Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 8

  • 43 708
  • 777
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 747
Да, Eva+ и на мен вдъхва надежда Simple Smile

# 121
  • Мнения: 7 928
Момичета, аз си давам сметка, че нямам особена заслуга, а благодарение на много навързани обстоятелства ми се подредиха нещата... На първо място и двамата сме в определено зряла възраст, когато обмисляме и планираме действията си. Ако всичко ми се беше случило да речем преди десет години нямаше да разсъждавам толкова трезво и бих допуснала много грешки. На второ място бившият ми мъж не беше добър баща, децата бяха малко като част от пейзажа. Ако той беше баща на място децата ми със сигурност нямаше толкова добре да посрещнат новия ми приятел. На трето място свекърва ми не е между живите, а свекъра си дори не познавам - тоест никой (освен баща им) не ги е настройвал срещу мен. На четвърто място сега имат в пъти по-интересен живот, често пътуваме, вярно само из България, защото баща им се опъва и нямат задгранични паспорти... Сякаш пък бих ги отвлякла зад граница...
На пето място лоша дума пред тях за баща им не съм изговорила, както и никога не съм го спряла да ги вземе когато поиска (те вече и сами виждат, че се разреждат посещенията им при него)
На шесто място оставих всичко в родния им дом така, както си беше, за да могат като ходят там да имат позната атмосфера. Без значение колко още неща за домакинството се наложи да си купя, а ги имам и можех да си ги взема.
На седмо място приятелят ми е харизматичен и умее да предразполага хората.
На осмо място имам пълната подкрепа на неговите две деца и това много помогна всичките ни деца да се разбират добре. Е, моите все още се джавкат помежду си, но не през пет минути, а да речем през ден.
Та така, аз просто извадих късмет.
От сърце го пожелавам и на вас!

# 122
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Аз не знам защо пък вече 4 години живея с детето и нашите и не искам да чуя за друг мъж.Може би,защото не знам на какъв ще попадна и как ще се грижи за детето.

# 123
  • Мнения: 488
Аз не знам защо пък вече 4 години живея с детето и нашите и не искам да чуя за друг мъж.Може би,защото не знам на какъв ще попадна и как ще се грижи за детето.
Всеки си има негово темпо на живот . Може просто да не си готова . Аз знам че не съм готова да допусна някой до себе си ,все още не ,пък и имам още да се отърсвам от миналото .

# 124
  • Мнения: 5 513
Пет пъти тръгвам да пиша и пет пъти нещо става и после изтекла сесия и т.н.
Та Добре дошла на Ева.
Иначе и аз не искам нов мъж.Така сама със странична връзка си ми е добре.Да правя каквото и както си искам без да се съобразявам.Когато има проблеми и трудности разбирам ,че ако имам друг човек до мен ще е по -лесно ,но...явно не ми е толкова трудно да се справям и сама.И колкото повече време минава по сладка ми става свободата.
Детето вече е 9 г и половина.И вади само ползите от ситуациите.Та ,ако има нов татко ще го използва на макс.Ако не му харесва нещо ще бъде -Ти не си ми баща.И фръц дупето да ми се жалва.
След време не знам как ще е .Сега като усетя мъж да ми се слага и да ми намеква да се събираме бягам през глава.

# 125
  • София
  • Мнения: 9 571
Аз не знам защо пък вече 4 години живея с детето и нашите и не искам да чуя за друг мъж.Може би,защото не знам на какъв ще попадна и как ще се грижи за детето.

Дани,  и мен това ме плаши. И до скоро дори през ум не ми минаваше да мисля по този въпрос. Но не знам какво се промени,  започнах да си представям човек до мен,  да мечтая за излизания с него и детето. Обаче все  още  много ме е страх дали няма да е грешка и детето да страда. Така или иначе не търся човека. Ако е писано,  той просто  ще се появи от някъде, а тогава ще го мисля. И този път ще гледам да мисля по-трезво от когато се събирах с БНД.

# 126
  • Мнения: 11 569
На мнението на Деси съм. От 3 години имам човек, но за събиране и живеене заедно- абсурд. Свикнах си сама и това е. Детето го приема, дори ми е казвал да заживея с него, за да не съм сама. Майка пък ме ожалва как няма да има кой да ме погребе след време ако все съм сама.  Айде, айде, все едно служебно погребение ще ми спретнат от общината. Mr. Green
Бнд си живее вече 3 години с каката, тя полага грижи за детето- глади дрехите, прави закуски, то я харесва и така. Плавно и без сътресения се случиха при нас нещата.
Иначе имам в обкръжението си случай, от който сега си пати бащата. Заживя той с моя позната когато детето му беше на 2 год. Сега е на 10, те скоро се разделиха, той заживя с друга. Това дете реве денонощно за моята позната. Стигало се е дотам, че по нощите да ходи в дома им да успокоява малкия. Много тежко го изживява, ад е някакъв.

# 127
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Неед,може и да си права.
Дари,и мен от това ме е страх,защото имам колежка,при която стана същото като при твоята позната.

# 128
  • София
  • Мнения: 9 571
Леле, този вариант не ми беше минавал през ума. Наистина ужасна ситуация. Disappointed За жалост винаги децата си патят от неразбирателства между възрастните.

# 129
  • Мнения: 157
Нека ви почерпя днес за рожденният ден на моето дете.Става на 10 години..А отностно таткото на детето ми не се е обаждал от 1 година вече да се поинтересува за детето си.Отписа го сякаш изобщо Не е част от живота му.Изобщо такива хора не могат да се нарекат бащи.Срамота нищожна издръжка да ги отдалечава до степен да забравят, че имаш дете.Дори и днес за рожденният ден.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 21:14 от charlie

# 130
  • Мнения: X
Честито! Blush
Да е живо и здраво и много много много много много да Ви радва. Blush

# 131
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Честито!Да е живо и здраво.Нашия също беше забравил да се обади за рождения ден,а за търсене на няколко месеца веднъж се сеща.
Иначе сега в Събота идва да го види,накупил му пак един куп играчки,по точно боклуци,който не са за 6 годишно дете,а бебе направо.Детето му казало,че иска вече тетрадки и книжки,че догодина ще е ученик,а той се направил,че не чува.

# 132
  • Мнения: 11 569
Честито ти рождениче! Хубаво и щастливо детство желая! Весел празник!!!

# 133
  • Мнения: 5 513
Честит Рожден Ден на младежа!
Да е здрав и да ти носи радост и гордост в живота.

# 134
  • Мнения: 488
Charlie честит празник на детето. Много здраве и безгрижно детство.

Общи условия

Активация на акаунт