Дванадесети клас 2019/20 - тема 78

  • 63 124
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Здравейте девойки! Simple Smile
У дома има драма.
Моята щерка утре е на устен изпит за сертификат САЕ.
По ред причини ще се явява в Бургас а не тук във Варна.
През exams.bg я регистрирах, изпита ще се проведе в Бургас в Училище Европа. Вчера се е чула с момче с което ще бъде на изпита, подготвял се в училището и той я разтревожил. Обяснил и, че устния изпит е в пет части а не в четири както е според нея и познати които са се явявали. И сега драмата - изпита е унифициран естествено и според нея щом ще има разлики значи всичко е фалшиво. И нямало да получи легитимен сертификат. Опитах да я успокоя ама не се получава.
Иска да знае дали някой / ваш познат или вие/има такъв сертификат от изпит в тези училища и всичко наред ли е било.
Та ако някоя от вас знае, да ми каже, че да я успокоя ...

# 376
  • софия
  • Мнения: 4 985
По принцип училиша Европа са от първите в България, които даваха възможност за подготовка и провеждане на изпит за Кеймбридж сертификатите. Аз имам такъв от ехееееее 20+ години всичко ше е наред, успокой я, че сертификатите са си съвсем истински. Нвма как да я регистрираш за изпит някъде, ако това някъде не е лицензиран център за провеждане.
А варианта да не са се доразбрали с момчето кой за какво говори? Кажи и хим да не пука-4/5/8/15 колко си части ще ги раздробят по обяснение.... да си плямпа смело и усмихнато. Да внимава да не завзема изцяло думата. Ако събеседника и е мълчалив да го вкарва в разговор, защото не е добре и само единия да говори. Също така ако и се падне твърде приказлив събеседник, да има смелостта да се изказва и тя, а не да мълчи твърде възпитано. Ако не са и обяснили учителите до сега,  е хубаво да знае, че изпиващия си води всякакви записки- и хубави и лоши. Да не си мисли, че щом изпитващия  си записва нещо, значи тя непременно е сгафила..... Всичко ше е наред! Стискам палци и успех!

# 377
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Амели bouquetблагодаря ти! bouquet
Усмихна се.
Лека нощ и всичко най-добро!

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Flash*, когато човек е подготвен, ако ще и 10 части да е изпитът, пак ще се справи. Ей на това трябва да ги научим, да не се притесняват от такива неща и да бъдат адаптивни. Сигурна съм, че се е представила добре.
Няма ли някъде списък на оторизираните изпитни центрове? Бях проверявала за друг сертификат и на официалната страница си излизаше цялата информация за всяка държава.
При нас текат последните изпити по всички специални предмети. Всяка седмица има по нещо, плюс края на стажа, за който трябва да си вземе заверката. Но няма видими признаци на притеснение или пък да се преработва нещо.

# 379
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Обади ми се, минала. Било както тя си знаела, че трябва да бъде. В някакъв момент и се сторило, че оставят другото изпитвано момче да говори по-дълго ама според нея го изчаквали да се изкаже защото той 'ъ-кал' т.е. търсел по-често думи. Нещо което за мой ужас тя прави понякога когато говори на български нещо по-специализирано и се оказва, че не знае думите на български. Докъде се стигна ... ама е така защото ползват източници на информация на само на английски. Но каза, че и двамата са се справили ок де.
В сряда ще се командировам с нея до Бургас за основната част от изпита. Дано резултата я задоволи, че е супер самокритична и ми писва понякога.
В училище ги тормозели, каквото и да значи това.Simple Smile
Бяхме седмица в Сицилия. Етна взе, че изригна и имахме късмета да наблюдаваме великолепни нощни гледки на лавата. За съжаление разполагахме само с телефоните си и снимките не показват и част от реалността.
Скрит текст:


Всичко се виждаше от вилата в която бяхме
Бяхме позасипани от много фин, черен прах.
Аз, като фен на Кръстникът бях много щастлива като отидохме в двете села в които са снимали част от филма. И да изпия едно кафе в Бар Вители  Mr. Green

# 380
  • София
  • Мнения: 1 044
Flash, Сицилия изглежда прекрасно! И аз обмислям едно пътуване до там.

При нас в момента вниманието е към малкото диване - седмокласниче. Още една седмица остана и да се свършва. Има и други майки в темата, с които се засичаме в седмокласната Simple Smile

Каката си действа - сега в края на месеца ще държи ДАЛФ С2 по френски, САЕ-то по английски реши да го остави за есента.В училище изобщо не знам какво става, разчитам, че е голям и сериозен човек.


 

# 381
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И аз съм от тези със седмокласни вълнения. Поне му се вижда края. Голямата ще се явява на 24 юли на САЕ. Ясно е, че ще го вземе, но все пак и резултатът е важен. Одеве ме извести, че при благоприятно подреждане на планетите, т.е. ако нещата се развият по най-добрия за нея начин, може и да хване стипендия.

# 382
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
И аз съм на вълна седми клас. После бързо трябва да превключвам на набора, че почва там офанзивата.
Добре, че не са им в една година 7 и 12-ти.

# 383
  • Мнения: 1 264
Моите са в една година, чак сега осъзнавам колко кротко и изпълнително дете е баткото:)
Всички усилия ще са за малкия, брат му сам ще се оправя.
Есента, ще има отворени врати в университета, който си е харесал, първоначалният план беше да отидем заедно, но сега се наложи да отиде сам.Аз съм подготвила въпроси на които задължително трябва да получи отговор, днес ще им пише, че нещо около  документите за кандидатстване не му е ясно. Със сигурност обаче ще му трябва сертификат по ФЕ, само със сертификат по АЕ не може.
Лятото ще му е натоварено:)

# 384
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И моята ще е с натоварено лято - първо САЕ, после седмица е на международен обмен до Пловдив по една програма, след това 1 месец ще работи. За почивка сме предвидили началото на септември, веднага след което започва шофьорския курс. Въртят ни се едни мисли да засили руския с уроци, явява й се втори език в училище, за да може да вземе сертификат, но не мисля че ще се осъществи.

# 385
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ще стискам палци за седмокласниците ви. Ужасна е според мен това изместване напред на изпитите, струва ми се безкрайно и чакането и подготовката. Ама избор няма.

Ян@, дано успеете да се организирате за Сицилия. Много красиви и различни гледки, струва си да се посети. Ние пообиколихме само източната част и остана още много. Изключвахме магистралите на моменти и минавахме по 'села и паланки' и беше живописно. А старата Сиракуза е ... бароков бонбон. Heart Eyes

Дано всичките си вземат сертификатите с резултат който им харесва и смело да навлязат в последната година. Peace

# 386
  • София
  • Мнения: 3 610
Стискам палци на седмокласниците! При нас догодина ще е двойното "щастие", отсега ме втриса.

Иначе набора почти не го виждам, много ангажиран. Училище, шофьорски курсове, късно вечер тренировки и чести ангажименти с БЧК.
Сега се опитваме да му организираме ходене до Улм за няколко дена, че им е уредил господина по биология някаква практика към университета, но сами трябва да си организират пътуване и спане. Оказа се доста сложно, защото на повечето места не настаняват под 18г., а те всичките деца, които ще ходят ги нямат още. Дето се вика няколко седмици ги делят, но..

Иначе още няма яснота за конкретен университет, мислехме да има време сега като отиде да обиколи, един, два набелязани, но няма да се получи.

# 387
  • столицата
  • Мнения: 3 796
 Liani, тази практика в Улм за лайстунг класовете ли е? Учителят няма ли да е с тях.? Евентуално през унито няма ли възможност за настаняване?

# 388
  • Мнения: X
Мами, случайно да знаете как се смята дипломата?

# 389
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Мами, случайно да знаете как се смята дипломата?

Имам за езикова гимназия екселски файл. Ако искаш ми прати мейл да ти го пусна.
Предполагам на сайта на училището ти го има, някъде в секция документи. Ето в сайта на 1ЕГ Варна

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 15:19 от Flash*

Общи условия

Активация на акаунт