Милано - 10

  • 63 275
  • 751
  •   1
Отговори
# 135
# 136
  • Мнения: 41
Здравейте Маминки! За първи път ще пътуваме до Италия ( 1 нощувка в Бергамо + 3 нощувки в Милано), с дете на почти 5 години сме. Чета за Вашите дестинации - Леоландия, Гардаленд, Сафари парк, езерото Комо, Гарда, Беладжио.... Ще си наемем кола, исками се да чуя вашите препоръки къде да отидем, Леоландия или Гардаленд за дете на 5 години? Може ли да се кара тротинетка в тези паркове, понеже синът ми само с нея може да мине такова разстояние? Мисля, че ще му е интересна и разходка с лодка (от къде до къде, какви са ориентировъчните цени), четох, че на някои градчета около езерата има лифтове.... Съжалявам за многото въпроси, надявам се поне на част от тях някой да ми отговори Simple Smile

# 137
  • Мнения: 1
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали приятен хотел в Бергамо,който има наблизо спирка за автобус за летището впредвид ранните полети на wizz air?Ще останем там само една нощувка. Препоръчаха ми best western cappelo поради тази причина,но ще се радвам да ми предложите и някой друг

# 138
  • In transit
  • Мнения: 11 831
Няколко пъти отсядам в B&B Hotel Bergamo. Чисто, добри цени, особено ако ти е ранен полета, няма да ти включат закуска в цената като на другите места. Намира се на около 900м от ЖП гарата, за 10 мин. стигам пеша до гарата и оттам с автобус до летището.

# 139
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Здравейте момичета! В момента сме в Милано. Харесва ми, особено италианците - и жени и мъже са мноооого красиви и стилни. Огромна разлика с тези в Рим. Иначе голяма жега, кръвожадни комари.
хехе в Рим в центъра са масата туристи. Simple Smile Мъжете им са хубави навсякъде, за жените ми са не хубави навсякъде Grinning

# 140
  • Milano
  • Мнения: 3 665
За любителите на Apple, нов магазин отворен преди няколко дни:
https://www.apple.com/it/retail/piazzaliberty/?&mnid=sHWZbxp … b4&aosid=p238

Последен напън вече е настал и след няколко дни andemm foeura di ball  hahaha, докарах го и на рима Laughing. С една дума изнасяме се.

Приятна ваканция на всички!

Последна редакция: пн, 30 юли 2018, 22:44 от regina di cuori

# 141
  • In transit
  • Мнения: 11 831
Приятна ваканция Реджи. Да разкажеш после къде си ходила. Hug

# 142
  • Milano
  • Мнения: 3 665
Мерси,  Mikkey. bouquet
На море в Милано Мариттима. Само се надявам пътуването да не е епохално (както винаги) и отсега изпадам в ужас при мисълта за минаване през Болоня, но кефа след това ме крепи. Laughing

# 143
  • София
  • Мнения: 1 740
Здравейте, ние се върнахме от Милано. Бях питала за картите там. Купихме си карти за два дена още от самото летище срещу спирките на автобусите. Имаше 2 автомата за продажба на билети, единия не работеше с банкноти, но другия работеше, така че, ако имате проблем и не може да съберете монети като нас (в нашия случай 24 евро) погледнете на другия автомат. Купихме си карти за транспорта за 2 дена и те включваха всичко, колкото пъти искахме метро,трамвай, автобуси - каквото ни душа поиска. За пристигането кацнахме на летище Линате и а с автобус 73 и картите които си купихме се придвижихме до града и от там си продължихме накъдето бяхме тръгнали. На връщане се прибрахме с  автобус до Малпенса с билети по 8 евро. Вие сте писали това, но не бях видяла, че има детски билети, на детето му поискахме и ни дадоха билет за 4 евро. Милано беше голямо разочарование за нас, защото престоя ни беше само в понеделник, а се оказа, че нищо не е отворено в понеделник Sad

# 144
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Музеите масово навсякъде не работят в понеделник, включително и в България. Много кофти ви се е получило. И аз бях забравила за това на едно пътуване.

# 145
  • София
  • Мнения: 1 740
Ние бяхме навързали цяло пътуване на друго място и това беше престоя до другия полет. Слава богу, че не бяхме планирали ходене само до Милано. Чак съжалих вечерта, че не отидохме на аквапарка, който детето откри още на летището Sad

# 146
  • Мнения: 1 165
А Дуомото работи в понеделник, нали?

# 147
  • София
  • Мнения: 1 740
Да, то работи, както и музея към него.

# 148
  • Мнения: 943
Да кажа и аз какво мисля за Милано, с ясното съзнание, че ще бъда разкъсан. Но това си е моето мнение и никой не е в състояние да го промени.
В Милано бяхме през юни за 2 дни. Времето беше чудесно. С това свършват хубавите думи за престоя ми в т.нар. Столица на модата. Лично за мен това е един от най-грозните и неприветливи градове, в които съм бил някога. А аз съм ходил на не малко места - над 30 държави на 3 континента, т.е. видял съм доста и имам база за сравнение. Никога обаче не съм съжалявал толкова много за избора си на дестинация и не ми се е искало час по-скоро да дойде времето за обратния полет към България. Стари, сиви, потискащи сгради, досущ като тези по бул. Мария Луиза, Хр. Ботев и т.н. в  любимата ни столица. Раздрънкани и вдигащи шум до небесата трамваи по тесните улици. Гъмжило от народ, предимно туристи, за които и до днес не мога да си обясня какво търсят там. Ла Скала - незабележима и невзрачна сграда, покрай която може да минеш 100 пъти и да не забележиш. Всяко селско читалище у нас изглежда по-внушително. Метрото - едно от най-неприветливите, които съм виждал. Незнайно защо повечето станции са в черно. Из магазините не съм ходил много, защото бях там като турист, а не на шопинг. На хубава храна така и не случихме. Не съм очаквал, че точно в Италия (бил съм и в други италиански градове) мога да ям толкова лоша италианска кухня. Затова пък цените си ги биваше. Дуомо и площада пред катедралата - единственото нещо, което си заслужава да се види, но пък само за това да се бие път, губи време и харчат пари... С две думи, Милано е една безкрайно надценена дестинация. За нищо на света не бих отишъл отново и не препоръчвам на никого.
Доста неадекватно.Мога да разбия всички доводи на пух и прах.Но няма да се заяждам.Само ще кажа как може да се съди за Ла Скала отвън.Образовайте се малко и си купете билети да усетите какво е тази грозна сграда?

# 149
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Здравейте,
през септември планирам посещение на Милано за рожденният ми ден, ако Раян еър летят, ако някой не стачкува и планетите се подредят правилно Simple Smile
Имам няколко неясноти и се надявам, че можете да ми помогнете:
1. Не мога да разбера дали Музеят на науката и технологията работи в понеделник? Много странно е написано рабоптното време и ме обърква:
Tuesday - Friday: 10.00 - 18.00
Saturday and holidays: 10.00 - 19.00
2. Дали има някакъв Viewpoint за гледки към града тип площад Микеланджело във Флоренция. Видях ,че някога е можело от Pallazo Lombardi, но в момента тези посещения са преустановени?
3. леко съм озадачена дали в Duomo Pass B се включва посещение на самата катедрала, тъй като не го пише изрично.

Бих искала да да се възползвам от съвет относно еднодневно посещение на езерото Комо. Разполагам с 2,5 дни за Милано и обмислям дали да не "инвестирам" 1 от тях за разхода до езерото. Къде бихте ми препоръчали да отида в района на езерото, ако разполагам само с 1 ден вкл. отиване и връщане в Милано вечерта?

Благодаря ви предварително!

Последна редакция: пт, 03 авг 2018, 09:21 от Valery

Общи условия

Активация на акаунт