Дванадесети клас 2019/20 - тема 78

  • 63 113
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Гита Ог, как мина операцията?
Надявам се да се възстанови бързо. Praynig

# 601
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Аз си вра носа в темите за обучение в чужбина. Т.нар. консултантски фирми насочват към университети, от които взимат комисионни или по-големи комисионни. Особено за Холандия. Та вероятно затова плашат с изпити.
В университет в чужбина се влиза сравнително лесно /намират се унита и специалности за деца с всякакви дипломи от училище/, но трудно се излиза. Има специалности, в които до края на втората година 80 % са отпаднали, факт.
Виж проблемът с настаняването наистина става доста значим и в Холандия, и в Германия.

# 602
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гита Ог, как мина операцията?
Надявам се да се възстанови бързо. Praynig
Мина, сега се възстановява. Имаше драма с ужасни болки в гълото заради интубирането, лека полека отшумява. Днес е на контролен. Още не е продишала, даже й е запушен носа, но тя още е оточна. Ще видим какво ще каже днес докторът. Благодаря, че попита!
Мен ме притеснява да не прецака зъбите сега, защото едва едва ги мие, а нали е с брекети и хигиената е изключително важна.

# 603
  • София
  • Мнения: 8 932
Може да пробва да ги мие само със зъбен душ. Моят откакто му го взех е много доволен. Бързо възстановяване!

# 604
  • Варна
  • Мнения: 6 315
ГитаОг, да се възстанови бързо наборката и да е успешен резултата от операцията! Hug
Днес идваха в училище да интервюират деца, вкл. моята. Онлайн предаване с Нивелина Няголова. Започва разговорът и като пуснаха тези ми ти сирени от системата за известяване на националната отбрана.. не можеш да си чуеш мисълта.. Joy Ама децата бяха железни-не трепнаха.
В петък девойката щяла да ходи да работи-да превежда.
Понеже се заговорихме за университетите в бг, да ви попитам за мнение за Пловдивския и Великотърновския. За Шуменския университет-косвено мнение имам от преди 2 години. Отрицателно, в смисъл:обявява се дата за изпит, но не идва изпитващ(от София), трудна комуникация, момичето само повтаряше, че троши много нерви с този университет.

# 605
  • Мнения: 592

Виж проблемът с настаняването наистина става доста значим и в Холандия, и в Германия.
Има градове в които от рано може да се кандидатства за общежития, шанса да получиш общежитие е много голям.Някъде може още сега да кандидатстваш за догодина. Говоря специално за Германия и от опит.

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Стейси, за ПУ много зависи от специалността. Винаги са имали сравнително добър факултет по математика и информатика, но и там се навъдиха едни нови измислени, поне за мен, специалности, по които няма още завършили. Добро беше и обучението по българска и славянска филология, но като цяло филологическият факултет доста свали нивото. То нивото е според студентите, разбира се. Това са мои наблюдения и нямам пертенции всичко да е на 100 % вярно. Като цяло, който не е решил да влезе в ПУ, той не е приет. На мен този вариант с приема ми харесва, не ми харесва това, че се завършва без много зор.

Имате ли вече дата за бал? При нас няма. Чакаме някой да договаря с някого нещо си. Най-много да пропуснем това събитие. Без друго девойката не гори от желание да ходи на бал.

# 607
  • Мнения: 627
мнение за Пловдивския и Великотърновския. За Шуменския университет-косвено мнение имам от преди 2 години. Отрицателно, в смисъл:обявява се дата за изпит, но не идва изпитващ(от София), трудна комуникация, момичето само повтаряше, че троши много нерви с този университет.

Съдейки по това, което споделяте във форума за дъщеря Ви, смятам че нито едино от двете учебни завенедия си заслужава при сегашните възможности и реалоности...Neutral Face Не че няма да "изплува" , но унито не е само
изучаване на предмети ! Смятам , че там се градят и характери .

# 608
  • Мнения: 838
Ние имаме дата за бала и то не точно желаната, че вече беше заета от друго училище. Резервираха ресторанта още май месец. Наборката много се интересува от бала, не спира да ми праща рокли на месинджъра.

# 609
  • Варна
  • Мнения: 2 097
На РС стана ясно, че се спряга 24.5. за бала, а ако не е свободна - 23.5. Избрали са представители, които ще ходят да гледат и да избират между 3 хотела на Зл. Пясъци, но още няма обратна връзка.
На нашия не му се ходи на бал.
Гита, бързо възстановяване на твоето момиче!

# 610
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Аз доколкото разбрах - 25 май, Интернационал, Златни пясъци.
То май всяка година е там ...

# 611
  • Мнения: X
От кой град правите бала на Златни пясъци Grinning?

# 612
  • Мнения: 47 986
Дата и капаро за ресторант имаме, ама друго не. У дома май няма да отбелязваме чай толкова това събитие. Повече ме вълнува след това какво ще прави

# 613
  • Мнения: 1 263
dundi73, мисля че бала е на 24.05, така поне ми каза една майка.
Моят момък не иска да ходи и затова не съм се задълбочавала.
Иначе вече от няколко места чувам, се още сега се ангажирали ресторанти, на мен ми се струва малко рано.

# 614
  • Мнения: 47 986
Още миналата година беше ангажиран ресторант- за училището де. Ние родата не знам дали ще събираме

Общи условия

Активация на акаунт