Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 3

  • 77 206
  • 754
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 556
Можеш да ги пуснеш по всяко време.

# 586
  • Мнения: 80
Благодаря ти Бени

# 587
  • Мнения: 22
Здравейте
На кой ден се пускат АМН
Аnti TPO
Anti TG

Nadina47
По принцип AMH хормон не се влияе от деня на цикъла, но моят съвет е да го пуснеш на 2ри - 3ти ден.

# 588
  • Мнения: 80
Благодаря ти Екатерин

# 589
  • Мнения: 53
Здравейте на всички,
Допитвах се до вас преди време за мои близки, помогнахте ни. Сега отново се обръщаме към вас - благодаря предваритено за разбирането Simple Smile
Питането е следното - горе-долу им се очертава престой в Истанбул след трансфера около 24 ч. и прибиране със самолет (имат билети вече), но се колебаят дали да останат още една нощ и да се приберат на вече 2ия ден след трансфера с автобус? Знам, че всеки е с различен опит, но горе-долу какво съветват лекарите?
Благодаря и стиснати палци за всички в процедура. Flowers Four Leaf Clover

Jiema до колкото знам, не е проблем да се пътува на следващия ден от трансфера и няма значение дали с автобус или самолет. Четно казано и аз бих се притенила, но и бих се доверила на това, което ми кажат на трансфера.

# 590
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета.

Vikitom, беше така любезна да ме информира, че по Кодекса на труда имаме право на 20 дни отпуск при лечение ин-витро. Тъй като не го знаех това, изпращам малко информация, ако има незапознати като мен и се извинявам за дългия пост, но реших, че е важно:


Кодекс на труда

Отпуск за изпълнение на граждански, обществени и други задължения (Загл. изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.)
Кодекс на труда
Отпуск за изпълнение на граждански, обществени и други задължения (Загл. изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.)
Чл. 157.  (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работодателят е длъжен да освобождава от работа работника или служителя:
(2) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., доп. - ДВ, бр. 103 от 2009 г., в сила от 29.12.2009 г.) Работодателят е длъжен да освобождава от работа бременна работничка или служителка както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро за медицински прегледи, когато е необходимо те да се извършват през работно време. За това време на бременната работничка или служителка както и на работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро се изплаща възнаграждение от работодателя в размера по чл. 177.
Заплащане
Чл. 177. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от начисленото при същия работодател среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.
(2) (Нова - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) Когато няма месец, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни при същия работодател, възнаграждението по ал. 1 се определя от уговорените в трудовия договор основно и допълнителни трудови възнаграждения с постоянен характер.

Съгласно РАЗЯСНЕНИЕ НА МТСП ОТ 5.05.2011 Г. ВЪВ ВРЪЗКА С ЧЛ. 157,
АЛ. 2 ОТ КОДЕКСА НА ТРУДА на МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА:Относно това, служителка, която е в напреднал етап на ин-витро, колко пъти през годината може да ползва отпуск по чл. 157, ал. 2 КТ и в какъв размер? Отговора на МТСП е:
„Съгласно чл. 157, ал. 2 от КТ от Кодекса на труда работодателят е длъжен да освобождава от работа бременна работничка или служителка, както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро за медицински прегледи, когато е необходимо те да се извършват през работно време. За това време на бременната работничка или служителка, както и на работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, се изплаща възнаграждение от работодателя в размера по чл. 177 от КТ.
Разпоредбата не предвижда ограничения нито в рамките на календарната година, нито в друг период. Единственото, което е необходимо, е всеки път да се представя документ, издаден от компетентните органи - чл. 313 от КТ”
Съгласно чл.313а от КТ Бременната работничка или служителка както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2/забрана на нощния труд/, чл. 147, ал. 1, т. 2/забрана на извънредния труд/, чл. 157, ал. 2/платен отпуск за мед.прегледи/, чл. 307/забрана за възлагане на опасни работи/, 309/трудоустрояване/, 310/забрана за командироване без съгласие на работника/ и чл. 333, ал. 5/закрила при уволнение/, след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.
Документът, който следва да се представи е такъв, който удостоверява състоянието на лице, че подлежи на ин-витро лечение и е в напреднал етап на лечение на същото. Относно ползване правата по чл.157,ал.2 от КТ съгласно разяснението на МТСП за всеки преглед следва да се издава, съответно представя и документ от здравните органи, че лицето подлежи на медицински преглед през работното време на съответния ден/дни.
В случай, че се отказва освобождаване от работа на основание чл.157, ал.2 от
КТ при наличие на основанията по същия текст, същото представлява нарушение на трудовото законодателство и подлежи на административно наказване от органите на ИА”Главна Инспекция по труда”.
Съгласно параграф 1, т. 13 от Допълнителните разпоредби на КТ работнички (служителки) в напреднал етап на лечение ин витро са работнички (служителки), които са в етап на лечение чрез методите на асистирана репродукция, включващ периода от фоликуларната пункция до ембриотрансфера, но не повече от 20 дни.

# 591
  • Мнения: 183
Да, но това е само за периода от пункция до трансфер за медицински прегледи, когато е необходимо те да се извършват през работно време.
Колко са медицинските прегледи преди трансфера?

# 592
  • Мнения: 117
Да, но това е само за периода от пункция до трансфер за медицински прегледи, когато е необходимо те да се извършват през работно време.
Колко са медицинските прегледи преди трансфера?

В този период правят ли се прегледи? В Бг трансфера ми беше 3 дни след пункцията и не съм правила никакви прегледи през това време. Малко е объркващо. За това си мисля, че може да се използва и през друго време. В самия Кодекс на труда не е упоменато, кога да се използват, това е в подкрепа на служителя и според мен ако работодателя разреши, не е нарушение.

# 593
  • Мнения: 2 673
Здравейте, момичета! Hug
На автогарата може ли някъде да си заредиш картата за пътуване?
Досега не съм обръщала внимание, защото винаги си оставям пари в нея,
но сега няма да пътувам сама и не помня колко пари имам вътре.
В метростанцията няма автомат за зареждане.
Аз приключвам с опитите, този месец ФСХ удари тавана - 51.
Вместо да пада, от лекарствата се вдига.



# 594
  • Мнения: 68
Sisi345,много съжалявам за теб,прегръщам те момиче,и горе главата.Няма по-силни жени от нас-борещите се за детенце и тръгнали по нашия път.Пожелавам ти най-добрата донорска яйцеклетка,най-здравата от която да излезе Твоето бебче ❣

# 595
  • Мнения: 387
Здравейте, момичета! Hug
На автогарата може ли някъде да си заредиш картата за пътуване?
Досега не съм обръщала внимание, защото винаги си оставям пари в нея,
но сега няма да пътувам сама и не помня колко пари имам вътре.
В метростанцията няма автомат за зареждане.
Аз приключвам с опитите, този месец ФСХ удари тавана - 51.
Вместо да пада, от лекарствата се вдига.





Сиси, привет! Точно на входа на метростанцията има апарат за зареждане на Истанбулкарт. От едната страна са машинките за еднократни билетчета, от другата - тази за зареждане на карта. Само не знам как да те ориентирам, че нали са два входа на метрото на гарата и не съм сигурна дали има и на двата.

# 596
  • Мнения: 2 673
Сърдечно ви благодаря, момичета! Hug Heart
Mariana_ema, аз имам 2 ембриона, но исках да събера още,
обаче явно не е писано, затова приключвам, нямам никакви надежди за тях,
затова, като нищо не стане, продължавам с донорска в Кипър.
Сега отивам за ЦС. Дано поне там да няма проблем.
Много късмет ти желая, миличка! Стискам силно палци! Hug
phoenix_fire, ще го намеря, от 1 година пътувам,
но не съм обърнала внимание.
Много късмет желая и на теб от сърце!
Няма да се предаваш! Имаш шанс, на ЕЦ или с лека стимулация
трябва да се получат нещата според мен.
Успех, миличка! Hug
Успех желая на всички ви, момичета! Hug

# 597
  • Мнения: 387
Благодаря мила, Сиси! Дано всички имаме малко повечко късмет.
Да знаеш, че ти стискам палци през цялото време (и на всички други бойни момичета, разбира се), просто в последно време нямам много сили да се включвам по-честичко в разговорите тук Flowers Hibiscus

# 598
  • Мнения: 2 673
Благодаря мила, Сиси! Дано всички имаме малко повечко късмет.
Да знаеш, че ти стискам палци през цялото време (и на всички други бойни момичета, разбира се), просто в последно време нямам много сили да се включвам по-честичко в разговорите тук Flowers Hibiscus
Благодаря, миличка! Hug Heart
Трябва да намериш сили и да продължиш!
Имаш още време пред себе си, използвай го!
Стискам ти много силно палци!

# 599
  • Мнения: 1 694
Сиси, два ембриона имаш, те ще са твоите, ще видиш. Сигурна съм че поне едното ще се хване!

Общи условия

Активация на акаунт