Дванадесети клас 2019/20 - тема 78

  • 63 234
  • 741
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
Пак да досаждам ,но... Вашите деца решиха ли какво ще кандидатстват ? Grinning

# 226
  • Мнения: 48 023
Моето и след курса по кариерно ориентиране не знае...учи там, вади сертификати по езици... Да има...и така...

# 227
  • София
  • Мнения: 6 110
Flash*, поздравления за отличното представяне на дъщеря ти.

# 228
  • София
  • Мнения: 39 817
Моята още не знае какво иска да учи. Знае какво не иска например Simple Smile

Иначе е на самотек. Само ми показва разни контролни и т.н.

# 229
  • Мнения: 954
Моят твърдо немска филология и всичките ми опити да осъзнае погрешния си избор, засега удрят на камък.

# 230
  • София
  • Мнения: 6 110
Много болна ми е тази тема. Ако не одобряваме избора им, доколко трябва да влияем и да се опитваме да го променим?
Аз се наложих в седми клас с аргумента, че след ЕГ всичко може да учи и с надеждата, че ще се преориентира. Обаче дойде време да избира специалности и университети и той пак натам дърпа.
Не зная кое е по-добре - да го оставя да прави каквото иска или да го убеждавам за по-перспективна професия.

# 231
  • Мнения: X
Спунк ,синът ти  към какво се е насочил?

Миналата година учителката ми по география ни каза ,че дори да станем боклукчии трябва да сме най-щастливите боклукчии на света Joy 

# 232
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
При нас пък предстои конкурс за плакат на Фантомът на Операта (премиерата ще е на 25.01.2019). Само за нашата специалност е (19 човека), първите трима ще спечелят парична награда и плакатите им ще стоят във фоайето на Музикалния театър. Има шансове девойката, само трябва да я споходи музата и да го измисли какво да е.

# 233
  • София
  • Мнения: 6 110
Спунк ,синът ти  към какво се е насочил?
Миналата година учителката ми по география ни каза ,че дори да станем боклукчии трябва да сме най-щастливите боклукчии на света Joy 
Права е, най-важното е да сте щастливи от избора си. Моят син се е насочил към обществените науки.

Гита, стискам палци. Надявам се да отида на премиерата или поне на някое от първите преставления.

# 234
  • София
  • Мнения: 3 612
Flash*, браво на момичето! Гита, стискаме палци.
Моят и той още не е открил точно какво ще учи. Биология, Биотехнология, Генетика- проучва вариантите за да реши. Не знам дали се ориентираме правилно, но май  за всичко трябва да завърши първо биология, а после в магистратурата да специализира, но има още време надявам се скоро да открие. Вярно е, че е хубаво професията да е престижна и добре платена, но по-важното е да си я харесват, защото по-голямата част от живота си ще прекарват упражнявайки я.

# 235
  • Мнения: X
Liani ,с Биология само се  кандидатства иначе бакалавърска степен си е най-различна. Само със специалност "Биология " може да изучава флората и фауната ,да стане учител по биология и главно изучават растения и животни. 
И аз исках първоначално да е "Молекулярна биология" или "Генетика" ,но просто не мисля ,че има реализация.
Установих ,че Медицината не е моята специалност и... Сега съм на четвъртопът(има ли такава дума Joy )
между 4 специалности Joy

# 236
  • София
  • Мнения: 6 110
Дали обаче ще я упражняват, ако не ги храни или ще се захванат с нещо друго?

# 237
  • Мнения: X
В интерес на истината се очаква Биотехнологиите да станат професия на бъдещето. Най-добре е да се видят сферите ,които тепърва предстоят да се развият икономически.

# 238
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Благодаря ви за палците  Grinning Иначе от училището се стараят за този проект - подариха им "Маскарад" на Т. Пратчет ( не че я нямаме, ама айде), водиха ги на първата репетиция на голяма сцена, развели ги из театъра.

# 239
  • Мнения: X
Гита Ог ,дъщеря ти в специална паралелка с театър ли учи ? Grinning

И малко извън темата ,но :
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/48210567_27195 … 8&oe=5CAB7A1A

Общи условия

Активация на акаунт