Майски бебета 2018

  • 67 615
  • 752
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 633
Вече е с два зъба младежа, миналият понеделник изби първият, днес вторият.

# 571
  • Мнения: 73
    Определено са зъби, на моето момиче в началото на месеца й избиха и беше така около 10-14 дена

    # 572
    • Мнения: 692
    Kpm, нашата днес става на шест месеца. Аз захранвам от 5 и половина.
    Не помня кога и как се въвежда кашата и месото. Дали трябва всички зеленцучи да са въведени и тогава...
    PURE, направо се изомявам от вас. Нашата е подвижна, ама много се върти, вдига дупето, но дотам. Вие сте направо атлети... Не я виждам Рошла скоро д лази и да се изправя. Имам спомени, че кака и доста еано почна да се изправя сама.
    Нашата не реве, ни нищем, ни денем. Просто е неревящо бебе... чам ме притеснява. Реве ако се удари докато си играе с някоя играчка или се изплаши. Вчера си сложих един пуловер на главата като коса уж да я развеселя, ама ме погледа няколко секунди и наду гайдата. Вечер спи, само от време на време като се размърда и давам бибко.
    Има си строг режим, като рядко го променя, сама си го направи. На обед яде едно пюре от 125гр.дохранвам малко с АМ... будува час и нещо и заспива около 14-15 и спи до 17-17.30
    С ваксините сме назад, само Пентаксима е сложен. Тъкмо мислех да я водя днес и кака и в сряда я взехме от училище с 39 Т

    # 573
    • Мнения: 25
    Така като чета, ние сме най-назад в захранването. От четири дни давам пасиран картов с кърма, първия ден дадох три лъжички, втория 5 л., третия 9, четвъртия около 13 л. На нея много й харесва 😀. Питането ми е по колко давате вие, колко гъсто правите пюрето и колко дни въвеждате една храна?

    # 574
    • Лайпциг / Перник / София
    • Мнения: 1 036
    Така като чета, ние сме най-назад в захранването. От четири дни давам пасиран картов с кърма, първия ден дадох три лъжички, втория 5 л., третия 9, четвъртия около 13 л. На нея много й харесва 😀. Питането ми е по колко давате вие, колко гъсто правите пюрето и колко дни въвеждате една храна?
    Аз се водя от детето. Давам му колкото той иска. Нов зеленчук въвеждам по 4 дни, а вид храна по минимум 2 седмици (като всеки вид пак по 4 дни). Гъстотата е на око, но да не е много течно, не и прекалено гъсто. Simple Smile

    # 575
    • Мнения: 1 050
    Някой води ли вече за изследване на кръв и урина? На нас ни казаха да направим и ехография на коремни органи.
    Питането ми е относно вземането на урина. Гледах, че имам колектори, които се лепят. Освен това има и контейнери. В София къде носите пробите?

    # 576
    • Мнения: 5 478
    Да, на дъщеря ми минаха изследванията. Урина взехме с колектор, който се лепи. Като пликче е. Дългата част се слагала нагоре, ама аз докато го разбера...

    # 577
    • Мнения: 360
    Ние също правихме изследвания. Урината я взех с колектор (има за момичета и  момчета)и прехвърлих в стерилно контейнерче. В Цибалаб му взеха кръв, беше много внимателна жената ( филиала в Младост,срещу сладкарница Неделя), малкия дори не разбра какво се  случва.На последната консултация ни изпратиха и на ехограф на коремни органи.
    За захранването аз въвеждах първите два зеленчука по 5-7 дни, следващите по-бързо (2-3 дни). Вече хапва и пюре от круша Simple Smile Забелязах, че харесва повече пюретата, които аз приготвям.

    # 578
    • Мнения: 5 478
    И аз първите зеленчуци по 5-6 дни ги давах, после стана мазало... Засега не е направила реакция към нищо, надявам се и да няма.

    # 579
    • Мнения: 692
    И аз първите зеленчуци по 5-6 дни ги давах, после стана мазало... Засега не е направила реакция към нищо, надявам се и да няма.

      Същата история. Въвеждането продължава едно към кьотура.
    На 6 месеца ли се правят контролни изследвания? Ехографията на коремни органи защо се прави?

    # 580
    • Мнения: 403
    И аз да се запиша, в началото по 5 дена, сега по 3 😁 за сега съм въвела само няколко зеленчуци. Чудя се сега дали да въведа жълтък или първо кашите. И някой беше споменал, че слага рапицово олио или се бъркам 🧐
    Тук в Германия са едно към гьотере, изобщо никой не прави такива изследвания, взема да пусна в българия като сме си..

    # 581
    • Мнения: 1 050
    Аз след зеленчуците дадох каша, оризова разтворима на хип. Прие се добре, дори доста по-добре от зеленчуците. Къде водихте децата на ехография, какво гледат точно, обясняват ли?

    # 582
    • Лайпциг / Перник / София
    • Мнения: 1 036
    И аз да се запиша, в началото по 5 дена, сега по 3 😁 за сега съм въвела само няколко зеленчуци. Чудя се сега дали да въведа жълтък или първо кашите. И някой беше споменал, че слага рапицово олио или се бъркам 🧐
    Тук в Германия са едно към гьотере, изобщо никой не прави такива изследвания, взема да пусна в българия като сме си..
    Аз добавям половин чаена лъжичка рапицаво олио (био на Hipp) към пюрето на обяд.

    # 583
    • Мнения: 403
    Охх, май пак ни се появиха колики, но не мисля, че е от определена храна, а откакто започна да яде по повече, не само няколко лъжички. Дали си въобрзявам?! Но със сигурност има колики и газове, както като беше новородено Sad

    # 584
    • Мнения: 360
    Аз също слагам рапицово олио по две, три капки. Сега въвеждам пуешко месо и от другия месец ще започна жълтък.
    Гледат бъбреците на коремния ехограф,дали са в норма, мисля че основно това.
    Малкия имаше ужасни газове в началото, засега е по-добре положението. Мисля,че е нормално.

    Общи условия

    Активация на акаунт