Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 3

  • 77 237
  • 754
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 183
Скрит текст:
Здравейте, момичета. Аз се включвам рядко, но следя темата активно.
Исках да споделя с вас, че моят втори опит приключи с неуспех. В събота направих теста и той беше <0,1. По-отрицателен няма накъде ...
За мен това беше 4-ти опит (2 в България и 2 в Турция) - неуспешен. Справям се мъжки със ситуацията, но все пак някаква безнадеждност и отчаяние започват да се прокрадват. Вадим добър брой яйцеклетки, но явно не са качествени и не стигаме до имплантация. А и никой не изгаря от желание да седне и да ти обясни какво следва, защо нещо се прави по определен начин, има ли рискове и т.н.
Смятам, че вече сме направили всички възможни изследвания. Но все пак, имате ли идеи за нещо, което да е важно.
Също така започвам да си мисля, че следващия път трябва да се подготвя мнооооого добре и да се следя сама - хормони, НК клетки, витамини и т.н. Някой може ли да помогне с информация относно нивата на хормоните преди и след трансфер? Решена съм, че вените ми ако трябва ще станат на решето от изследвания, но трябва да държа нещата под контрол.
Благодарна съм на всякакви насоки и информация!

Лека вечер и успех на всички тук!

Изследвала ли си Витамин Д

Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 14:34 от AnMary

# 271
  • Мнения: 77
Скрит текст:
Здравейте, момичета. Аз се включвам рядко, но следя темата активно.
Исках да споделя с вас, че моят втори опит приключи с неуспех. В събота направих теста и той беше <0,1. По-отрицателен няма накъде ...
За мен това беше 4-ти опит (2 в България и 2 в Турция) - неуспешен. Справям се мъжки със ситуацията, но все пак някаква безнадеждност и отчаяние започват да се прокрадват. Вадим добър брой яйцеклетки, но явно не са качествени и не стигаме до имплантация. А и никой не изгаря от желание да седне и да ти обясни какво следва, защо нещо се прави по определен начин, има ли рискове и т.н.
Смятам, че вече сме направили всички възможни изследвания. Но все пак, имате ли идеи за нещо, което да е важно.
Също така започвам да си мисля, че следващия път трябва да се подготвя мнооооого добре и да се следя сама - хормони, НК клетки, витамини и т.н. Някой може ли да помогне с информация относно нивата на хормоните преди и след трансфер? Решена съм, че вените ми ако трябва ще станат на решето от изследвания, но трябва да държа нещата под контрол.
Благодарна съм на всякакви насоки и информация!

Лека вечер и успех на всички тук!

Изследвала ли си Витамин Д

Да, и Б12, Б9... всичко ми беше в норма, но в долната граница. 2 месеца преди опита все пак ги вдигах още ...

Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 14:34 от AnMary

# 272
  • Мнения: 236
Ivon 79, ние ходим в Mia Berre. Хотела е страхотен, чист, мн уютен. Цената му на вечер е 50 евро с включена закуска. В Бахчеджи има паркинг, който е безплатен за пациентите на болницата.
Здравейте момичета,включвам се да ви следя тъй като и аз обмислям вариант да се преместя в Бахчеджи.Имаме записан час за 8 октомври при др.Тургут.Та мисълта ми е как стои с въпроса с настаняването в близост има ли хотел,как са цените там,в клиниката има ли паркинг?Ще съм ви много благодарна за отговорите.Успех на всички.

# 273
  • Мнения: 685
Кои витамини са важни за качеството на яйцеклетките?
Освен вит.Д? Вит.Б9 и Б12 ли? Да изследвам ли и други?

# 274
  • Мнения: 1 416
Не мисля че има “оправия“ с това качество но Я.
Какво ли не изпих,какво ли не изследвах,витамините са ми добре и пак-Еми лоши са ти яйцеклетките.

# 275
  • Мнения: 14
Здравейте,
нова съм тук. След доста неуспехи в България, се насочваме към Бахчеджи. Виждам, че повечето тук сте при Др Карликая, но разбрах, че вече и Др Тургут работи там. Как избирате при кой от двамата да се запишете?

# 276
  • Мнения: 1 554
Почти всички познаваме и двамата лекари. Други пък са се насочили към определен лекар по препоръки без да знаят алтернативите. Аз лично почувствах по-голямо спокойствие с др. Карлъкая, но и двамата лекари са добри специалисти според мен. Какъв е вашият проблем - може по това да можем да те насочим

# 277
  • Мнения: 14
Благодаря, DES! Ние сме с мъжки фактор + букет от екстри при мен - еднорога матка, прекъснати и 2-те тръби, заради хидросалпинкс, тромбофилия, хипотиреоидизъм, поизчерпан резерв и т.н.
С 4 неуспешни опита при Владимиров (който при пункция направи масивен вътрешен кръвоизлив и само благодарение на спешна животоспасяваща операция в Пирогов оцелях), следват още 3 неуспешни опита в Bruksel Tup Bebek, Истанбул и след 10 години борба - най-накрая  - 1 успешен, вече на 2 годинки Simple Smile, пак в Bruksel.
Искаме сега да опитаме за второ, но в по-голяма турска клиника, защото в Bruksel има проблем с липсата на координатори с английски език. Запазихме 2 часа за октомври при  Карлъкая и в Мемориал (видях, че повечето тук така правят преди да решат къде). А за Тургут питам, защото Сигридов много го препоръчва.
И така, надявам се декември-януари най-късно да започнем стимулация, като почти съм сигурна, че ще е в Бахчеджи. Следя ви и стискам палци на всички! Ако мога аз да съм полезна на някого с нещо, ще се радвам!

# 278
  • Мнения: 2 673
Nika_, успех! Hug
Аз съм ходила на преглед при д-р Емре,
когато работеше в Мемориал, не останах доволна,
смятам, че д-р Карликая е много по-кадърен от него,
той има и повече опит все пак.
Дори изобщо не ми беше погледнал изследванията като хората,
тогава още не разбирах, още пазя това, което ми е подчертал,
че е добре, а то не е. Разсеян ли е бил в него момент, не знам, но не ми помогна с нищо.

# 279
  • Ruse
  • Мнения: 110
Ivon 79, ние ходим в Mia Berre. Хотела е страхотен, чист, мн уютен. Цената му на вечер е 50 евро с включена закуска. В Бахчеджи има паркинг, който е безплатен за пациентите на болницата.
Здравейте момичета,включвам се да ви следя тъй като и аз обмислям вариант да се преместя в Бахчеджи.Имаме записан час за 8 октомври при др.Тургут.Та мисълта ми е как стои с въпроса с настаняването в близост има ли хотел,как са цените там,в клиниката има ли паркинг?Ще съм ви много благодарна за отговорите.Успех на всички.
Благодаря ти,но на мен ми се вижда доста скъпичко 50 евро.Само за сравнение Темпо хотел близо до Мемориал в момента е 170 лири,и бих казала че е доста приличен и това е цена със закуска но всеки си преценява сам за себе си.Благодаря ти за отделеното време.

# 280
  • Ruse
  • Мнения: 110
Благодаря, DES! Ние сме с мъжки фактор + букет от екстри при мен - еднорога матка, прекъснати и 2-те тръби, заради хидросалпинкс, тромбофилия, хипотиреоидизъм, поизчерпан резерв и т.н.
С 4 неуспешни опита при Владимиров (който при пункция направи масивен вътрешен кръвоизлив и само благодарение на спешна животоспасяваща операция в Пирогов оцелях), следват още 3 неуспешни опита в Bruksel Tup Bebek, Истанбул и след 10 години борба - най-накрая  - 1 успешен, вече на 2 годинки Simple Smile, пак в Bruksel.
Искаме сега да опитаме за второ, но в по-голяма турска клиника, защото в Bruksel има проблем с липсата на координатори с английски език. Запазихме 2 часа за октомври при  Карлъкая и в Мемориал (видях, че повечето тук така правят преди да решат къде). А за Тургут питам, защото Сигридов много го препоръчва.
И така, надявам се декември-януари най-късно да започнем стимулация, като почти съм сигурна, че ще е в Бахчеджи. Следя ви и стискам палци на всички! Ако мога аз да съм полезна на някого с нещо, ще се радвам!
Лично аз съм със две ръце за доктор Тургут,миналата година като правих първия опит в Мемориал,мога да кажа че повечето прегледи бяха при него и трансфера ми също го прави той и резултата беше положителен.Друг е въпроса че след това направих мисед в 6 седмица.....Disappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed Relieved

# 281
  • Мнения: 685
Около Таксим има хотели за около 50 лв. Но трябва да се следи в Букинг кой е евтин в момента. Не са супер луксозни, но са приемливи. За мен е важно да е чисто и да има самостоятелна баня. С такси до болницата ми е излизало около 15 лири. Сега не знам с поевтиняването на лирата как е положението.

# 282
  • Мнения: 298
Благодаря за инфото за транспорта.  Сега да попитам друго, четох първа страница с цените и не разбирам какво е пуулинг 1500 €, какво означава това,  не съм го чувала до сега май...

# 283
  • Мнения: 80
Здравей пилинг е когато правиш малко яйцеклетки и с не много добро качество
Поне аз така го разбирам
Се правят няколко стимулации и се събират яйцеклетките мисля,че се замразяват
И после се прави ЗЕТ
Ако не съм права,някой който е по-бавно да се включи

# 284
  • Мнения: 1 554
Това е пулинг, да. Т.е. плащаш само за нова стимулация с пункция и замразяване. Може да се направят няколко пулинга преди да се пристъпи към трансфер.

Общи условия

Активация на акаунт