5 кг. - девети месец?

  • 1 269
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 468
Ами аз съм писала и друг път - с първата бременност влязох да раждам на килограмите при забраменяването, родих за 4 часа, без "шев и кройка", излязох от родилно с корем като дъска. Акушерката ми крещя, че съм искала да уморя бебето и затова не съм яла през бременноста, дори ме попита дали съм сигурна, че раждам, а не правя аборт!!! Сина ми се роди 3.430 кг.
С втората бременност качих ... 30 кг, още са ми на за....а, така, че...

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
ей, Буболина, тая акушерка още ли те тормози? що не й креснеш най-накрая да си затваря тъпата уста.
това, акушерките, верно са много вредни създания, както и целия среден медперсонал - все много знаят и са деликатни като слонове.
аз съм качила 7 кг зорлем дотук. колкото акушер-гинеколози съм питала дали това не е притеснително и обезпокоително, всички до един казаха - нормално е, добре е, не се безпокой. добре, че не съм се сблъсквала досега с акушерки да ми дигат кръвното и да ме светнат колко е вредно Simple Smile

# 17
  • Мнения: 595
Хич не се коси мила!!!
Аз забременях 91 кг. Доки само ми повтаряше да внимавам с килограмите и тн.
А аз ядях като разпрана и то каквото ми се прииска - направо се възползвах от милия ми мъж Embarassed
В седмия месец лежах в патологията за задържане и на системи и на магнерот после и домстой в леглото до деветия, после в деветия пак в болницата за кръвно и така почти до раждането.
Родих 96 кг. след всичкото ядене и лежане а от болницата излязох 90.
простата сметка показва че съм по-слаба отколкото преди и то си  се вижда по дрехите.
Бебо беше 2900 две седмици и няколко дни преди термина и казаха, че е малък заради кръвното ми. Ако се беше родил навреме щеше да е поне 3200 че и повече.
Доки съвсем сериозно каза, че ще ми закачи снимката в кабинета - преди бременността и след раждането.
Като ме изписаха се прибрах и си закопчах дънките от миналото лято и то с дебела поне 2 см превръзка от секциото.
така, че ти тая акушерка да вземеш да я отстреляш и да си закачиш главата й в хола като ловен трофей. #2gunfire
Толкова от мен.

# 18
  • Мнения: 4 392
Буболина ,сякаш вчера ти четох темата...Още ли те тормози тая?Кажи и да си гледа работата с документацията и да не те занимава с глупости.
Всичко ще бъде наред!Нагледала съм се на некадърни акушерки!
Ами аз съм писала и друг път - с първата бременност влязох да раждам на килограмите при забраменяването, родих за 4 часа, без "шев и кройка", излязох от родилно с корем като дъска. Акушерката ми крещя, че съм искала да уморя бебето и затова не съм яла през бременноста, дори ме попита дали съм сигурна, че раждам, а не правя аборт!!! Сина ми се роди 3.430 кг.
С втората бременност качих ... 30 кг, още са ми на за....а, така, че...

Бях чела подобна тема в един немски форум и една майка каза,че въобще не е качила кг ,като забременяла,а аз си помислих ,че си прави майтап,но сега виждам,че не е така Peace

# 19
  • Мнения: 2 271
.... както и целия среден медперсонал - все много знаят и са деликатни като слонове.
 
Ха така!Не слагай всички под общ знаменател,че  точно някой,от този среден мед. персонал се погрижи много повече за теб или твой близък,от колкото лекакаря,на когото поверяваш живота си!И средно специално и полувисше образование няма поне от 10 г.,т.е. среденмедицински персонал не съществува!
Буболина,съжелявам за разводняването на темата(,но такива крайни изказвания не са ми приятни.)Ти не се притеснявай!При втора бременност е възможно корема да е по-малък,да имаш по-малко количество води!А и ако не се лъжа беше писала,че и при първата си бременност си качила малко килограми.
Леко раждане !

# 20
  • Мнения: 1 685
Спомням си, че в едно свое предаване преди, Гала каза, че е излязла от родилното по-слаба от колкото преди да забраменее.
Това че не си качила излишни килограми е похвално според мен.После има да се хвалиииш... Simple Smile

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ами и аз да те успокоя с пример за себе си .  Наддадах около 6 кила, бебето се роди 3950  Laughing, така че споко  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
.... както и целия среден медперсонал - все много знаят и са деликатни като слонове.
 
Ха така!Не слагай всички под общ знаменател,че  точно някой,от този среден мед. персонал се погрижи много повече за теб или твой близък,от колкото лекакаря,на когото поверяваш живота си!И средно специално и полувисше образование няма поне от 10 г.,т.е. среденмедицински персонал не съществува!

съжалявам, ако си от средния медицински персонал (който съществува и включва сестри и акушерки), но истината е такава! имам огромен и горчив опит с тая порода и досега не е бивал случай някой от тях да е извършил такива животоспасяващи или поне малко от малко облекчаващи действия без натикване на банкнота в джобчето...
не вярвам и някой друг в България да може да сподели подобно положително преживяване. обратното е вярно - много често у нас лекарите вършат работата на средния персонал, който е тотално безхаберен. да не говорим пък как роднините вършат работата на низшия мед.персонал...

айде, спирам да разводнявам темата, че се ядосах!

# 23
  • Мнения: 4 621
Според мен няма нищо обезпокоително, всичко е индивидуално Wink
А за въпросната #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 24
  • Мнения: 6 618
Буболина щом ти се чувстваш добре и бебенцето е добре-ми не и обрущай внимание на акушерката.Леко раждане!  bouquet

# 25
  • Мнения: 8 917
Буболина щом ти се чувстваш добре и бебенцето е добре-ми не и обрущай внимание на акушерката.Леко раждане!  bouquet
Peace
Всичко е ще е ок и съвсем скоро ще си гушнеш здравото бебче  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт