Дванадесети клас 2019/20 - тема 78

  • 63 114
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 640
Flash, дъщеря ти навярно знае, но едновременно в двата не може да кандидатства, избира един от тях. Така че, само един от пет избора похарчва.

# 481
  • Варна
  • Мнения: 6 873
 Peace
Аз не знаех, за нея не знам.Simple Smile
Но си е добра новина за мен.

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Фрос, чудесен резултат. Важното е да й върши работа. Ще й стискам палци да я приемат там, където желае.
Девойката у нас се е захванала с материала за матурара по БЕЛ. Чак до уроци няма да стигаме. Оценките от ДЗИ няма да са й нужни при сегашните планове. Ще готви МАТ за приемни изпити. Там има дупки за запълване.
На мен притеснението ми е държавния изпит. Затова ще се яви на второ ДЗИ по език, без някаква особена подготовка.

# 483
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Моята до началото на учебната година трябва да реши каква ще е темата й за дипломната работа. Иначе в нейния случай ще има 3 матури + защита на дипломна работа - голям кошмар й е, че ще трябва да говори пред хора.

# 484
  • софия
  • Мнения: 4 985
Гита ог, защо три матури?

# 485
  • Мнения: 1 263
При нас училището започна, седмокласникът от днес, големия от следващата седмица.
Ще бъде силна година:)

# 486
  • Мнения: X
При нас училището започна, седмокласникът от днес, големия от следващата седмица.
Ще бъде силна година:)
В коя държава живеете? Simple Smile  Успешна и силна година на децата Grinning

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
При нас училището започна, седмокласникът от днес, големия от следващата седмица.
Ще бъде силна година:)
Леле, на два огъня ще се печеш 🔥⚡. При мен поне единия ще е първокласник, та няма да има съдбоносни изпити...

# 488
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гита ог, защо три матури?
БЕЛ, Английски (това си е избрала като втора), Анатомия+История на изкуството+Перспектива. Тя третата си е като три отделни, но с една оценка. И трите са задължителни + дипломна

# 489
  • софия
  • Мнения: 4 985
Гита ог, защо три матури?
БЕЛ, Английски (това си е избрала като втора), Анатомия+История на изкуството+Перспектива. Тя третата си е като три отделни, но с една оценка. И трите са задължителни + дипломна

Я виж ти! Направо ме шашна! Добре проверете, защото доколкото знам, за художествените, втората матура, която със сигурност се изисква е тази по “история на изкуството ( и съдържа анатомия и перспектива). А третата матура по принцип си е по желание, та освен ако нещо не ви се налага да имате такава, няма защо да си я причинява детето. И без това дипломните работи им изпиват силите до краен предел! Проверете си го, наистина!  Стискам ви палци!

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Не знам как е в училищата по изкуствата, но в професионалните паралелки можеш да избереш държавния изпит да бъде втора матура. Но можеш да избереш и втора матура, а резултатът от държавния изпит може да се впише като трета, може и да не се впише. В случай на "издънка" на държавния изпит, в МГ - Пловдив има двойки на държавен изпит, си взимаш дипломата за средно с двете матури, а през септември или на следващата година се явяваш на държавен изпит, за да си получиш свидетелството за професионална квалификация, ако си вземеш изпита де.
Изпитът по професията става задължителен за децата, които сега ще са в 10 клас, т.е. по новата програма.

# 491
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Дъщеря ми не иска да продължи да учи по специалността си, така че английския ще й трябва като матура. Без другата и дипломната няма да й дадат специалност.

# 492
  • софия
  • Мнения: 4 985
Супер е, че знае какво иска Simple Smile Вероятно сте проучили нещата и понеже ми стана интересно, може ли да ми разксжеш ( може и на лични). Аз все съм си мислила, че като завършат стедното си образование, просто продължават където си искат.... И в техния случай, просто въората им матура е “едикаква си” ....ама се оказва, че не, така ли!?

# 493
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Как сте? Hug
Девойката още работи, до дни ще приключи и се прибира у дома.
Говорим си за последната година в гимназията. И за след това. Grinning
Последно е решила висшето образование да е свързано с езици-там я влече, и по-конкретно корейски език иска да научи като за преводач. Евентуално да изкара една година в Корея, магистратура.
Преводач, учител, екскурзовод-такива цели си е поставила.
Проучваме все още къде да учи.

# 494
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
В СУ има кореистика, ако ще е в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт