Великобритания - Тема 75 Лятно - Морска Ваканционна

  • 55 480
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И да сте женени, декларация трябва. Единственото голямо преимущество на брака, според мен е, че улеснява доста административни процедури.
Този случай е таз седмичен и е много добър пример, 23 години са живели заедно, 4 деца имат, но факта, че не са сключили брак е причина 2 години по съдилищата да обикаля жената. След това решение на съда предполагам ще променят и закона, но още колко такива казуси изникват, когато връзката не е официално документирана Sad Дано на никого не се случва.
https://www.bbc.co.uk/news/uk-northern-ireland-45355028

# 556
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Да и аз четох статията и предвид, че и ние нямаме брак предложих на моя мъж  Laughing да не дава Господ на никого разбира се такива лоши неща на никого, но живота е непредвидим и човек трябва да си уреди нещата.

Мими питай без да се притесняваш Simple Smile

# 557
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз не съм привърженик на брака, мъжът ми също, но като решихме да имаме дете, първата ни работа беше да подпишем, точно заради тези административни проблеми. Не е необходимо да се прави сватба, достатъчно е двама свидетели и час през седмицата от днес за утре може да запазите. Хубав повoд е със свидетелите после да се почерпите някъде, а за вас да отидете на по-нестандартна почивка. Всяка година на тази дата пак е повод да направите нещо, което отлагате заради липса на време или ви се вижда финансово разточителство Wink Колкото повече празници, толкова по-добре 🎉
Ние с мъжът така направихме. Единствено родителите поканихме на подписването ни и на никой друг не казахме и халки не носим Wink

# 558
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
О да и ние така ще направим като се решим Simple Smile само един подпис и толкова детето за шаферка  Laughing

# 559
  • София
  • Мнения: 185
Ние след 12 год. съвместен живот и дете на 2 год. се оженихме с ММ. Две години след това пристигнахме и като видях колко либерални са тук относно връзките, се замислих - тоя брак само разходи ми донесе, никакви ползи 😂. Запазих своята фамилия и добавих с тире фамилията на ММ. Оттам смяна на всички документи и разходи. Отделно, че тук навсякъде се объркват от многото ми имена и отнема време да се доуточним.
Но явно има и позитиви от всичко. Не знаех за този случай, благодаря за инфото Мери.
Мимето, имай предвид смяната на фамилия дали да я правиш или не при сключването на брака ви. Ако половинката не е придирчив, хич не се занимавай да сменяш. Аз го направих от уважение, но и двамата съжалявахме после. И друго: едно време европейските здравни карти бяха безплатни, не знам как е сега, но извадете ги за всеки случай, преди да дойдете. По-добре да ги имате и да не ви трябват, а не обратното. Като дойдете ще се регистрирате при ДжиПи, но малка застраховка не е излишна.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 21:16 от dmm

# 560
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Аз не  си смених  фамилията, нито добавих на съпруга ми към моето, проблеми не съм имала. Не желая никой  да ме притежава било то и само по документи.😊

# 561
  • София
  • Мнения: 185
Аз не  си смених  фамилията, нито добавих на съпруга ми към моето, проблеми не съм имала. Не желая никой  да ме притежава било то и само по документи.😊
Ми умно си направила Ell, не като мен .... шматка 😂

# 562
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Ай ся😀

# 563
  • Мнения: 358
И аз не си смених фамилията, а моя приятелка от Америка е прибавила нейната фамилия с тире до фамилията на мъжът й , като си е кръстила детето. Моите деца са ме питали , искат и моята фамилия Simple Smile .
Аз съм за брака , особено пък в UK . В малкото училище имаше братя и сестри от различни бащи , движението между “партньорите “ беше обичайно Simple Smile Дори хората, които искат да излязат от по- бедните квартали и да започнат на чисто, гледат първо да се оженят , за да се раздалечат от тези тенденции.
Другата причина да поддържам брака е размиването на ценностите- това клише, което обърква хората кое е добро, кое не толкова, мъжко, женско, средно...тези неща имат сериозни последствия .

# 564
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Разсмяхте ме  hahaha и аз не бих си сменила фамилията, на тези години вече твърде много съм си свикнала с моята.

# 565
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз бях само на 25 като подписахме, тогава и нямаше още толкова документи на мое име, само лична карта и шофьорска книжка. Сега ако трябва да сменям, сигурно не бих го направила 😜
То и без това за тукашните е объркващо, че моята фамилия завършва на А, а неговата не 😂 Отделно и това, че не носим халки също ги обърква.
По принцип тук е по-лесно, ако не сте подписали официално, но пак си има подводни камъни. Ей този пресен случай от миналата седмица е отличен пример. Две години й е отнело на жената! А колко просто са се примирили преди това и са приели факта, че няма да получават тези пари, защото не са имали брак...

# 566
  • Мнения: 1 427
И аз съм свикнала с моята фамилия, но като че ли бих я сменила въпреки цялата бумащина. Моята фамилия ми "тежи", носи ми негативни емоции и лоши спомени. Даже не бих добавила на ММ фамилията с тире, направо бих се отказала от своята и бих приела неговата. Поне и тримата с детето ще сме с една фамилия.

Друг въпрос ако може... доколкото разбрах там по- голяма част от жилищата ги отдават необзаведени. За мебелите ми казаха, че мога да си закупя от Charity Shop и ще ни излязат по- евтино като за начало...дали е добра идея? Ама ел. уредите? Казаха ни, че дори и карта за телефон с абонамент би било трудно в началото да вземем, преди да имаме банк акаунт... Четох, че в началото ще е по- лесно да се отвори такъв във финансова платформа като Монесе, но там не ти се трупа кредитна история.

И сега ако може да обобщя какво съм разбрала за документите- първата ни работа е да си запазим час за иншуарънс номер, като им предоставишм адрес на който да ни дойде писмото- без да има нужда от доказване на адрес... след това сменяме снижките с ЮК такива и после отваряме банкова сметка в истинска банка. Тогава вече ММ може да потърси работа. Говоря в мн. число, но първо мъжа ми ще върви по този път.

# 567
  • Мнения: 3 222
Мимето, имай предвид смяната на фамилия дали да я правиш или не при сключването на брака ви. Ако половинката не е придирчив, хич не се занимавай да сменяш.

Подкрепям. Само позитиви виждам от това, че си запазих фамилията.

А ако се стигне до развод по взаимно съгласие, направете го в България, защото става лесно и бързо. Тук такова животно няма и е едно мъкнене по адвокати.....На никой не го пожелавам де! Да сте задружни и щастливи всички у дома!

mimeto98, за NIN (както и навсякъде) искат доказателство за адрес. Какво приемат е изброено на писмото, което пращат за потвърждение на часа.
Книжката се сменя след като сте живяли тук минимум 185 дни.
Банкова сметка се отваря с доказателство за адрес. Някои банки искат и работодател, но при повечето адрес и личен документ са достатъчни.



# 568
  • Мнения: 1 478
Миме, успех с идването тук. Не мога да помогна с много информация, защото вече съм забравила какво беше. Тогава ММ беше с договор, а аз се закрепих за него така да се каже и той ми движеше всичко. На него от работата му помогнаха да си отвори сметка, а моята е и на двамата, защото тогава само за мен щеше да е проблем. Аз първите 3 месеца не работех.

И ние не сме женени, преди много исках, но той като че ли се страхува от това толкова голямо обвързване. Не че не сме със ипотеки и две деца, ама хайде. Фамилията незнам дали бих я сменила, моята е доста сложна за англичаните, неговата е по-лесна, а и децата са с неговата. Но като си помисля на колко места я има моята, лошо ми става.

Сега да питам, откъде поръчвате етикети за името на детето по дрехите? Гледах в амазон,но незнам кои са добри. И кои са по-хубва, тези за ютия или не? Засега ще оставя в яслата едно костюмче за дъжд и то е от тия шушляковите, които няма как да третирам с ютия. Но пък етикетите с имената ще трябват и за по-натам и се чудя какви да взема.

# 569
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ронка аз за градината надписвам с химикал, който не се пере и е за такива неща, даже точно на тези за дъжд имам и етикет за името фабричен, ако не просто пиша отвътре. Но аз за градината надписвам само тях и ботушите и зимните якета, другото и е в раницата и не се налага.

Общи условия

Активация на акаунт