Майски бебета 2018

  • 65 913
  • 752
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 671
Здравейте!
Честито Рождество!

Нямаме си зъби още.
Седи седнала сама, но за минутки и в някой момент се килва и пада в някоя посока.

# 661
  • Мнения: 7
Моето синче също стои седнал сам за известно време, но после се залюлява и пада. А вашите дечица колко пъти на ден хапват и какво ?

# 662
  • Мнения: 5 478
Моята има 5 хранения, едно или две на ден да заместени, другите са АМ. Ако не е на кеф, давам само АМ.

Седнала стои за секунди и пада Grinning

# 663
  • Мнения: 360
Седнал стои доста стабилно вече по 15-20 минути, когато е в настроение и се е заиграл разбира се. Нямаме заместени хранене. Често отказва да яде пюре и е само на кърма. Въпреки всичко гледам да му предлагам всеки ден пюрета. Скоро ще му дам коричка хляб, някой да е пробвал вече? Педиатърката каза да му правя попара,но някак си не го виждам да яде попара на този етап. Давате ли на бебчовците?

# 664
  • Мнения: 633
Седнал все още сам не е решил да стои, но пълзи по един безумно смешен начин. Когато се сетя давам коричка хляб, всеки ден давам и твърда храна, попара съм въвеждала в 10 месец и сега пак така смятам. Много е звучен и постоянно си бърбори нещо.

# 665
  • Мнения: 5 478
Да, давам хляб. Много се радва Grinning

# 666
  • Мнения: 2 288
Честита Коледа, дами! Здраве, късмет и семеен уют ви желая.
Мечето още няма зъби, само литри с лиги.
От няколко дни иска да яде само твърда храна. От две сутрини хапва попара и мога да ви кажа, че е безумно щастлив от това, на обяд месно/жълтък пюре, а вечер млечно-зърнена каша. Между яденето, сутрин, вечер и нощем е на кърма.
Той е много самостоятелен вече. Набира се на коша с играчките и си рови, за да намери точно това, което иска. Писах преди, вече целенасочено бута уолкъра, за да се придвижва, обикаля стаите без грам задръжки. Сам се изправя, сам сяда, дори се придържа с една ръка само. Развива се скорострелно, гледа тодлърката и я копира във всичко. Сега иска да се качва на дивана. Шоуто е пълно при нас.
Весели и безгрини празници!

# 667
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
И нашия мечо за няма и една седмица се научи да се изправя на крака и сега жална ми майка на мен! Уолкър имаме и ние, но още не е готов да го бута, ще изчакам още малко и ще преценя дали ще си олесня повече живота, ако вземем една проходилка, че имам проблеми с кръста....
Нямам иначе къде да го оставя сам. Трябва да свалим нивата на кошарата и леглото му, че иначе само в стола за хранене може да остане сам без опасност да падне.... шоуто е пълно, както вече каза Pure_nature Joy

# 668
  • Мнения: 2 288
Не ги ли оставяте на земята тези бебета? Моят вирее на земята от два месеца иначе щяхме да имаме изтърсващ проблем! Simple Smile Кошарата е свалена отдавна, то бебето няма страх, за разлика от сестра си на тези месеци.
Забравих да пиша, че яде корички хляб, така вкарах глутена, а и вече е захранен с почти всичко. Много е щастлив от яденето, припява си и потърква доволно дупето в стола.
Аз проходилка няма да взема, но и не ги водя за ръчички. Нито каката съм водила, нито водя него. Оставям ги да се борят с живота сами, под зоркият ми поглед

# 669
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Ще купуваме килим и ще го пускам на земята да вършее. Корички хляб и аз понякога давам. Не че го водя за ръчичка, но той все пак не ходи, само се изправя. Затова го хващаме под мишниците и той прави крачки и се радва толкова много! Страхотно е да го гледаш! 😍

# 670
  • Мнения: 1 050
Как въведохте глутена и след кои групи храни?

# 671
  • Мнения: X
Давам хляб, попара, от седмица кисело мляко.

# 672
  • Мнения: 208
Здравейте!Бебо ще направи 8 месеца на 29ти декември.Да ви попитам какъв е режима на хранене на вашите бебенца,колко заместени хранения имат,колко пъти на ден давате АМ и по колко мл.?

# 673
  • Мнения: 73
Ние сме с 5 хранения на ден - като това на обяд давам  зеленчуково пюре, а вечер (но не последното хранене, на последното заспива на гърда) давам оризова каша с бульона от зеленчуковото пюре и тиква. Има дни в които ми отказва пюре. Не мога да говоря за заместено хранене, не си търси гърдата след това, но като й предложа не отказва. От днес ма следобедното хранене давам плодово пюре. Жълтък и месо не иска, не харесва, може би ще иска да става веган Grinning

# 674
  • Мнения: 25
Ние сме на 5 хранения: 8:30 кърма, 11:30 зеленчуково пюре 190 гр., 14:30 кърма, 17:30 редувам един ден инстантна каша 180 гр., един ден плодово пюре 125 гр. + кърма и 20:30 кърма. Този режим ни е от 1 седмица по препоръка на педиатърката. Да споделя, че от както хапва ябълка, която никак не й харесва, ходи по голяма нужда  по 4-5 пъти на ден, вие имате ли такива наблюдения?

Общи условия

Активация на акаунт