Частна клиника на д-р. Мазнейкова.

  • 256 260
  • 998
  •   1
Отговори
# 60
Написаното от Убийци за съжаление е съвсем вярно. Познавам братовчедка му, беше ми колежка. Вместо да се радва на детенцето си, горкото момиче се бори за живота си вече трети месец. Естествено, че стават грешки, но нищо не може да оправдае "лекарите" от клиниката на Мазнейкови, които я държаха повече от месец с 14 лекарства в системата, след като тя видимо зазляваше без да потърсят друго мнение, за да не излезе наяве "грешката". #2gunfire
Аз също имам история за Мазнейкова още от годините, когато беше изгряващо светило. На зълва ми паралелно с бременността и откриха огромна миома, която растеше много бързо и лекарите в Ст.Загора препоръчаха да се оперира. Тя искаше и второ мнение и отидохме в Майчин дом при Мазнейкова, която я прегледа за около пет минути на ехограф и след това я консултира за около още пет минути в кафето. Препоръча и да изчака и да види дали ще оцелее бременността и после да оперира миомата. Изобщо не си беше направила труда да обмисли рисковете и възможните последствия. След това говорихме отново с лекаря от Ст.Загора и той обясни, че миомата расте два пъти по бързо от бебчето и го изтласква в страни, освен това ако се окаже злокачествена, изходът ще бъде фатален за майката. В крайна сметка моята близка се оперира, отстраниха миомата и запазиха плода - уникална операция! Добре, че не послуша Мазнейкова в кафето.

# 61
  • Мнения: 12
и аз искам да споделя мнение за тази клиника!
раждах там нормално преди 2-3 месеца и:
1/ да, клиниката е нова и чиста
2/ да, апаратурата е добра
3/ да, лекарите са добри вкл.екипа който беше на моето раждане
4/ да, персонала се опитва да се държи любезно
5/ да, цената за раждане е приемлива /1200 лв.за осигурени, нормално раждане с епидурална упойка, 3 дни престой/

НО
1/ храната е ужасна /кренвирши, сухо мляко,някакви шницели/ студена
2/ освен лекаря,който ме израждаше /в случая Мажена Панова/ всички други само минаваха по 3 пъти на ден усмихваха се и питаха `как си` и това е.
Все си мисля, че като служители на частна болница освен някяква изкуствена вежливост тези хора трябваше да проявят и някакъв професионализъм и реално да се погрижат за мен, тъй като аз получих леки усложнения и по моя преценка там нищо не се направи по въпроса.
3/без да ми се направят никакви изследвания ми се определи някяква диагноза и просто ме чакаха да се оправя от само себе си а на третия ден бързаха да ме изпишат защото леглото им трябваше за следващия пациент
4/ по мои впечатления там цари хаос, няма добра организация, никой нищо не прави без Мазнейкова да каже и с изключение на лекарите останалия персонал който стои в родилното през останалото време изобщо не е на ниво / визирам дежурен лекар, акушерки и другиту дето висят там не знам точно какво правят/
5/ останах изумена от следния факт - момичето с което бяхме в 1 стая е влязло за нормално раждане, в последствие се налага секцио и я накараха да плати 1400 лв.за секцио+500 лв. за избор на лекар??? = 1900 лв.при условие че лекарят който я изражда я беше довел в тази болница. Тя милата изобщо не беше подготвена за тази сума...

# 62
  • Мнения: 288
DILI06 нищо не споменавате защо д-р Мажена Панова не Ви е израждала в Тина Киркова при местните ....? Вероятно сте известена за това, че ще Ви струва същата сума НО - техниката е скапана и мизерията е ужасна, да не говорим за "професионализма" на акушерки и санитарки...Вероятно Вие сама сте избрала по-добрата, по-новата и по-модерната клиника и сега пък не Ви е харесало...
Като чета писанията на пациентките се убеждавам относно липсата на здравна култура у българите и смешните и жалки критерии по които се избират лекари.
Аз съм изключително доволна от отношението на всички лекари в клиниката и имам резултат, който ако се бях доверила на корумпиран лекар от държавна болница едва ли щеше да е същия. В същото време не  ми струва кой знае какво, защото съм осигурена и наблюдението на бременността ми е изцяло по Касата.
За обучение при д-р Мазнейкова чакат доста лекари и студенти, така че явно има защо! Клиниката има много пациенти, така е и е натоварено, особено от стари пациенти на докторката. Така че тя не се нуждае от реклама или антиреклама сред непосветените.
Раждайте в Шейново или Майчин дом, където да ви наругаят хубавичко или пък в Тина Киркова наред с местното население и вътреболничните инфекции.
Много злоба намирам сред потребителките на този сайт и това определено ме отвращава....

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 20:10 от slavva

# 63
  • Мнения: 61
Малка подробност, и в държавните болници и при Мазнейкова работят едни и същи лекари /изключвам най-младите, които нямат друга работа/. А защо ходят да работят и там? Защото за конкретно свършена работа получават конкретни пари пропорционални на цената на лечението на пациента, който са довели и несравними със заплащането на труда им в държавните/общинските болници.

# 64
  • Мнения: 12
Скъпа slavva,
явно не си прочела както трябва написаното,
да, аз избрах да постъпя във въпросната клиника и предимствата на частната клиника пред държавните е безспорна /което смятам съм го споменала/.
Но при зададената тема се очаква всеки да даде мнение по въроса
и това е моето мнение вследствие на личния ми опит.
Далеч съм от мисълта да правя реклами/антиреклами на който и да било, просто очаквах по- високо ниво на обслужване.

# 65
  • София
  • Мнения: 142
Дядо ми го водим там на лазар на окото и сме доволни от очните лекари. Обаче по Нова телевизия гледах Мазнейков и Мазнейковица отвратителни и адски нагли хора. Бяха ги поканили за да обясняват за смърта на едно момче в тяхната клиника.

# 66
  Здравейте! Казвам се Валерия Ангелова. И аз искам да споделя впечатленията си от клиниката. На 17-ти октомври 2006 г. родих там сьс секцио и сьм супер доволна и от екипа и от обстановката. Единствено храната не ми хареса, но ядеш - не ядеш цената на престоя е сьщата. Според майка ми пьк в сравнение с други болници било като в ресторант, така че няма едно мнение по вьпроса. За бебетата се грижат добре, не се налага както на други места сама да сменяш памперси, вьпреки че още трудно ходиш. Стаите са чисти, с 2 легла и телевизор. Всички са много мили, даже една акушерка ми показа как се прави тоалета на бебето, че ми е пьрво дете и нищо не знаех. В предни мнения четох, че дьржали по 3 дни. Аз когато лежах престоя беше 5 дни. Сьс раната нямах никакви проблеми - бяха ми свалили всички конци. Братовчедка ми ражда преди 1 година в 2-ра градска и бяха й забравили 1 конец, до шестия месец  й беше вьзпалена раната. А що се отнася до Мазнейкова - цял живот ще й бьда благодарна. Лекар ми е от 5 години, решенията й винаги са били правилни, а общуването с нея е удоволствие. А вьншния й вид е дар божи за всеки лекар. Преди нея сьм ходила при друга лекарка - беше с глас на закоравял пушач и смьрдеше на алкохол. Имам чувството, че всички глупости, които пишат за нея из форумите са от други лекари, които й завиждат за постигнатото и нарочно пускат слухове, за да намалее напливьт при нея. В новата клиника ходят хора от цяла Бьлгария.

# 67
  • Мнения: 829
знаете ли приблизително колко предварително трябва да си запазя час за ехографски преглед на бебчо при Мазнейкова? още е рано за фетална ехография,  но преди това ми се иска да види гънката на вратлето за Даун.

и знаете ли разликата м/у ехо-преглед при нея, обявен в ценоразписа за 50 лв. и 4Д ехография, която струва 70?

благодаря!

# 68
  • Мнения: 288
На мен гънката ми гледа още в 9-10 седмица, тъй като лежах за задържане и ме преглеждаше често. После се видяхме отново в 13 и 14 седмица.
Задължително се гледа между 9-12 седмица, после 16-19, в 22 седмица също е важно и в 28. После по желание и за снимки на бебето  Simple Smile По принцип веднъж месечно е достатъчно да се ходи на такъв преглед. Аз не съм искала нещо специално, оставях на нея да прецени и тя е решавала от какво изследване имам нужда, не ме е натоварвала финансово излишно.

Никога няма да те върне дори и без записан час, но се чака.

При 4Д се прави и Доплер, който е много важен, защото установява дали майката храни бебето добре - плацента, тонове, съдове все важни неща за развитието в утробата. Колкото по-рано се диагностицира, толкова по-добре. На 4Д се разглеждат и другите органи, като така се виждат много по-добре, но то си зависи от гледащия преди всичко.

Носех и други изследвания - на кръв, урина, защото така ще имаме пълна картина на случващото се и съм получавала добри съвети.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 941

При 4Д се прави и Доплер, който е много важен, защото установява дали майката храни бебето добре - плацента, тонове, съдове все важни неща за развитието в утробата. Колкото по-рано се диагностицира, толкова по-добре. На 4Д се разглеждат и другите органи, като така се виждат много по-добре, но то си зависи от гледащия преди всичко.

Прави, ама не на всички Twisted Evil ако става въпрос за Мазнейкова

# 70
  • София
  • Мнения: 12 554
  Имам чувството, че всички глупости, които пишат за нея из форумите са от други лекари, които й завиждат за постигнатото и нарочно пускат слухове, за да намалее напливьт при нея. В новата клиника ходят хора от цяла Бьлгария.

Едва ли останалите гинеколози имат толкова време, че да пишат по форумите и то целенасочено срещу Мазнейкова. Това, че ти си доволна от нея, не означава, че всички са! Колкото хора, толкова и мнения.

# 71
  • Мнения: 592
На мен гънката ми гледа още в 9-10 седмица, тъй като лежах за задържане и ме преглеждаше често. После се видяхме отново в 13 и 14 седмица.
Задължително се гледа между 9-12 седмица, после 16-19, в 22 седмица също е важно и в 28. После по желание и за снимки на бебето  Simple Smile

4удна работа, тук в Германия иzследваниятá на врата гънка се правят само и само между 11+1 и13 +6 гестанционна седмица, нито По_рано, нито по_касно, тъй като иzследването не то4но. ПиШе го дори и в книгите и броШурите. Едновремено с това се вzима и  веноzна кръв от мйката zа хормонално иzследване иzследване. Теz 2 покаzателя, както и въzрастта намайката покаzват какъв е риска от плод с евенуален даун синдром. Но това покаzва само процента zа такъв риск.
Ина4е 100% сигурност дава амниоцинтеzата.

Та се 4удя  и майа, или в Бъграия имат друга система на иzмерване или само ви обират парите, като правят иzследването иzвън теzи седмици ей така само  на видеоzон.  newsm78 newsm78 newsm78
Грехота  е от страна на лекарите да вzимат пари zа такова иследване и да си го праят когато им падне ( напримет оЩе в 9 седмица)  Thinking

# 72
  • Мнения: 22
Абе не мога да разбера какво и харесват на тая мошеничка. Миналата година една от най-добрите ми приятелки отиде при нея да види дали е бременна и на прословутия 3Д ехограф прочутата специалистка не видя сърдечна дейност и дори искаше да прави Доплер. Следващия ден по друг проблем гастроентерологът в Дойче клиник- д-р Данов видя с обикновен апарат доста повече подробности на плода ей така между другото, както и сърдечна дейност и обясни че по света се смята че Доплерът не бива да се прилага без показания. Добре че този лекар даде координатите на д-р Джонгова- друг такъв гинеколог не познавам.

# 73
  • Мнения: 288
На мен гънката ми гледа още в 9-10 седмица, тъй като лежах за задържане и ме преглеждаше често. После се видяхме отново в 13 и 14 седмица.
Задължително се гледа между 9-12 седмица, после 16-19, в 22 седмица също е важно и в 28. После по желание и за снимки на бебето  Simple Smile

4удна работа, тук в Германия иzследваниятá на врата гънка се правят само и само между 11+1 и13 +6 гестанционна седмица, нито По_рано, нито по_касно, тъй като иzследването не то4но. ПиШе го дори и в книгите и броШурите. Едновремено с това се вzима и  веноzна кръв от мйката zа хормонално иzследване иzследване. Теz 2 покаzателя, както и въzрастта намайката покаzват какъв е риска от плод с евенуален даун синдром. Но това покаzва само процента zа такъв риск.
Ина4е 100% сигурност дава амниоцинтеzата.

Та се 4удя  и майа, или в Бъграия имат друга система на иzмерване или само ви обират парите, като правят иzследването иzвън теzи седмици ей така само  на видеоzон.  newsm78 newsm78 newsm78
Грехота  е от страна на лекарите да вzимат пари zа такова иследване и да си го праят когато им падне ( напримет оЩе в 9 седмица)  Thinking

В този форум се споделя личен опит - написала съм, че вратната гънка е гледана и в 13 и в 14 седмица също, надявам се това да удовлетворява Вашите претенции. Написала съм също, че в 9 седмица бях в болницата за задържане и още тогава надълго и нашироко обсъждахме тези изследвания, които по-късно повторихме. МОЛЯ, ЧЕТЕТЕ И ПИШЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ ПРАВИЛНО. Да, кръв за БХС се взима задължително в тази клиника. Да, амнио се прави задължително след БХС, ултразвук и преценка риска възраст на майката. Това не е нужно да се описва надълго и нашироко, тъй като е задължение на специалиста да прецени в полза на пациента. Отговорих конкрено на конкретен въпрос и широки тематични разсъждения не смятам че са по темата.

Смятам, че трябва да се има доверие на лекаря, който си избрал вместо заяждане по форумите - доста полезно ще бъде като поведение за една бъдеща майка.

Аз имам и имах пълно доверие на д-р Мазнейкова и съм й много благодарна за детенцето, което се роди в нашето семейство. Мненията на потребителите не са ми интересни. Съжалявам, ако съм прозвучала зле за някои.

Последна редакция: чт, 08 мар 2007, 20:02 от Слава

# 74
  • Мнения: 288
Абе не мога да разбера какво и харесват на тая мошеничка. Миналата година една от най-добрите ми приятелки отиде при нея да види дали е бременна и на прословутия 3Д ехограф прочутата специалистка не видя сърдечна дейност и дори искаше да прави Доплер. Следващия ден по друг проблем гастроентерологът в Дойче клиник- д-р Данов видя с обикновен апарат доста повече подробности на плода ей така между другото, както и сърдечна дейност и обясни че по света се смята че Доплерът не бива да се прилага без показания. Добре че този лекар даде координатите на д-р Джонгова- друг такъв гинеколог не познавам.

Очевидно правите реклама на въпросната докторка, която НЕ ПРАВИ ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ и не е сред специалистите, които правят изследване на вратната гънка (4ма познавам в момента в София). Въпросната докторка няма нито познанията, нито нужната апаратура - изражда в Тина Киркова и това е.

Общи условия

Активация на акаунт