С грим на плаж

  • 19 685
  • 243
  •   1
Отговори
# 210
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Е то кеф, цена няма...
Не знам какво означава "натокан" явно е влязло в употреба  след  като съм напуснала България, но самата дума ми звучи смешно.
Дядо ми на времето си точеше бръснача...
Та ми звучи, като, че ли някой е  "наточил ножа" тръгнал на лов  за скалпове  Simple Smile
Сещам се и за тази простотия от младежките години
Скрит текст:
С ятаган добре наточен
Аз съм бърз и много точен
Вчера вуйчо ми намина
И не си замина.

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 10:02 от sl

# 211
  • София
  • Мнения: 28 641
"Натокан" беше на някакъв диалект, не помня откъде. Означава "нагласен".

# 212
  • Мнения: 23 007
"Натокан" беше на някакъв диалект, не помня откъде. Означава "нагласен".
В източната част на страната май казват така.

# 213
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Добре е да се наблегне на цялостния естегичен вид на тялото. Иначе грима на плажа не е особено практичен.
Трайно червило и защитен фактор 50+ са достатъчни. Предполагам, че знаете, но носенето на бижута също е рисково. Често изчезват ненадейно в морето.

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 00:06 от Viviana91

# 214
  • София
  • Мнения: 28 641
Зависи от грима и от гримиращия.

# 215
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Морските вълни разгримирват бързо.

# 216
  • София
  • Мнения: 28 641
Зависи от грима, техниката...

# 217
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
"Натокан" беше на някакъв диалект, не помня откъде. Означава "нагласен".
В източната част на страната май казват така.
Благодаря , научих нещо ново.
Звучеше ми като наточено острие и се чудех каква е връзката.

# 218
  • София
  • Мнения: 38 570
Вчера сутринта излизахме по града, после на гости, така че бях с грим. Следобеда отидохме на плаж и веднага се топнах. Чак вкъщи се видях, че съм се размазала.

# 219
  • Мнения: 8 952
Ако се размазвате на плажа, определено бъркате някъде с грима.

За толкова години нито веднъж не ми е направило впечатление някоя жена да е прекалено гримирана на плажа. Не съм виждала сякаш и размазана. Няколко пъти обаче съм виждала такива, на които боядисаните им коси текат по гърбовете.
 По принцип не си правя труда да следя грима на хората. Който както си се харесва, така да си ходи, все ми е едно.
Като цяло обаче не разбирам жените, които не се гримират. За мен това е липса на всякаква грижа и уважение към себе си -  признак на ниско самочувствие, защото говори, че ти е все едно как те възприемат другите.
И нека не бъркаме понятието "грим" с грима на поп-фолк звездите. Не е задължително да си сложил един килограм фон дьо тен на лицето си, нито пък изкуствени мигли и всичко това да започне да тече и да се разлепя. А и всеки има различни съображения за грима си. Аз например имам лунички, които лятото от слънцето стават още повече и по-тъмни. Никакъв фактор слънцезащитен не ме спасява. Задължително ползвам лек слой фон дьо тен и пудра. Нищо не ми се разтича.

# 220
  • Мнения: 2 081
Как запазвате фдт в горещите дни и изпотяване ?

utro77 - напълно съм съгласна с теб .

# 221
  • Мнения: X
Сега , ако някой ми обясни какво значи "натокани".
И защо аджеба трябва да са "натокани" на плаж  Simple Smile  .

Не гледам кой колко грим слага, но ако някой е гримиран от до , на работа, в супера   или мола  , то със сигурност е от Източна Европа или Латинска Америка  Simple Smile
На плаж там където съм била , гримирани не съм виждала.

Да прави сте.Забравих бабичките.
С три синджира  златни накити от жълто злато ярко червило...в повечето случаи поразмазано .
Но повече от година маските са задължителни, така, че няма как да зная дали имат червило под маските.

sl И какво по-точно те интересува точно теб и по какъв начин ще ти повлияе твоя живот това как изглежда човек или хора, които не познаваш?!
Това се опитах да кажа. Разбирам да имаш пряк конфликт с някои от тези хора и да им скачаш - да, но външният вид на случайни хора не е твоя работа. Всеки си има негово виждане за това как се харесва, дали се опитва да впечатлява, да бъде модерен или каквото и да е друго. Все си мисля, че като общество сме надраснали гледането в чуждата паница и раздаването на безсмислени присъди, но едва ли ще стане скоро.

# 222
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 335
Не разбирам защо се връзвате на приказките за ниското самочувствие? Дреме ли ви кой какво ще си помисли като ви види тонирани, с лек контур руж и хайлайт, спирала и гланц? Всичко от изброеното го има по мен като минимум всеки ден още от сутринта. До няколко часа кожата е изпила всичко.

Как запазвате фдт в горещите дни и изпотяване ?
Слънцезащитата успява да държи грима по-дълго време в кондиция. Мажи я 10-15 минути преди да се "натокаш" Satisfied

# 223
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Polcho
О на мен по никакъв начин не ми пречат, още по малко гледам в чуждата паница и за разлика от теб,   на никого не скачам..
За мен е приоритет  лицето ми(и не само)  да е добре предпазено от слънцето, на друг му е важно да е с грим.Няма лошо.
Всеки има право на мнение.Не налагам моето.
Все пак тук споделяме и  обсъждаме гледни точки.

На мен лично ми е последна грижа дали ще се харесем на  някого.
Не виждам защо някой трябва да св дразни, че  не се харесва не всички  и не всички мислят като него.
Не намирам драма в това, че моето и твоето мнение не съвпадат.Не разбрах, само защо мина в нападение  Simple Smile .
Какво ти пука как мисля аз. Важното е да си Ок със себе си, а не с непознати от форумите.
И на мен в България преди години  са ми се присмивали, че религиозно подновявам слънцезащитата навън на два часа....Весело им е  на хората , смеят се.  Не ми е било проблем.

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 10:29 от sl

# 224
  • Мнения: 2 614
Как запазвате фдт в горещите дни и изпотяване ?

utro77 - напълно съм съгласна с теб .

Аэ лично като полэвам висококачествени продукти и като си иэбирам цветове, сливащи се с моята кожа. Има си баэи като втора кожа, толкова леки, че не энам как някой би поэнал, че е фдт или крем эащита с цвят, освен ако не почне да ми търка лицето с демакиаж. Нито се раэмаэва нещо, нито пък личи, че е слагано нещо, но в същото време кожата иэглежда по-подхранена, лъскава и хубава.

Ако се наклепам с неподходящ цвят или супер тежка текстура, която оксидира, иэсъхва, лющи се и т.н., ще е неадекватно эа навсякъде. Такива фдт-ни не полэвам иэобщо.  

Подобно е и с руж и хайлайтър, гланц эа устни с малката особеност, че там вече личи малко, че е грим, но по един много иэискан и поддържан начин според мен, ако цвят и доэировка са адекватни. 

Прави ми впечатление, че в темата се бърка липсата на стил с липсата на самочувствие и според мен идва от хора, които не са много наясно с гримовете като цяло. Joy

Много ме иэкефи и поста на муунривър-не всеки рови и се маже в пясъка и се пече до смяна на расата Joy

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 09:35 от snowwhite12

Общи условия

Активация на акаунт