво, после нищо, вечерта късно беше леко оранжево. Сега пак нищо. Не е м-то, защото при мен е доста болезнен и обикновенно ПМС е с доста засилени симптоми, а сега нищо. Само леко напрежение в гърдите, но не както обикновенно. Та въпроса ми е да изчакам ли до 11 - 12 за да ходя на лекар или да отида сега?

# 20
  • Мнения: 9 093
До 9-ти има много време, което значи че дори още нямаш закъснение.
Винаги се чака закъснение. Тогава се правят тестове, тогава се ходи на лекар...общо взето това е Simple Smile По принцип зацапванията се получават при имплантиране, при теб обаче за да е било това, е трябвало да има късна овулация...Изчакай най-добре, поне до 9-ти.

# 21
  • Мнения: 2 120
Цитат
Аз не мога да разбера едно нещо...По-нормално ли е човек да тича при лекаря за щяло и нещяло, вместо първо да изчака да дойде момента за това, като преди това е пробвал други опции  Много ясно, че ако се опре до липса на М. и отрицателни тестове, на лекар ще се иде. Както е ясно и това, че когато има М, а има и положителни тестове пак се ходи на лекар. Ама при първото особено нещо, което се случва с организма ти да търчиш към болницата, е, извинявам се, ама това е параноично
Peace

Подкрепям Стеф и не, че не съм минала през това, напротив - изкупих тестовете в София, но не бива да си внушавате разни неща.
Навремето си бях внушила, че карам цветна бременност, даже `бебето`започна да рита. Но като не ми порасна корема спрях да се навивам, е имах отклонения с мисленето, хи-хи.
Та съветът ми е, да се изчаква с  прибързаните емоции и заключения.
Успех. Laughing

# 22
.:.Stef.:. - мерси за бързия отговор! Ще чакам...

# 23
  • Мнения: 295
kaq, подкрепям казаното от Стеф и стискам палци bouquet

# 24
  • Мнения: 276
Според всичките ми познати положителен тест може да има след поне 5 дни закаснение, най-добре 10.  Wink И аз съм в същото положение, трябваше да ми дойде на 30.04.06., до днес няма никой. Направих си един тест на 3.05. и беше - . Сега ме е страх да направя пак, за да не се разочаровам. Според мен изчакай "хубаво" да ти закъснее и тогава прави тест.
Успех на всички  Wink

# 25
  • Мнения: 2 270
Katelina, стискам палци на теб и всички момичета в подобно положение!!!
И аз съм в такова, днес - 2 ден закъснение, направих тест - отрицателен, миналата седмица пуснах темичка (имам някакви признаци на бременност - сутрин ми е страшно лошо, гади ми се, чувствам напрежение в гърдите и т.н.), а този месец здраво поработихме по въпроса за бебче в "подходящото" за това време!
След този отрицателен тест ми се скапа цялото настроение, само ми се плаче и . . . незнам вече . . . Sad
Много късмет ви желая момичета!!!

# 26
еми да като за ЧРД днес ми дойде  Cry...

# 27
  • Мнения: 9 093
Нищо де, горе главата Naughty
На пук на всичко, Честит рожден ден!  bouquet

# 28
  • Мнения: 295
и на мен ми дойде, момичета Sad и си замина
беше малко и леко, и през болки и само за 4 дни
направих си още един тест, но и той беше отрицателен...
успех на всички вас

# 29
  • Мнения: 9 093
Успех и на теб, Аси и не се отчайвай в никакъв случай Naughty  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт