Великобритания - Тема 75 Лятно - Морска Ваканционна

  • 55 417
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 4 307
здравейте, аз продължавам да ви следя Grinning може ли да ме насочите към група , дали тук или във фейса, където мога да разбера повече за районите на Лондон ... все пак да имам идея какво да търсим , не искам да попадам на място , където няма да се чувствам добре. Досега винаги съм ходила като турист там и мисе ще някаква по-вътрешна информация Simple Smile

Здравей, мисля, че повечето тук в темата не живеем в Лондон, може би някъде по фейсбук групите ще те ориентират, бг мами в Англия примерно, май има две, или най-добре да се разровиш по английските сайтове и форуми, пиши в гугъл нещо от сорта на best areas to live in London, ще ти излязат много неща за четене. Знам, че много хора предпочитат също да живеят по околните градчета извън Лондон и да пътуват всеки ден до работа. 

# 16
  • Мнения: 3 213
Всяко кафенце си е уникално и сладкишите им също 💕

Нещо не мога да случа на хубав сладкиш. Само тортата с портокал и шоколад се доближава до нашите. Останалите са ми много сухи или прекалено сладки. Започнах към кремовете да се насочвам вече, но с кафе не вървят.

Градината се полива всеки ден. Тук валя малко в събота следобед и в неделя вече беше за поливане. Харесвам тукашното лято. Поне при нас вали малко и за кратко. Топло е да си по къси гащи/ръкави, но не и да се потиш.

# 17
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
И около нас няма кафенета, но в жилищни квартали нормално да е така.

Аз торти по заведения не ям, но виж обожавам пай Simple Smile с череши особенно ммм Simple Smile

# 18
  • Мнения: 8 880
Ние пък харесваме пържолите на една кръчма на половин час пеша от нас. Имаме си и близка кръчмичка, но определено се нуждаем от по-дълга разходка след като си изядем всичко.

# 19
  • Мнения: 1 474
И аз да продължа темата за родителите. Не мисля, че трябва да ги съдим, че не им харесва, не може с лека ръка да им се променят навиците, вижданията за живота и за това, че си го казват в прав текст. Но те са преживели много и опита им през годините е може би е в конфликт с младите.
Баща ми, когато дойде първия път, още на следващия ден сутринта ми казва "Хайде да ходим на кафенето", "Тука няма кафене", @ Е, ама как може да няма" - те са научени на друг живот.


Съгласна съм, но какво ме дразни в случая е, че те изключително много пътуват, непрекъснато освен на екскурзии, ходят и по конференции. Обиколили са  цяла Европа, сега последно бяха в Щатите и в Токио. Самите те години наред искаха да емигрират нанякъде, то не бяха зелени карти, не беше чудо. Заминаха за Пуртогалия, където изкараха няма и година, не се случиха нещата. Но и те бяха с високи изисквания, трябваше да почнат от нулата и дори и езика не го знаеха добре. И двамата са доктори и то схубави и високоплатени специалности, си мислеха, че ей така ще се получи. После започнаха да натискат за Англия, но тогава въведоха  изпит за езика и то с висока оценка. Това беше момента е който се отказаха, защото майка ми нямаше да може да изкара толкова. Това горе-долу беше момента и в който ние дойдохме. Дразни ме, защото докато бяха на вълна емиграция- България беше по-черна от всичко, после след като решиха, че нивото което са постигнали там, няма да го постигнат никъде другаде, всичко се промени. Това е основно баща ми, но майка ми се влияе много от неговото мнение. Дори до миналата година гледаха дали сестра ми ще може да дойде да учи тук. И не мога да разбера как не понасяш страна, в която не си бил, не си живял, не си се докоснал до каквото и да е било свързано с нея.

# 20
  • UK
  • Мнения: 4 307
Като оставим настрана другите подробности, които сподели, не мисля, че ще има човек обиколил цяла Европа, на който да му хареса тук. Hug

# 21
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
Зависи Дежи Simple Smile аз съм била на доста места в Европа и определено харесвам Англия Simple Smile. Не говорим за времето, което на мен си ми е ок.

# 22
  • UK
  • Мнения: 4 307
Илейн, и аз съм била насам-натам, а времето си е сериозен фактор. Определено не ми е приятно цялата ваканция на децата да вали и да е 18 градуса, ни на море може да ги заведеш, ни на къмпинг, ни на пикник, ако не отидеш на почивка в чужбина. Миналата година от 20 юли до средата на август докато не заминахме за Бг валя всеки ден. Всички снимки от почиващите ми англ приятели във фб бяха от каравани на закрито с бутилки вино, а съучениците на сина ми се хвалеха, че ходили на море в Скегнес.  Open Mouth
В Шотландия и скандинавските страни не случайно излизат ваканция през юни и започват училище средата на август.  Наслаждавай се на времето, докато детето е малко и още можете да обикаляте, където искате в учебно време Simple Smile

# 23
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
Дежи всеки с предпочитанията си Simple Smile аз на повече от 24 вече не се чувствам добре както и детето. Единствено вятъра ме дразни Simple Smile затова и времето не ми чак такъв фактор.

# 24
  • Мнения: 3 213
А също така зависи къде точно си в Англия. Това, че предната седмица при нас понеделник и вторника бяха жега, сряда нормално лятно английско време (т.е. около 19-20 градуса с лек бриз), четвъртък силен вятър, събота преваля за 20 минути следобеда и в неделя пак извадихме късите гащи, далеч не значи, че моята приятелка на 2 часа от тук не ги удави и градусите едва стигат 12, че продължава и тази седмица същото кофти време там. Та, ако аз живеех при нея, и аз щях да се оплаквам от времето. Но сега мога да твърдя, че е прекрасно и ми е кофти, че съм на работа вместо да съм навън по цял ден с детето на слънце. Първото лято преди да почна работа често ходихме на плаж и се препичахме по градинките. А сега само жално гледам през прозореца на офиса и се надявам почивните дни да не се развали, както обича да прави.

# 25
  • Манчестър
  • Мнения: 2 479
Конкретно няма какво да й харесам на Англия. Нито времето е време, нито храната е храна, за расизма на местните няма и да споменавам.
За съжаление имам възможност да се релокирам в друга държава с подсигурена работа, но това трябваше да е 10 г по - рано.
Сега чакам да избутам детето до колежа и унито, да си вземем частните пенсии и да си бием шута оттук.

# 26
  • На острова
  • Мнения: 1 271
На мен тук си ми харесва, а и много обичам Лондон, но аз съм си сухар и Англия ми допада. В Европа бих живяла единствено в Париж, или Барселона евентуално.  

Има група Бг Мами в Англия, много са словоохотливи 😂

Днес много жега, уж духаше, в 17 ч. в колата показваше 26.5 градуса, пусках климатик.

Ох, до работата ми отвориха нов кантийн, с разкошни домашни кейкове. Ядох онзи ден голямо парче от една постна шоколадова торта. Направо трепач. Онова горе вдясно, под капака 😋

# 27
  • Мнения: 1 474
Ех къде е това лято, при нас свърши 😂😂. Температурите са едва 18-19 градуса, вали, духа и е мъгливо. Уикенда никъде не можахме да излезем с детето, днес само на плей група и ни валя докато стигнем до паркинга.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Аз в много страни бих искала да живея в Европа. Англия, Германия и скандинавските ги харесвам докато работя. Гърция, Италия, Испания, Португалия и изненадващо Австрия са ми като се пенсионирам 😂 Няма страна за мен, която да е перфектна. На всяко място има неща, които харесвам и такива, които не харесвам.

Миа, и аз ще споделя едно кафене с тортички, Happiness is a piece of cake 😁 Тази с кафето беше моят избор Wink
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156419355393430&am … 28288429&fs=0

# 29
  • София
  • Мнения: 185
Конкретно няма какво да й харесам на Англия. Нито времето е време, нито храната е храна, за расизма на местните няма и да споменавам.
За съжаление имам възможност да се релокирам в друга държава с подсигурена работа, но това трябваше да е 10 г по - рано.
Сега чакам да избутам детето до колежа и унито, да си вземем частните пенсии и да си бием шута оттук.
+1. И ние сме така.
Това с харесването е като с червеното,  например. Винаги ще има харесали и не харесали. Всичко е индивидуално. Темата може да е безкрайна

Общи условия

Активация на акаунт