Носенето на сутиен води до намаляване на кърмата?

  • 4 682
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 619
аз не го махам освен когато се къпя,спя със сутиена си-за кърмачки е-и проблеми нямам.немога да си позволя да съм без него ни за миг поради течовете и  размера на гърдите  Embarassed

# 16
  • София
  • Мнения: 630
Здравей, вече имаш много отговори, но аз исках да ти препоръчам тампоните на Chicco. Много са мекички и абсорбират добре. Може би с времето няма да имаш нужда от тях, аз сега ги нося само нощем, но удобен сутиен е задължително. Аз си взех 100% памучен и е с банели, но не ми стяга изобщо, само държи гърдите. Марката е exite, а модела lingerie. Български и много прилична цена, но не е специално за кърмещи жени.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
И аз малко включване за тампоните - ползвам на фиксис за еднократна употреба, но ако течовете ти продължат по-дълго и са по-обилни, по-удобно ще ти е с такива за многократна употреба.
колекторите на мен ми бяха безумно неудобни. събират малко, постоянно ми изтичаха, на всичко отгоре и за сън не стават, та нощем пак с ампони си тябва...

# 18
  • Мнения: 1 440
Видях сутиен за кърмачки на Триумф (търговските центрове Пиргос и Триа,също на ъгъла с/у Малибу) както и много други марки, които също може да имат такива

# 19
  • Мнения: 1 440
Разгледай моделите в сайта на Триумф: www.triumph.com  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 77
Можеш да вземеш безшевно белио.Продава се във всеки магазин или сергия за белио.В сравнение с 'Триумф' е без пари-7-8лв.Не се усеща,удобно е за спане.

# 21
  • Мнения: 1 735
Момичетата са ти отговорили много изчерпателно.  Peace
Аз също трудно понасям сутиени откакто съм родих и кърмя ,но сутиениете от ДаНЕТ много ми допаднаха.Влез в електронния магазин и ги разгледай(13-14-15 лв. с доставката).
Като бях бременна спях през нощта с ластични потничета - бюстиета ,много удобни.Могат да се ползват и вместо сутиен.
Обикновените сутиени с банели обаче са смърт с кисело зеле за гърдите на кърмачката. Mr. Green
Без майтап ,големи бели могат да докарат тесните и не по мярка сутиени с банели. Close

# 22
  • Мнения: 1 030
Много благодаря на всички за съветите и информацията!

# 23
  • София
  • Мнения: 4 966
. Това, че без сутиен ще увисне бюста са пълни глупости - напротив, ако постоянно подържаш гърдите със сутиен мускулите им ставт лениви и се отпускат, а ако ходиш без сутиен мускулите се научават да носят сами тежестта на гърдите и като резултат гърдите са по-стегнати..

Айде ще си говорим след 5/10години.Ходи си без сутиени-и после ми се обади да ми се похвалиш със стегнат бюст.
Абсолютно неверно и неточно си се изказала.Според теб за какво служат сутиените?А за земното притегляне чувала ли си Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
Още нещо се сетих.
За да не са ленииви-както ти казваш-има упражнения за гърди...Спорт...
А случайно да си чувала че по време на спорт задължително е използването на стегнат сутиен???Или не....

# 25
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Не съм забелязала да ми намалява кърмата от това, че нося сутиен.
Важното е сутиенът да ти е удобен, най-добре без банел и от някаква еластична материя.
Аз ползвам и подложки, защото въпреки, че кърмя вече над година, докато кърмя от едната гърда от другата изтичат по няколко капки и ми намокрят дрехите.
Проблем съм имала с тесен и неудобен сутиен, от който докато разбера, че е от него на 3 пъти си докарах запушвания и бучки и ми отне много време и нерви да се оправя.

# 26
  • Мнения: 127
И аз не съм имала проблеми с кърмата от носене на сутиен. В началото си бях купила български за кърмачки (подобни на тези в ДаНет), но не бях нацелила размера (купувах си ги бременна  Embarassed) и след първия месец ставаха само за спане... Тогава си купих един-два на Триумф - вече не си спомням модела, но е еластичен, без банели и подплънки ... и направо ги износих за две години (буквално!). Сега вече се кърмим само веднъж на ден - вечер, ходя на работа и нося и сутиени с банели и подплънки, но в началото те така ми напрягаха гърдите, че не издържах повече от час-два.

А иначе аз ползвах подплънките на Avent, които се перат и са за многократна употреба и съм много доволна от тях - препоръчвам ти ги, ако още ги има по магазините (преди известно време бяха поизчезнали, с една приятелка търсихме безуспешно).

Успех в пазаруването и най-вече - в кърменето!

# 27
  • Мнения: 11 547
И при мен не е намалявала кърмата в следствие на носенето на сутиен.От както съм родила нося сутиен денонощно и използвам еднократни подложки.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз съм с безшевни сутиени и тип потник. Дори спя с тях. Не мога да си представя да ходя без сутиен - ми те ще вземат да бършат пода.
Сутиени за кърмачки има в Щъркел - около 15 лв. Аз безшевното го купувам от магазина за бельо до Света София - на ъгъла.

# 29
  • Мнения: 967
. Това, че без сутиен ще увисне бюста са пълни глупости - напротив, ако постоянно подържаш гърдите със сутиен мускулите им ставт лениви и се отпускат, а ако ходиш без сутиен мускулите се научават да носят сами тежестта на гърдите и като резултат гърдите са по-стегнати..

Айде ще си говорим след 5/10години.Ходи си без сутиени-и после ми се обади да ми се похвалиш със стегнат бюст.
Абсолютно неверно и неточно си се изказала.Според теб за какво служат сутиените?А за земното притегляне чувала ли си Laughing
Май изместваме темата, но само за протокола:
Нося сутиени само когато се налага - т.е. не повече от 1 път месечно. Кърмих 1год и 4мес. и въпреки кърменето и сутиените имам бюст, на който мнозина биха завидели  Mr. Green
Ако това доказателство е малко то ще дам пример и с майка ми, която също като мен никога не е носила сутиен (освен при определени поводи) и въпреки че е на 51 има бюст на 20годишна. Виждала съм гърдите на много жени на нейната възраст, които нон-стоп носят сутиени, но въпреки кутиените им гърдите са увиснали от възрастта. Според мен това си е ген и какъвто и сутиен да носиш ако генът ти е такъв ще ти увиснат гърдите до колената. А това, че без сутиен мускулите се стягат е научен факт, не съм си го измислила. Доказах ти го и с личен пример.

Общи условия

Активация на акаунт