Българско жителство на сина ми? А казармата?

  • 1 446
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • usa
  • Мнения: 2 113
мен по-скоро ме притеснява докато станат на възраст за казарма, тя да не е станала наборна в щатите...

Ми... ако продължавате да си избирате Буш и подобни - като нищо. Толкова много войни накуп и вече големи затруднения да набират пушечно месо за Ирак, Афганистан, а скоро и в други страни...

ааааа, не ме настъпвай по раната #Cussing out!!!

# 16
  • Мнения: 2 013
Чудя се дали да правя сина ми БГ гражданин? И изобсто освен за това че ще му триабва виза да да е в БГ пожече от 1 месец не виждам друго за какво да му правя ЕГН и БГ паспорт ....
Това което най много ме притеснява е че ще искат сигурно да ходи в казарма като БГ гражданин - не съм проучвала въпроса, но до колкото помня казармата е задължителна в БГ??

Какво направихте или мислите вие по това?

А сега сериозно (извън пушечното месо). Племенникът ми - на 1,2 г. също е само американец засега, въпреки че и майка му, и баща му са родени и израсли в България. Казармата въобще не трябва да те притеснява, до 3-4 г. трябва да стане изцяло професионална в България.
Доколкото чух обаче за да си държавен служител в САЩ (не знам дали за всички видове работещи за правителството) е нужно да си само американски гражданин. От друга страна при такъв случай можеш просто да се откажеш от второто гражданство.
Ползата от българско гражданство в дългосрочен план е може би възможността на живот и работа в ЕС по право. Но знае ли се какво ще е след 20 години?

# 17
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ето актуална информация за казармата Wink.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
До тогава я камилата, я камиларя Wink А пък и Тео е пуснала интересна информация.
Сега като се замислих, има ли страна в ЕО със задължителна военна служба? Тук не е.

# 19
  • Мнения: 3 880
Сега като се замислих, има ли страна в ЕО със задължителна военна служба? Тук не е.
Ами в Германия е задължителна още, доколкото знам. Могат обаче да избират между 10 месеца в армията или 2 години цивилна военна служба (като санитари в здравни заведения и домове, шофьори на линейки и др. подобни)

Общи условия

Активация на акаунт