Ромите

  • 11 346
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 375
А според мен трябва да се говори. Толкава пък защита и помощи. На всички ни е писнало.

# 16
  • Мнения: 7 848
ЕС отпуска пари за интеграцията им. Аз лично интегриран циганин все още не съм видяла. Парите отиват в нечий джобове.
И на мен като на Уиш твърде не ми се говори, че ще кажа нещо като за бан.
Само това, че към момента в родната ми къща живее един катун, дето най - възрастната е на 55, а най - малкото е бебе и нищо не мога да направя е достатъчно. Аз и не искам, защото на цялата улица е така.
Та сещайте се колко ми се пише. Но има много хора, на които са им удобни.

# 17
  • Мнения: 2 375
Каква интеграция? В Испания например румънските цигани си строят катуни .Не знаят какво е училище. Толкова грозна картина. Испанские цигани пък продават дрога. Карат скъпи коли. Какво да кажа....

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Аз лично интегриран циганин все още не съм видяла.
Тук доста се поизхвърли май.
Има и изцяло българизирани даже.

# 19
  • Мнения: 7 848
Не само в Испания се разхождат нашите. По Коледа бях в Берлин преди време и си вървим по улицата с една роднина говорим си естествено на български и се приближава една накичена с коледни рога, на прима виста доста добре облечена циганка, европейка, дочула " родна" реч и се привиква " Како дай пет евро, че детето гладно, няма и аз какво да ям, къде да живея".
Това да се чете с сиганки акцент.
Първо прихнах да се смея. Но после ми стана тъжно.
Нямаше 'ич вид на човек дето да няма кво да яде.

Викам си и тук не намериха.  Щото в автобуса ако пътувам един циганин да има и той ще е до мен. Imp
Ох, трябваше да сме толерантни.

# 20
  • Мнения: 1 458
Колко, колко, редно е да изкара поне колкото "турскотонещоси".
Не знам какви са "интенциите" (по съфорумка) на _silence_, но следя. Вероятно и ще се включа скоро.

# 21
  • Мнения: 2 616
Да перефразиране леко г-жа Дончева - крайно време е да се включи тоягата, стига толкова моркови!  Sunglasses Има много цигански семейства, които всеки месец си купуват злато за по неколкостотин лева с парите от социалните помощи, които получават и които са плащани от нашия джоб - на работещите данъкоплатци!  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 22
  • Мнения: 485
Преди години една "ромка" от блока ни, казваше следното: "Как пък да не тръгна да работя! Аз от помощи взимам колкото една заплата...".
Като се замислиш, права си е жената... Какъв й е стимула да работи, след като и без да се напъва, тези пари й ги дават?

Затова трябва да се промени целия ред за отпускане на помощи. Аз съм твърдо "ЗА" да се отпускат такива на хора със заболявания. Но не и на здрави и прави, които са решили че едва ли не всички са им длъжни.

В тази връзка преди време имаше един репортаж - как цели райони с въпросното население изкарват децата си болни - обикновено с епилепсия. И от там пак помощи... Което пък лично за мен си е направо грях - здраво дете, да твърдиш че е сериозно болно...
Тук обаче идва и момента да се запитаме - какви са тези лекарски комисии, които позволяват да се случват такива неща...

Дама от морето - знам ги как метат тези с обществено полезния труд... Нямам предвид някакви си пет дни от месеца, а примерно поне 15. И то по-сериозен и натоварващ труд.

Имаме дворно място, на което искаме да строим. Ами какво да ви кажа... Спънки, изисквания... Циганка да бях, до сега да си я бях метнала къщата и никой да не ме закача. И то не на мое място, а където на мен си ми харесва. Защо да се ограничаваме...

И другата глупост - да имало определена бройка, запазена за лица от ромски произход. Става въпрос за работни места. И защо? Да си се избират по знания и умения. Аз по този начин се чувствам дискриминирана! Значи някой, с по-малко знания от мен да кажем, ще бъде нает заради етноса си...

Извинявам се, ако не са ми правилно структурирани изреченията, но много се ядосвам като стане въпрос за тези...

Ще се постарая да не пиша повече, че може да изпльоскам нещо не особено подходящо!

# 23
  • Мнения: X
Аз интегрирани цигани съм виждала само в родното ми село в Родопите. Селото не е голямо и има циганска махала. Според баба ми никога не са имали проблеми с тях - живеят в къщи като другите, чисти, подредени. Децата ходят на училище, масово семействата са с две, рядко три деца. Според леля ми, която работи в общинската болница, масово след второто дете, ромките си слагат спирали по тяхно желание. Повечето мъже през последните години работят във Франция сезонно съвсем легално и законно като озеленители. Постегнаха къщи и дворове. Други гледат животни, обработват си нивите, отглеждат картофи. В селото има два шивашки цеха - половината жени са циганки. Има и висшисти - един ром, който ми е набор, работи на висок пост в полицията, имаме репортерка (ромка) за новините по НОВА.

За женитбите - търсят си от нашия край. Преди няколко години баба ми ми разказа, че една от нашите циганки се омъжила за циганин от Врачанско, който дошъл да живее в моето село като заврян зет. Още на втория, третия месец беше обрал две, три не цигански къщи - нашите цигани го линчували, ударили му един здрав бой и го качили на автобуса за Враца. Неговата циганка после се оженила за циганин от нашия си край.

Проблеми с тях никакви, но тези за които пиша са много рядка порода, нищо общо с циганите в ромските гета в Пловдив, София и Северозападна България. Да сте чули по новините цигани да изнасилват бабички по родопските села, да се самонастаняват, да въртят телефонни измами, да убиват за два лева и т.н.

# 24
  • Мнения: 7 848
Аз лично интегриран циганин все още не съм видяла.
Тук доста се поизхвърли май.
Има и изцяло българизирани даже.
Ако ще ми даваш пример с една, две бели птици- едната четеше новини по Бит, другата беше репортерка при Л. Крумова

Това са. За други не сещам. Ето преди са писали, че раждат по много деца и живеят на помощи.
А това, че много бързо се приспособяват, особено към хубавото е вярно. Те за това и са устойчиви на всичко.
Не ме предизвиквайте да пиша.
Квото имах да казвам го казах!

# 25
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
В Родопите всичко е прекрасно. Казвам го най-искрено.

# 26
  • Мнения: 2 375
Живеят анти-система. Крадат всичко възможно. Продават всичко забранено. И пак живеят много добре?

# 27
  • Мнения: 4 808
Живеят анти-система. Крадат всичко възможно. Продават всичко забранено. И пак живеят много добре?
Много добре за едни не е много добре за други. Участвах в последното преброяване. Тези, които се българеят или са ходили по чужбина, ме канеха вкъщи, да се похвалят колко добре са обзаведени. Единици имаха бани, и то вън на двора. Топла вода в кухнята нямаше НИТО ЕДНО домакинство. Всички имаха огромни телевизори и сателитни чинии. До манталитет е, до среда...

# 28
  • Мнения: 1 458
Познавам един единствен "интегриран" циганин, така да се каже. Не съм навътре с личния му живот и не знам как се държи сред своите. Живее в маалата, къщата му е ок, не е палат като на "ало" мършите, работи, децата му ходят на училище. Един, за мен е изключението, което... знаете.

# 29
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Има тема за турците, за мигрантите. Аз се питам, а ромите?
За и против.
Сякаш, да не говорим негативно. Уважавайки малцинствата.
Все пак е едно огромно присъствие в България и в целия свят.
Аз лично имам много негативни впечатления. Може би ще разкажа по натам.

И какво да им коментираме на ромите?

Цигани потрошиха влак. От гербавите и от техния цар Тиквата ни вопъл ни стон.

Неприятен инцидент е станал вчера вечерта (10 юни) във влака, движещ се по направлението Благоевград-София. Мъж е бил уцелен с камък, докато композицията е преминавала през циганското гето "Факултета" в столицата.

В социалните мрежи бе разпространено видео, в което пътник обяснява как друг е бил уцелен от камък, разбил един от прозорците. На кадрите се вижда как пострадалият е легнал на земята, а лицето му е окървавено.


https://fakti.bg/bulgaria/309352-potroshiha-vlak-dokato-minava-p … eta-raniha-chovek


http://www.glas.bg/1026754/romi-potroshiha-vlak-s-kanonada-ot-ka … -godishno-momiche

19-годишната Аделина Гочева е със спукана глава след брутално нападение на влак с камъни снощи край София. Момичето е пътувало към родния си град Своге, когато малко преди 22 часа пътническият влак №20207 е бил атакуван от група роми в междугарието Илиянци - Курило, близо до спирка Кумарица, научи Glas.bg от пътуващи във влака.

Общи условия

Активация на акаунт