Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 8

  • 43 691
  • 777
  •   1
Отговори
# 165
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Линди,ние не сме.Днеска бяхме пак при педи и се усъмни и ни изпрати на снимка и се оказа с пневмония в дясно и ни приеха в болницата.Сега му направиха първата инжекция и се мъчи да спи,но явно от инжекцията крачето го боли и мрънка.

# 166
  • Мнения: 5 513
Хора  Confused много кофти с болните дечица.Дано бързо оздравеят всички.
Не съм слагала грипни ваксини.Никога не съм давала добавки,витамини и т.н.Не мога да помогна с кой знае какви съвети.Аз и много лекарства не давам.Давам за Т.И ако трябва АБ.Но двете заедно не давам.Сиропи ,капки и т.н. не давам.Правя за нослето разтвор от чай лайка с малко сода и сол.Ако кашля правя чай от лайка с лимон и мед.На ден може 2 л да изпие.Също и лъжичка мед с малко сода и да я глътне.Това пак за гърло.Ако много си раздере гърлото от кашляне пръскам Тантум Верде.С това се изчерпва опита ми с лекарства и лекуване.
Дано през декември всички са здрави и да изкарат хубави празници.

# 167
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Деси, благодаря.
Аз също давам лекарства само в  краен случай.Дано наистина през Декември са здрави всички дечица и да изкарат хубави празници.

# 168
  • София
  • Мнения: 9 551
Данииии, много лошо! Дано скоро му помогнат в болницата! По-добре да сте там - има лекари и могат да реагират веднага. Тегаво е по време на престоя, но е за добро.

Моята пандичка също се влошава. Sob Кашлицата звучи по-добре и е по-нарядко, затова си мислех, че вече минава. Но на контролния преглед педиатърката каза, че вече чува хрипове и свирене в горната част на белите дробове, затова включи инхалация с Вентолин към антибиотика. Има и гнойюни сополи. За тях правим промивки с физ. разтвор и слагаме антибиотични капки, които изписа УНГ.

Но като изключим това детето е жизнено. Играе й се. А времето в момента е гадно и лигаво, не мога да я изведа. Вкъщи не я свърта. Започна да се държи супер непокорно и изнервено от това затваряне. А тя не е кротка по принцип, така че ако я изведа, не е възможно да се мине с обикновена разходка по алеите в парка колкото да вдиша чист въздух. Тича, вре се в тревата, дърветата. Ще се измокри. По-зле ще стане. Имаме панталон за мокро време и гумени ботуши, но някак си винаги успява да се намокри подобаващо въпреки тях.Smiley

И защото мразя да мрънкам ще кажа нещо по-весело. Simple Smile Тази сутрин по телевизията пуснаха отново онази реклама на инхалатор, в която казват нещо от сорта, че добрите майки биха избрали него. А щерката все се дърпа като дойде време за инхалации (мрази ги, защото трябва да стои мирно докато ги правим:smiley:). Затова баба й реши да й даде пример с рекламата и каза: "Ето, виж, и по телевизията рекламират инхалатор, защото много помага. Ти също имаш инхалатор" А диването, което ми беше сърдито, че за нещо й се скарах преди това измърмори:  "Да, ама този инхалатор е за добри майки. Моят е друг.". Laughing

# 169
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Панди, благодаря.Да се оправя скоро малката и повече без болести.
При нас минаха визитация и казаха,че е по добре,но има още какво да се иска.Кашлицата намаля и стана влажна,а Т не е вдигал повече.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 208
А диването, което ми беше сърдито, че за нещо й се скарах преди това измърмори:  "Да, ама този инхалатор е за добри майки. Моят е друг.". Laughing
Сладурана Simple Smile
По-бързо да се оправят болните,че празниците наближават.
Моята беше на пулмикорт,вследствие на ларингитната кашлица от преди месец
А преди 2 години,на вентолин,заради гадната пневмония.
Още веднъж,по-бързо оздравяване.

# 171
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Те и тук им правят инхалации с Пулмикорт за кашлицата.

# 172
  • Мнения: 5 513
Пандичка Joy ,детето не случи на добра майка с инхалатор.
Всички да оздравяват.Пийте чайчета,яжте топли супички ,обличайте се дебело , усмихвайте се повече ,а и торта яжте.Все пак е предписана от доктор....Йоткер.

# 173
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Хаха Деси.Много си права за тортата.

# 174
  • София
  • Мнения: 9 551
Влизам да ви споделя каква я свърших онзи ден. Laughing
Един сипатичен мъж ме покани на среща. Разменихме си телефонните номера. Цяла вечер след това се чувствах виновна,  че сега ще взема да пренебрегна детето (горкото) заради един мъж. После започнах да си набивам в главата, че една среща нищо не значи и ако се стигне до втора, трета и т.н. среща ще го караме полека, без обвързване в началото. Абе направо терзания на тийнейджърка преди първа среща, а не на раждала магарица с доста срещи зад гърба си (пък било то и срещи от преди 6+ години).Smiley
И както си седях вкъщи с болното дете ми звънна телефона. Въпросният мъж ме питаше искам ли да пием кафе на следващия ден. Аз му казах, че не мога в близките дни, защото дъщеря ми е болна и в този момент предпочитам да съм с нея. А той само като чу за дете и онемя. Laughing Та дотук с моята среща. Laughing Човекът възпитано ме помоли да му се обадя аз когато детето оздравее, но от тона на гласа му подозирам, че може и да не вдигне телефона, или пък някой негов близък да се окаже също болен.
По-добре де. Поне съм си спестила времето, ако се окаже човек, който бяга от жени с деца. А самият той скоро се е развел, но не знам има ли деца. Ако пък все пак се видим, може и да се окаже не толкова зле. Thinking

И в тази връзка. Когато започнахте да ходите отново по срещи в кой момент казвахте на мъжете/жените, че имате дете/деца? На първа среща или след това?

# 175
  • Мнения: 488
2 години и не съм почнала още. 
Всъщност излязох с един няколко пъти и реших че ми стигат толкова мъже засега .
За децата казвам още преди срещата, ако за някой са проблем,хич не искам да си губим взаимно времето .

# 176
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Аз също бих казала още в началото,ако имах връзка.

Последна редакция: вт, 27 ное 2018, 22:43 от danaeka

# 177
  • София
  • Мнения: 9 551
Май съм споменавала в темата, че до скоро изобщо не ми минаваше през ума да се виждам с мъже. Така си ми е добре. Съобразявам се само с детето и родителите ми. Но постепенно започнах на моменти да си мисля, че все пак , ако намеря подходящ човек ще е по-добре да си имам подкрепа. Но си казах, че няма да търся. Ще изчакам. Ако се появи някой, ще карам по течението без да се насилват нещата. Но пък този ми се появи изненадващо и направо се шокирах. Клиент ми е в офиса. Докато му подготвях документите взе, че ми изтърси колко пъти се е канел да ми предложи да пием по кафе и все се притеснявал.  Може би стана добре, защото ми е един вид тест за това готова ли съм да започна някакви отношеня с нов мъж в живота ми. Дадох си сметка, че сегашната ситуация ми е добре и май-май много не ми се занимава с ходене на срещи и мили погледи. Но както казах ще изчакам. Ще му звънна както обещах щом детето се върне на градина. Ситуацята сама ще се развие в една или друга посока.

# 178
  • София
  • Мнения: 746
За децата казвам веднага, но пък те не са ми били пречка, защото не съм излизала с мъже с цел брак или сериозна връзка Wink Поддържам социални контакти, така да се каже. Не търся мъж, точно както е писала pandachina, чакам сам да дойде.

# 179
  • Мнения: 39 317
Не е виновен мъжът. Ти си спестила важна информация.
След като напуснах мъжът ми, така се случи  че на 10-тият месец се случи моята връзка. Но сме познати отдавна. Знаеше за детето ми, но и да не знаеше пак не бих го премълчала.

Общи условия

Активация на акаунт