Почивка на Малдивите /Тема 3/

  • 66 349
  • 773
  •   4
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 070

Има и друга опция - оставяте си багажа на багажното на летището (не помня цени, но беше съвсем евтино) и през деня се разхождате из Мале. Пазара е нещо, което трябва да се види и опита Simple Smile Има и магазини с хиляди сувенири, които иначе на островите обичайно са доста по-скъпи.
Ооо, абсурд: грам не се интересувам от пазар на такива места! Китайските сувенири, които продават там се продават на абсолютно всяко едно място по света, просто с надпис за съответната държава.
Предпочитам да починем преди полета! В тази жега да обикаляме из Мале не е опция.
Ако стаята е 70 долара е перфектно. По-евтино дори от лаундж на летище.  Peace

# 31
  • Мнения: 4 948
Здравейте! От скоро се ровя и интересувам от тази дестинация. Засега намерих изгоден вариант от Рим, тъй като от София до там Уиз пускат билети по 20лв, после Рим-Мале е 1200-1300 на човек. Как ви се струва и има ли по бюджетен вариант?
Също така препоръчителен район за спане? Не искаме екстри, само легло и баня, да е чисто. В букинг излизат много евтини неща за по 7-8 нощувки, но не се ориентирам в кой район е най- красиво и добре за отсядане.

# 32
  • Мнения: 300
Здравейте! От скоро се ровя и интересувам от тази дестинация. Засега намерих изгоден вариант от Рим, тъй като от София до там Уиз пускат билети по 20лв, после Рим-Мале е 1200-1300 на човек. Как ви се струва и има ли по бюджетен вариант?
Също така препоръчителен район за спане? Не искаме екстри, само легло и баня, да е чисто. В букинг излизат много евтини неща за по 7-8 нощувки, но не се ориентирам в кой район е най- красиво и добре за отсядане.

София-Мале на турските авиолинии може да си намерите билет за 600 евро. Преди 2-3 седмици имаха цени по 530-550 евро за определени периоди. Катарците пък не рядко падат на 450 евро (че и по-ниско). Така че, варианта през Рим не изглежда особено удобен.

# 33
  • Мнения: 300
Цитат
Ооо, абсурд: грам не се интересувам от пазар на такива места! Китайските сувенири, които продават там се продават на абсолютно всяко едно място по света, просто с надпис за съответната държава.
Предпочитам да починем преди полета! В тази жега да обикаляме из Мале не е опция.
Ако стаята е 70 долара е перфектно. По-евтино дори от лаундж на летище.  Peace

Всъщност, в някои магазини за сувенири има и не малко автентични такива. Дори и от китайските има не лоши. Но, под пазар нямайте предвид само сувенири, градския пазар (с плодове, зеленчуци и др) си е добра атракция, а и може да се разхладите с огромни кокосови орехи за по долар-два Simple Smile

# 34
  • Мнения: 4 948
Здравейте! От скоро се ровя и интересувам от тази дестинация. Засега намерих изгоден вариант от Рим, тъй като от София до там Уиз пускат билети по 20лв, после Рим-Мале е 1200-1300 на човек. Как ви се струва и има ли по бюджетен вариант?
Също така препоръчителен район за спане? Не искаме екстри, само легло и баня, да е чисто. В букинг излизат много евтини неща за по 7-8 нощувки, но не се ориентирам в кой район е най- красиво и добре за отсядане.

София-Мале на турските авиолинии може да си намерите билет за 600 евро. Преди 2-3 седмици имаха цени по 530-550 евро за определени периоди. Катарците пък не рядко падат на 450 евро (че и по-ниско). Така че, варианта през Рим не изглежда особено удобен.
Турските от София ли имат ли полети или Истанбул?

# 35
  • Мнения: X
Ние сме пътували с Турските от София не до Мале, а до Мале пътувахме с Флай Дубай за 330Е на човек.
Малдивите основно се състоят от два типа обитаеми острови - резорти, всеки остров е резорт (хотел), и острови населени с местно население.

Под 'кой район е най- красиво ' със сигурност не бих казала, че това са островите с местно население, освен ако от там не взимате еднодневни трипове до резорти или пясъчни ненаселени острови. Резортите пък са доста скъпи и предивд коментара "Не искаме екстри, само легло и баня, да е чисто. " предполагам, че там цените няма да ви харесат Simple Smile Та явно избора ви се свежда до местен остров, назад в темата беше коментирано за поне два, които не са лоши, но без посещение на резорт, все едно не сте били на малдивите Simple Smile. Още нещо на местните острови има един малък плаж или не е разрешено въобще, на които е разрешено къпането по бански, на останалите къпането става с дрехи Simple Smile, алкохола там е забранен.

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 17:59 от Анонимен

# 36
  • Мнения: 4 948
Благодаря! Цената не ни е определяща, важното е да се насладим на пълния блясък на мястото, така че ще гледам ризорти. Само дето в букинг не знам как да се ориентирам кое какво е..
Ето например ми излизат много хотели в Хулхумале, но рузорт ли е не е ли ..

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 18:14 от Yan25

# 37
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ето например ми излизат много хотели в Хулхумале, но рузорт ли е не е ли ..

Определено не е!   Mr. Green
Задай на търсачката от 250 евро на вечер на горе! Peace

Като казахте Хулхумале.....препоръчайте хотел преди полет. За една вечер, ако може с трансфер...

# 38
  • Мнения: 1 123
Здравейте! От скоро се ровя и интересувам от тази дестинация. Засега намерих изгоден вариант от Рим, тъй като от София до там Уиз пускат билети по 20лв, после Рим-Мале е 1200-1300 на човек. Как ви се струва и има ли по бюджетен вариант?
Също така препоръчителен район за спане? Не искаме екстри, само легло и баня, да е чисто. В букинг излизат много евтини неща за по 7-8 нощувки, но не се ориентирам в кой район е най- красиво и добре за отсядане.

София-Мале на турските авиолинии може да си намерите билет за 600 евро. Преди 2-3 седмици имаха цени по 530-550 евро за определени периоди. Катарците пък не рядко падат на 450 евро (че и по-ниско). Така че, варианта през Рим не изглежда особено удобен.
Турските от София ли имат ли полети или Истанбул?
Да имат , полета е София - Истанбул , Истанбул - Мале , последно летях за около 500 евро .

# 39
  • Мнения: 134
Благодаря! Цената не ни е определяща, важното е да се насладим на пълния блясък на мястото, така че ще гледам ризорти. Само дето в букинг не знам как да се ориентирам кое какво е..
Ето например ми излизат много хотели в Хулхумале, но рузорт ли е не е ли ..


Yan, в букинг има филтър "resorts" в ляво на екрана ако разглеждаш от PS (трябва да минеш на английски език). Имай предвид, че всички цени, които излизат в букинг за Малдиви са без вкл. 12% ДДС и без вкл. 10% service fee, отделно има и 3$ на човек на ден туристически данък, който също не е вкл. в цената. Тази информация за допълнителните такси и ДДС излиза в потвърждението от букинг, което получаваш след като си завършил резервация.


# 40
  • Мнения: 134
Здравейте Simple Smile
Моля, тези, които вече са пътували до Малдиви, дайте съвет как се справихте с насекоми, комари и т.н. Носихте ли си спрейове за комари, машинки, които се вкл. в контакта и т.н.
Моя близка се върна от почивка в Индия и ме наплаши с комари носещи Денга и Малария и как там не е можела да излезе вечерта без спрей.
Четох в разни статии, че в Малдиви пръскали против насекоми и нямало опасни комари, но се притесних вътрешно

Ще съм благодарна на мнения:)

# 41
  • Мнения: X
Благодаря! Цената не ни е определяща, важното е да се насладим на пълния блясък на мястото, така че ще гледам ризорти. Само дето в букинг не знам как да се ориентирам кое какво е..
Ето например ми излизат много хотели в Хулхумале, но рузорт ли е не е ли ..
Като отвориш картата на избраното място, ако около него на същият остров виждаш други хотели със сигурност не е резорт Simple Smile
За хулхумале назад мисля бях дала линк към хотела където спахме(преди полет) с включен трансфер до летището.

# 42
  • Мнения: 300
Здравейте Simple Smile
Моля, тези, които вече са пътували до Малдиви, дайте съвет как се справихте с насекоми, комари и т.н. Носихте ли си спрейове за комари, машинки, които се вкл. в контакта и т.н.
Моя близка се върна от почивка в Индия и ме наплаши с комари носещи Денга и Малария и как там не е можела да излезе вечерта без спрей.
Четох в разни статии, че в Малдиви пръскали против насекоми и нямало опасни комари, но се притесних вътрешно

Ще съм благодарна на мнения:)

Два пъти съм бил там в месеците фервуари-март. Носехме си спрей-репеленти за комари, но почти не сме ги ползвали.

# 43
  • София
  • Мнения: 264
Въпрос към гмуркащите се - 5те позволени метра достатъчни ли са да се насладим на подводния живот или няма смисъл без PADI сертификат?
Чудя се дали бързо да се ориентираме към изкарване.. 🤔

# 44
  • Мнения: 300
Въпрос към гмуркащите се - 5те позволени метра достатъчни ли са да се насладим на подводния живот или няма смисъл без PADI сертификат?
Чудя се дали бързо да се ориентираме към изкарване.. 🤔

Това е заснето в рифа на 20 метра от плажа, на метър-два дълбочина.



Само със шнорхел ще можете спокойно да видите и плувате с риби от всякакви цветове и форми, с размери до 40-50 см, със манти, октоподи, костенурки.... всъщност, с всичко.

Общи условия

Активация на акаунт