Клуб на храбрата Шивачка

  • 133 808
  • 431
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 226
Здравейте и от мен . Включвам се и аз в клуба.По професия съм шивачка и години наред упражнявам тази професия.И в къщи повечето неща (като пердета ,покривки и др. подобни) съм  си ги шила сама.И дрехи съм шила и на мен и на детето като беше по малко.Даже съм и плела преди но сега веше не плета. Само дето не мога да кроя сама.

# 46
  • Мнения: 2 035
Какво ще шиеш. За каква цел я купуваш?
Ами едно време съм си шила спално бельо, възглавнички, завивки общо взето за разни ей такива неща ми се иска да я ползвам машината.

Детелина, мерси за препоръката на Brother  Hug
Ще се поразровя във форума да видя темичката за шевните машини  Peace



# 47
  • София
  • Мнения: 1 352
Ех момичета, как ви завиждам че можете да шиете.  Hug  На мен това ми е  мечта от малка. Дали няма някъде курсове на които човек да може да се учи?  newsm78
Вие сами ли се учихте или имахте майки /баби/  за учители?
Аз мога да плета, щото майка ми много плетеше като по-млада и ми показваше, но нещо все нямам време, иначе предполагам че бих  могла да стъкмя по някое пуловерче за дечурлята.
Поздрави   bouquet

# 48
  • Мнения: 1 006
уших и щорите / с летвички и шнурчета  ooooh!/ в детската стая, за да са от същия плат като покривалата на леглата.

Моля те сподели за щорите как точно ги направи и какви летвички си сложила и как се закачат после newsm78-не  мога да си го представя а ако дадеш някоя идея и аз ще си направя Crazy

На работа съм в момента.

Довечера ще се постарая да направя снимки, да ги кача тук и ще се радвам, ако идеята ми ти  хареса. Hug

# 49
  • Мнения: 799
Да се включа и аз - начинаеш самоук шивач.
След като омрънках света, че искам да се науча да шия и че искам машина, свекър и свекърва ми ми подариха шевна машина ТСМ.
И моите упражнения започнаха. За сега съм ушила активна гимнастика на детето, 3 слинга, бебешки спален чувал и играчка за над легло.
Ето снимка на гимнастиката: http://www.pachiworks.dir.bg/_wm/gallery/item.php?did=40500&df=17&dflid=3
Другите творения не съм снимала, но скоро и това ще направя.
Купила съм си плат за пола, но първо чакам да отслабна и да доовладея правия тегел  Mr. Green
Все още не съм шила по кройка, но и това предизвикателство ми предстои.

# 50
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Браво Pachikrak!
И аз уших активна гимнастика за моята беба (която обаче се закрепяше за леглото), но пред твоята моята е бледо подобие.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Pachikrak, супер ти е активната гимнастика. 
А доволна ли си от ТСМ - ската машина ? Имам стар Лучник, но нещо е разцентрована и иглата бие върху подложката и се чупи и не мога да шия с нея, пък ми се налага понякога да преправям разни неща. Затова се оглеждам за нова и се чудя каква ?

# 52
  • Мнения: 552
А защо просто не си поправиш старата? И на най-хубавите машини се случва да се разцентрова иглата след дълга употреба  Wink

# 53
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Какво ще шиеш. За каква цел я купуваш?
Ами едно време съм си шила спално бельо, възглавнички, завивки общо взето за разни ей такива неща ми се иска да я ползвам машината.

Детелина, мерси за препоръката на Brother  Hug
Ще се поразровя във форума да видя темичката за шевните машини  Peace


Мисля че прав тегел и зигзаг + илик и няколко украсителни бода са ти достатъчни в този случай. Многото операции
блазнят, но рядко се ползват за тези неща. Също регулиране дължината на бода трябва да имаш.
Удобно е да имаш още:
1. регулиране на ширината на бода
2. регулиране позицията на иглата при прав бод.
3. контрол на натиска на крачето - за по-дебели платова.
4. повече крачета в комплекта или възможност да купиш когато ти потрябват в бъдеще.
5. тези с хоризонтална совалка са по-тихи и обикновено по-бързи машини и няма нужда от смазка. Най-добря избор е вертикална с въртене, но може да са над 400лв.
6. повечко място под рамото /Brother имат прекрасни модели с много операции, но мини рамо и трябва да решиш кое е-по важно за теб./

Аз ших доста време с Тоyota с 21 операции, основно ползвах малка част /повечето са обточващи/. Тези машини са здрави и евтини, нуждаят се отпериодична смяна на една част - 25 лв. на около 2-5 години. Гаранция 5 години.

Patchykrak, страхотна гимнастика!

А за китайските лампите нямам думи! Wink

# 54
  • Мнения: 5 877
Арт мама, много ми харесват нещата ти. При следващото ми пътуване до морето ще се радвам да се запознаем!

# 55
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
pachikrak,много е хубава гимнастиката.Ще споделиш ли как я направи?Моята мадама,май вече е голяма за гимнастика,но все пак.
 

# 56
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197

Имам един камион Бурди братче...това си е класика, знаете.
И аз.....вчера ми хвана някаква туника окото (щото розово си търся) и влизам в магазина - 43 лв Shocked Shocked Shocked
Намерих баш същата кройка в една Бурда от 1980....сега остава да намеря блеедо розов плат, може и със сребристи нещица втъкани (щот са ми такива обувките Crazy).

Пролича си, че съм от тия дето купуват първо копчето Mr. Green

арт мама, много ти се радвам. Аз мислех да се захващам с това нещо (още през далечната 1996), ама нещо се завъртяха нещата. В нас имам сигурно 10 шалтета дето трябва да им сложа гръб (иначе са готови).

Лоша работа, и аз по правило тръгвам от копчето! Simple Smile
И аз се боря с мъжа ми да не ми изхвърли архива Simple Smile
А това с готовите лица е световен проблем. Буквало! Не си сама. Просто тръпката обикновено не е в завършването, но като го направиш и гледаш творението си в употреба полека-лека се надъхваш да не оставяш полу-завършени неща.  Grinning

# 57
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Арт мама, много ми харесват нещата ти. При следващото ми пътуване до морето ще се радвам да се запознаем!

Мерси!
И аз.
Даже снимката на аватара ти ме изкуши като го видях Simple Smile

# 58
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Лоша работа, и аз по правило тръгвам от копчето! Simple Smile
Хич, не е лошо, само отнема повече време
Цитат
И аз се боря с мъжа ми да не ми изхвърли архива Simple Smile
Аз поне място имам, но имам сигурно 10 чувала с материал за шалтета Rolling Eyes
Цитат
А това с готовите лица е световен проблем. Буквало! Не си сама.
Не съм и предполагала Whistling
Цитат
Просто тръпката обикновено не е в завършването, но като го направиш и гледаш творението си в употреба полека-лека се надъхваш да не оставяш полу-завършени неща.  Grinning
Имам 5, които си ползвам, ама пустото нямам време.
Като бях бременна си скроих и почти уших една рокля....сега я довърших (щот пак съм бременна). Като ученичка ги правех много бързо нещата, ама сега.....

# 59
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ами, това е цената на да имаш мъж и дечица Wink /за сравнението с ученичеството/, но си струва!
Също като копчето за начало!
Ще покажеш ли творенията си?

Общи условия

Активация на акаунт