Боледуване на децата ни - тема 63

  • 57 182
  • 740
  •   1
Отговори
# 495
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 175
Големият ми син - на 4 години - днес ми се оплака от главоболие. Случвало се е 1-2 пъти преди, но все е било в разгара на вирус, сега е УЖ здрав. Имате ли опит в тази насока?
Дъщеря ми горе-долу на толкова се оплакваше от главоболие и търкаше чело - оказа се синузит - доказан със снимка....

# 496
  • shumen
  • Мнения: 18 051
Моме,моя когато ще повръща или е гледал много телевизия го боли глава.
Скарлет,благодаря.Аз засега чак криза не съм правила,но от повторното пиене на лекарствата сякаш спря да ме боли и има ефект.

# 497
  • Мнения: 11 479
Ох, дано не е синузит, че настръхвам от спомените от предния път - двустранен гноен, лекувахме го в болница, с два венозни АБ. Извадихме третата сливица преди два месеца заради вечните проблеми с носа.
Наистина малко лабилен ми се струва днес, и като заспа, леко му сумти носът. Явно ще чакам развитие...

# 498
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 175
Ох, дано не е синузит, че настръхвам от спомените от предния път - двустранен гноен, лекувахме го в болница, с два венозни АБ. Извадихме третата сливица преди два месеца заради вечните проблеми с носа.
Наистина малко лабилен ми се струва днес, и като заспа, леко му сумти носът. Явно ще чакам развитие...
Дано!
Дъщеря ми пи също АБ, след това ни направиха схема 1 година пи Геломиртол за да не стане хроничен....

# 499
  • shumen
  • Мнения: 18 051
Моме,дано не е синузит.Как е днес Марти?

# 500
  • Мнения: 11 479
Аз още му тегля секретите от носа с помпа за прахосмукачка, признавам си без бой, че така ми е по-спокойна проверката има ли, или няма нещо в носа Grinning Т.е. слагам физ. р-р, после дърпам с помпата. Сутринта имаше малко издърпан секрет, но нищо друго видимо, та го пратих на градина (аз се върнах вече на работа), и ще видим довечера. Малкото е със сополи от мин. сряда, а вчера вдигна и лека темп, та засега го оставих вкъщи.

# 501
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте, отдавна не съм,писала в тази тема. Искам да попитам какво значи когато гърлото на детето е на малки като бобчета. Вчера го гледаха, уж не било въЗпалено, пък кашля, пулмолог го гледа. Кашлицата не била от дробовете.

# 502
  • Мнения: 4 708
Здравейте, отдавна не съм,писала в тази тема. Искам да попитам какво значи когато гърлото на детето е на малки като бобчета. Вчера го гледаха, уж не било въЗпалено, пък кашля, пулмолог го гледа. Кашлицата не била от дробовете.
При дъщеря ми само един път гърлото беше такова, и ни казаха, че това е вирусна херпангина. Изписаха ни анафтин спрей, и мина за 2-3 дни.

# 503
  • варна
  • Мнения: 1 228
Не, не е това, по скоро някакъв вид фарингит. Това което ме тревожи повече е че вчера като го заведох на  преглед кашляше сухо и ни изписаха сироп за суха кашлица т. Е да я спре. Обапе днес 1-2 кашлицата е влажна с храчка а през другото време суха. И аз сега седя и се чудя, да продължавам лида давам този сироп и да го спра, незнам какво да правя.

# 504
  • Мнения: 8 251
Не, не е това, по скоро някакъв вид фарингит. Това което ме тревожи повече е че вчера като го заведох на  преглед кашляше сухо и ни изписаха сироп за суха кашлица т. Е да я спре. Обапе днес 1-2 кашлицата е влажна с храчка а през другото време суха. И аз сега седя и се чудя, да продължавам лида давам този сироп и да го спра, незнам какво да правя.

Обикновено сухата кашлица минава във влажна /отхрачваща/ и след това спира.
Директно сухата да спре е много рядко.

# 505
  • варна
  • Мнения: 1 228
Незная вече какво се случва с тези моите деца от два месеца съм в някакъв омагьосан кръг, ходене по лекари, купуване нс лекатства, зарината съм вече.При каката бронхит, въпреки Аб, и халации сиропи, лични лекари и. Частни педиатри УнГ, стана пневмония. При малкия след бронхиолит пак Аб инхалации и същите лакари +алерголог, стигна до гъбична инфекция от аб, сега е с хрема и тази кашлкца,която не е спирала изобщо, само намаля.
Успях да го пратя на градина за 1седмица  и явно там лепна нещо.

# 506
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Незная вече какво се случва с тези моите деца от два месеца съм в някакъв омагьосан кръг, ходене по лекари, купуване нс лекатства, зарината съм вече.При каката бронхит, въпреки Аб, и халации сиропи, лични лекари и. Частни педиатри УнГ, стана пневмония. При малкия след бронхиолит пак Аб инхалации и същите лакари +алерголог, стигна до гъбична инфекция от аб, сега е с хрема и тази кашлкца,която не е спирала изобщо, само намаля.
Успях да го пратя на градина за 1седмица  и явно там лепна нещо.

Мойта хубавица и тя кашля от месец... И пак същото - кашлица, сополи, АБ, сиропи и капки, инхалации - нищо! Сега пием пробиотици и се надявам да спре все някога...

# 507
  • Мнения: 11 479
И при нас нещо се случи, не знам какво. 1 седмица със сополи, нямаше друго, само в неделя вдигна лека темп. 37,5. Днес даже сополът понамаля. И вечерта го изкъпах, сложих го да спи, и като се разкашля това дете... виждам как се задава ларингиитът. Дали къпането обърна каруцата?! Ще си изям ушите от яд просто.

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 23:17 от Mometo*

# 508
  • shumen
  • Мнения: 18 051
Да се оправят всички болни.
Моме,дано не е ларингит.Аз в такъв случай като кашля много го извеждам навънка или на терасата да диша малко въздух.

# 509
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Моме, да не би топлата баня да е отпуснала секретите? Дрънчащо ли кашля? Инхалации правите ли? Или нещо противоалергично при трахеити и ларингити, моите наблюдения са, че и пулмикорт добре повлиява, да не кажа най-добре. Правили ли сте подобни инхалации?
Не знам какъв беше тоя вирус, който лепнах, но вече повече от месец кашлям сухо.

Общи условия

Активация на акаунт