Майски бебета 2018

  • 67 693
  • 752
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 288
Привет, минавам на отчет Мечето е 6150 и 63см, всичко е наред и продължаваме да се кърмим по схема: волна програма Simple Smile
Много се заиграва с играчките, активната гимнастика му е любимото място, смее се с глас и не обича да има чорапи. Фокусира ли чорапиъе, прекаврва по 20-тина мин докато ги свали и набута в устата. Обувам чорапи по 100пъти на ден.

# 331
  • Мнения: 360
Нашият мъник от вчера започна едни напеви... много сладко
Сякаш му е интересно да си чува гласчето и непрекъснато "пее" Grinning

# 332
  • Мнения: 25
И ние вече сме на 3 месеца 😀. Роди се 3980 гр. и 50 см. сега е 5670 гр. и 60 см. Изцяло на кърма е, храни се по 5 пъти на ден. Ние даваме био баланс бейби, казаха ни, че поне до третия месец е добре да се дава.  Напоследък госпожицата суче 10 мин. и после започва да плаче и не желае повече, а със сигурност не се е нахранила. При вас случва ли се и какво правите, дохранвате ли от бутилка? Имаме и хрусти, моля за съвет- как ги третирате?

# 333
  • Мнения: 84
Atener, за крустите взех първо крем на Мустела( бяха по челото). Намали ги доста. После забелязах и по главата. Взех и пяната на Мустела пак- леко полеко се махат. Трябва редовно ползване според мен.
Иначе и аз да се отчета- на 3 месеца и половина е вече. Онзи ден й биха втория прием на Пентаксима. Наблюдавам я още за реакции. Надявам се освен големия рев да няма друга реакция. Иначе е 64 см, 6130. Яде по 5 пъти на ден, понякога и 6 и не смея да се похваля, но в повечето пъти спи по цяла нощ.
Единственото, което много ме тревожи вече са пустите слъзни канали, които при нея са запушени още. Масажи да й правя е голямо приключение, защото е много дива и ме е страх да не й извадя очите. Почиствам и следя за промяна в състоянието.
Мами, бяхме на очен още на 42 дни и каза, че може да го израсне, ако не - сондаж по- натам. Ако някоя от вас се е сблъсквала с това , нека сподели. Лека вечер и весели бебчета ви желая Wink

# 334
  • Мнения: 50
Имаше подобен период и при нас. Вдигах я да се уригне , давах малко почивка и пак и предлагах гърдата. Понякога проблемът се решаваше след едно “пръц”, друг път я кърмех , докато обикалям из апартамента.
Има ли друго бебе като нас, родено на 18.05?

# 335
  • Мнения: 360
За крусти препоръчвам кремчето на Uriage, при нас имаше бърз ефект.

# 336
  • Мнения: 2 288
Аз също кърмя разхождайки се, защото се успокоява, но понякога е яко рев. Вчера гооставих при баща му, иж идваха да го храня,  но не се получи, той му даде 60мл добавка, е, не спря да реве, накрая след 15-20мин рев засука и се наяде, пусна се усмихнат.
За курстите аз на каката не ги махмах, сега и на него няма да ки махна, защото мисля, че чреЗ тях се овлажнява или обезмаслява скалпа на бебето. Не знам дали си въобразявам, но на каката сега косата изглежда страхотно дори и след седмица без да й къпя главата. Случвало се е да е болна, да се е потила и 10-тина дни без къпане на коса и отново не е изглеждала мръсна и мазна. Това си в мой ексоеримент. Хич не ме дразнят.
Ние се храним, когато приреве от глад, нямам идея колко пъти, но между 3-4 нощта, задължително.

# 337
  • Перник
  • Мнения: 2 265
При нас лявото око сълзи доста и е със запушен канал. ЛЛ каза редовна промивка с преварена вода и масаж, който аз правя  с памучето понеже съм с нокти и ме е страх да не го одраскам. Спомена, че ако до 6-ти месец не се отпуши ще ни прати на специалист.

На 4 месеца и половина е 61см и 6,450кг. В понеделник бяхме на консултация и ваксина, днес сме за втората част от ваксината.

Има ли вече ходили на море с бебоците. Ние в понеделник заминаваме и се надявам всичко да е спокойно.

С храненето сме пак с режим на новородено, през 3 часа дори и нощем. Имаше период в който спеше през нощта, но от 2-3 седмици си се пробужда пак за хранене и след това заспива.

# 338
  • Мнения: 25
Много благодаря за отговорите, ще пробвам препоръките за крустите и дано ги махнем. Чела съм че се израстват, но при нас ни притеснява, че главичката е леко пожълтяла на фунтанелата от тях и предпочитам да ги тренирам. Относно кърменето, опитвам какво ли не, изправям я, разхождаме се, пея й, но нашето е голямо инатче, ако не иска не мога да я залъжя, мята се, крещи ...
И ние имаме сълзене на дясното око, казаха ми, че е нормално, да й промивам очичките поне 3-4 пъти на ден с кислородна вода и масаж. Отложиха ни първия прием на синфлорикс за другата седмица, защото имаше сополчета и ни изписаха 3 дни вит.С 2 мл. и калциев глюконат 2 х 2,5 мл. за подсилване на имунитета. Много ме притесняват тези ваксини, всеки път сърцето ми е свито, тя много плака от пентаксима, а тази казаха че е по-болезнена.

# 339
  • Мнения: 186
За крустите ако те притесняват, намажи мястото с бебешко олио 10-15 минути преди банята. След нея тази част е мека и леко с четката или гребенчето се почиства. Ама не наведнъж.
За запушени слъзни каналчета- с каката имахме този проблем и нищо не ни помогна и накрая отидохме при специалист в Пловдив,който сондира слъзните каналчета. Оправи се,но сега е на девет и половина година и понякога очите й се зачервяват от слънцето. Алергична реакция е,но не знам дали е резултат от това. Съветвам ви да продължавате с масажите.

# 340
  • Мнения: 25
Олеее каква глупост съм написа, сега видях 😳. Промивката на очите е с физиологичен разтвор, а не с кислородна вода. Лелее май трябва повече да си доспивам 😞

# 341
  • Мнения: X
Крустите ги изчистих с мазане със зехтин преди баня и къпане със СебаМед шампоан.
Очето - и аз мислех, че е слъзен канал и като спених педиатърката се оказаха стафилококи.

# 342
  • Перник
  • Мнения: 2 265
На нас ни боцнаха и другото краче + последния прием Ротарикс. Не плака при убождането, но сега си е кисел.
Каза да започнем със захранването, но ще го почна чак след морето. Първоначално на обяд със зеленчук, до изместване на едно цяло хранене и след това с плодово за следобедна.
От 5ти месец да го слагам полуседнал. Аз още от сега едва го удържам.само вдига глава, а ако има къде да се хване се и набира.

# 343
  • Мнения: 404
На нас ни боцнаха и другото краче + последния прием Ротарикс. Не плака при убождането, но сега си е кисел.
Каза да започнем със захранването, но ще го почна чак след морето. Първоначално на обяд със зеленчук, до изместване на едно цяло хранене и след това с плодово за следобедна.
От 5ти месец да го слагам полуседнал. Аз още от сега едва го удържам.само вдига глава, а ако има къде да се хване се и набира.

На колко месеца е ? Мен все ми се струва рано от 4тия месец да започвам със захранването. Ние на 12ти септември ставаме на 4 месеца, аз мисля да изчакам да стане на 5.
И при нас е така, постоянно се набира и се мята Grinning

# 344
  • Перник
  • Мнения: 2 265
На 4 месеца и половина е. Термина ми беше 03.05, но той реши да избърза и дойде на 14.04.

Общи условия

Активация на акаунт