Дванадесети клас 2019/20 - тема 78

  • 62 576
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3
Един съученик е работил лятото в София и там един негов колега е бил 00 набор и училището му било в комбина с Техническия в София. Отишли 100 човека от това училище на изпит в Техническия и на всички им казали само да си напишат имената и им писали шестици и ги приели всичките без да знаят нищо.
За кое училище става дума? Има едно към ТУ , но доколкото знам само тези с успех над 5.50 ги взимат.
Останалите кандидатстват на общо основание.

# 646
  • Мнения: X
Не е споменавал име на училището,само че е в комбина с Техническия. Повече информация не е споменавал, освен това което написах.

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Абстрахирайте се от тези градски легенди, докато не станете лични свидетели. Не, че е цъфнало и вързало нашето образование, но някои уж факти, ми звучат като небивалици. Имам приятели преподаватели в университети и доста сме си говорили на тази тема. Скъсвали сме се да се смеем на разни бисери и постъпки. Има от всичко: надарени студенти, работливи, ученолюбиви, както и фанатици, смешници и такива, които не знаят къде учат и ходят без химикал на изпит, но това не е булшинството, а по-скоро изключения. И едно време ги имаше, избутваха с подкупи и други “работи” 😉...

# 648
  • Мнения: 47 963
Ту има облекчение в приема за някои училища съвсем официално, четох го на сайта. Ученици от ФЕГ и няколко други училища могат да влязат да учат във френския департамент без изпит по френски език, за останалите се изисква изпит по езика. Считам,че е съвсем нормално облекчение.

# 649
  • София
  • Мнения: 39 745
Моята снощи каза, че не знаела все още какво ѝ се учи и нямало да кандидатства веднага след завършването.

# 650
  • София
  • Мнения: 6 094
Дами, дали някоя от вас има минималните приемни балове за УНСС от последните години?
То голяма тайна се оказаха тези цифри. Rolling Eyes

АнМари, ще ти пратя списъка на синковеца - във всеки ВУЗ има по една специалност. Joy

# 651
  • Мнения: 11 320
Такаааааа, моята дъщеря обяви, че няма да ходи на бал! Помъчих се да я обеда, че това й е последният ангажимент към училището, но тя е категорична. Отмених часа за гримьор онзи ден. Приех решението й! Пак ще се съберем малък кръг от хора, пак ще има някакви нови дрехи и т.н. но няма да е като бал.

# 652
  • София
  • Мнения: 39 745
АнМари, ще ти пратя списъка на синковеца - във всеки ВУЗ има по една специалност. Joy
Желания има, но се лута. Гаджето ѝ я навива за НБУ.
Имаше някакви линкове за кариерно ориентиране. Ще трябва да намеря и да ѝ пратя.

Аз бях същата. Под давлението на майка ми... икономическа специалност... вторият срок на 11ти клас обаче заявих, че ще ставам инж. Joy

# 653
  • Мнения: 47 963
Ние нямаме часове за бала, нито рокля и т.н. ще ходи, но няма да влагаме хиляди левове в това...

# 654
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Точно две специалности, по една в университет. И аз не знам коя от двете е план Б. Оставила съм го да си движи нещата почти сам. Налага се да напомням, че учебната година е краен период от време, при това - по-кратък от предходните. Както и седмицата има само 168 часа, от които някакъв минимум, нужен и за спане.

Някога аз исках да стана лекар, но се отказах, като разбрах колко много се учи още преди университета. После исках да съм инж. или физик. Баща ми натискаше за лекар, учител или счетоводител. Стиснахме си ръцете на медицинска физика. Сега не го работя, макар да ми харесваше да го уча. Затова и аз не съм против да направи и пауза от една година.

# 655
  • София
  • Мнения: 39 745
То и аз съм инж. само по диплома.
След ТУ учих "Финанси", 3г задочно. На 2та година казах, че финансист не искам да бъда и се отказах. Исках да уча Мениджмънт и Психология. Ама послушах майка ми за финансите.
Скоро се майтапех с комшийчетата, че 20г учене ми стигат, но пак ми се учи нещо Simple Smile

# 656
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Simple Smile) И аз съм инженер без ден трудов стаж.
И после счетоводство.
Изобщо не съм мислила какво ще работя или каква искам да бъда като малка/ученичка.
Но ТУ надграждаше средното и така ... . Единственото което знаех, настоях и отстоях е каквото и да се случва да е във Варна. Идеята за София ме разболява все още.
Като цяло смятам, че бяхме доста по-смотани от децата ни. Crazy в някои отношения. Sunglasses

# 657
  • София
  • Мнения: 39 745
Малкият снощи ме пита "каква искаше да станеш като пораснеш?" Той от април казва, че като порасне ще учи в НАТФИЗ.
Дано той налее акъл на кака си.

# 658
  • Мнения: 47 963
Аз пък се запалих да запиша още една магистратура и сега зяпам къде има допълнителен прием...

# 659
  • Мнения: 11 320
Имам една бакалавърска степен, две магистратури, една следдипломна квалификация и куп други документи от курсове......и какво? Нищо! Не съм видяла никаква изгода от това, че имам толкова много образувания Simple Smile Късмета и връзките си изиграха ролята при мен, но така е в БГ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт