Раждане с морфин

  • 6 046
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 803
питам zаради тая помпичка, стана ми интересно  Rolling Eyes

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Картинка, казаха ли ти защо го предпочитат /ако е така/ пред епидурала?  Сигурно, заради анастезиолога, който го няма през нощта / основната причина да отказват епидурала.../, но ми стана интересно.

# 17
  • Мнения: 1 761
Аз имам алергия към анастетици,ако ми се наложи нещо спешно може да не понеса упойката.Затова имах консултация с анестезиолог, който каза,че не би рискувал да слага обезболяващо в моя случай, но ако се наложи най-безопасното бил морфина.Не ме е страх толкова от болката, а от упойката,затова исках да разбера повече.Било някакъв нов метод за обезболяване, но до сега не бях чувала за това.

# 18
  • Мнения: 7 091
Аз имам алергия към анастетици,ако ми се наложи нещо спешно може да не понеса упойката.Затова имах консултация с анестезиолог, който каза,че не би рискувал да слага обезболяващо в моя случай, но ако се наложи най-безопасното бил морфина.Не ме е страх толкова от болката, а от упойката,затова исках да разбера повече.Било някакъв нов метод за обезболяване, но до сега не бях чувала за това.
Картинка, ти знаеш ли точно на какви анестетици имаш алергия? Правиха ли ти тестуване? Питам защото аз също имам, но моя анестизиолог  тук отказа да ме тестува ( то и аз не настоях, защото като разбрах как се прави, няма нищо общо с тестуването в БГ- просто натоварват организма с различна концентрация от различни упойки за да "видят какво ще стане", а сега съм бременна и просот няма как).
Това с морфина не ми се вижда никак по-хубав вариант да ти кажа. Не знам защо не си успяла да намериш в нета, аз вчера четох една статия за анестезиите и там имаше и за морфин, даже обясняваха и за помпичката, ама пусто помня ли къде беше сайта. Ще се опитам да го намеря пак и ако го намеря ще ти пусна линк.

# 19
  • Мнения: 2 257
kartinka, не знам дали видя по-горе обяснението ми от приятелката ми за морфина, но сега ти пиша и какво ми каза моята роднина. Тя е родила със секцио и след като са извадили бебето са и го пуснали, на същия принцип като описания по-горе от мен - с помпичка, за 24 часа. Тя твърди, че не си спомня нищо от тези 24 часа и както споменах беше наистина бая неадекватна, когато отидохме да я видим, за разлика от приятелката ми, на която явно не й е подействало толкова силно. Каза, че не са й правили тест за алергии, попитали са я само дали има! Което изобщо не ме учудва... Каза, че е чувствала сърбеж по тялото. След като са изтекли 24те часа, са я сложили на други болкоуспокояващи. За бебето е нямало проблем, защото то е било вече извадено.
Надявам се да намериш решение на случая, потърси онлайн, сигурна съм, че има много изписано за този вид анестезия. Успех!

# 20
аз родих без упойка, колкото и да е странно и трябва да ви кажа, че аз съм човек, който не издържа много на болка, но предпочетох да съм на себе си и да знам какво става около мен колкото и да ме боли. боля ме верно, но само половин час, през останалото време се търпеше. това решение взех след като мъжа ми ми разказа как се е чувствал след упойка с морфин когато са му пришивали обратно отрязаната му от машина ръка и живот и здраве пак няма да искам упойка освен ако не се наложи.
успех

# 21
  • Мнения: 1 210
Да се произнеса и аз лаишки. Раждането поне в БГ ако не е епидурална или т.н. упойка се прави с Лидол - венозно. Лидол е производно на морфина, но не е пристрастяващо.
Заради него аз лично си имам само хубави спомени от раждането. Бях си напълно адекватна 3-4 часа след раждането, защото бях толкова изтощена, че са ме оставили да се наспя (противно на каквито и да било практики да те държат будна поне 2 часа, за да се разбере дали няма някакви скрити кръвоизливи).

Всичко се усеща - тоест знаеш кога да напъваш и т.н. Просто болката е притъпена. И когато те питат нещо си си адекватен - иначе как ще потвърдиш че медальоните на бебето и твоя са еднакви.

# 22
  • Мнения: 1 761
Аз имам алергия към анастетици,ако ми се наложи нещо спешно може да не понеса упойката.Затова имах консултация с анестезиолог, който каза,че не би рискувал да слага обезболяващо в моя случай, но ако се наложи най-безопасното бил морфина.Не ме е страх толкова от болката, а от упойката,затова исках да разбера повече.Било някакъв нов метод за обезболяване, но до сега не бях чувала за това.
Картинка, ти знаеш ли точно на какви анестетици имаш алергия? Правиха ли ти тестуване? Питам защото аз също имам, но моя анестизиолог  тук отказа да ме тестува ( то и аз не настоях, защото като разбрах как се прави, няма нищо общо с тестуването в БГ- просто натоварват организма с различна концентрация от различни упойки за да "видят какво ще стане", а сега съм бременна и просот няма как).
Това с морфина не ми се вижда никак по-хубав вариант да ти кажа. Не знам защо не си успяла да намериш в нета, аз вчера четох една статия за анестезиите и там имаше и за морфин, даже обясняваха и за помпичката, ама пусто помня ли къде беше сайта. Ще се опитам да го намеря пак и ако го намеря ще ти пусна линк.



До сега никога не са ми слагали упойка,не ми се е налагало.Знам,че съм алергична и при нужда трябва да съобщя-сестрата на майка (леля) ми беше детска лекарка и винаги ме е предупреждавала за това.
Анестезиологът , при когото бях на консултация ми каза,че тестове на бременни не се правят- това, което майката може да понесе, би могло да е доста опасно за бебето.Майка ми и брат ми също са алергични.Точно затова се страхувам от упойката, а не от болката.За съжаление, нямам опит с раждане и не знам колко ще ме боли,как ще се чувствам и т.н.
В Холандия раждат колкото се може по-естествено,без упойки,само ако се наложи операция.Но аз до преди месец имах плацента превия и исках да разбера ако се наложи евентуално какво може да ме обезболи,не е задължително да е на всяка цена.Ако не е суперналежащо и имам право на избор, бих поискала упойка само,ако наистина не мога да издържа.Но при всички случаи трябва да кажа предварително.

# 23
  • Мнения: 481
Аз раждах със секцио и упойката ми беше морфин, защото трябваше да ме изправят да ходя 6 часа след операцията( по лекарско предписание). Нямах никакви болки чак до следващия ден и бях доста по-добре от останалите, но на 4-ия ден получих жестоко главоболие, което било страничен ефект от упойката и може да се прояви до 10 дена след операцията.  За да ми мине главата трябваше да пия много вода - което пък от своя страна доведе до болки в гърдите(от лактацията ).

# 24
  • Мнения: 7 091
До сега никога не са ми слагали упойка,не ми се е налагало.Знам,че съм алергична и при нужда трябва да съобщя-сестрата на майка (леля) ми беше детска лекарка и винаги ме е предупреждавала за това.
Анестезиологът , при когото бях на консултация ми каза,че тестове на бременни не се правят- това, което майката може да понесе, би могло да е доста опасно за бебето.Майка ми и брат ми също са алергични.Точно затова се страхувам от упойката, а не от болката.За съжаление, нямам опит с раждане и не знам колко ще ме боли,как ще се чувствам и т.н.
В Холандия раждат колкото се може по-естествено,без упойки,само ако се наложи операция.Но аз до преди месец имах плацента превия и исках да разбера ако се наложи евентуално какво може да ме обезболи,не е задължително да е на всяка цена.Ако не е суперналежащо и имам право на избор, бих поискала упойка само,ако наистина не мога да издържа.Но при всички случаи трябва да кажа предварително.

Значи си горе-долу като мене, само че на мен упойки са ми слагали ( по друг повод, не за раждане) и съм тестувана в БГ, обаче от алерголога си там знам, че тестуване се прави най-много месец преди да се постави упойката и стари резултати не важат. Аз също се притеснявам да не се наложат някакви спешни процедури, че иначе и аз съм на късмет малко, понеже и аз не съм тестувана. Отностно болката и упойките, в Бъдещи и настоящи майки съм пуснала една тема за Нетрадиционни и немедицински методи за обезболяване, сега нямам линка, но ако пуснеш на теми пускани от мен ще я видиш да излезе Simple Smile тя е и анкета, прочети я, може да ти е полезна по време на раждането.
Да мислим позитивно и да се надяваме, че всичко ще е наред! Поне не си сама, ако ти е някакво успокоение Wink   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт