ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 42 110
  • 733
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 20
Здравейте, записвам се и аз при вас. Чета ви от началото, терминът ми е на 26 октомври и живея в Мюнхен. Преди време май беше писала още една мама от Мюнхен, ще се радвам да се запознаем.
Към мамите в Германия - колко пъти са ви взимали кръв досега? На мен само веднъж в началото, а тук виждам, че другите мами обсъждат хемоглобин, а моя си нямам идея колко е и кога ще се сетят да го изследват.

# 271
  • Мнения: 541
Привет, аз ли си въобразявам, но когато бебока ме изрита по качествено или шава по-дълго и почва да ми се стяга корема там където ме рита? Определно става твърд. Забелязвали ли сте нещо такова?


И при мен има нещо такова . Като започне да мърда повече и корема ми става твърд,не всеки път , но като стане се чудя контракции ли е какво е ..

# 272
  • Мнения: 32
Нормално е , аз и сега и с първото си дете усещах точно такова стягане като ме рита,но то по скоро е опъване отколкото стягане.

# 273
  • Мнения: 548
Привет, аз ли си въобразявам, но когато бебока ме изрита по качествено или шава по-дълго и почва да ми се стяга корема там където ме рита? Определно става твърд. Забелязвали ли сте нещо такова?


И при мен има нещо такова . Като започне да мърда повече и корема ми става твърд,не всеки път , но като стане се чудя контракции ли е какво е ..

И рли мен е подобно усещането. Днес дори ама толкова ясно я хванах в шепи, че се уплаших да не я счупя Grinning Нещо ме изрита, завъртя се и аз се хванах там където я усещам и буквално успях да и проследя цялото телце как е хванато в шепите ми. Защото освен, че се втвърдява при мен и изпъква повече, някак много по-ясно се изразяват формите.

# 274
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 870
Мхмм при мен става направо една бабунка - мислех, че е дупе, ама се оказа, че човекът точно си подпира с крак, както аз си го представям и се опъва колкото може  Laughing
Онзи ден след 20 мин преглед категорично му писна и изрита докторката точно в трасндюсера  Laughing

Последна редакция: пт, 06 юли 2018, 08:14 от Вълшебство

# 275
  • Германия
  • Мнения: 41
Към мамите в Германия - колко пъти са ви взимали кръв досега? На мен само веднъж в началото, а тук виждам, че другите мами обсъждат хемоглобин, а моя си нямам идея колко е и кога ще се сетят да го изследват.
Здравей и добре дошла сред нас🙂На мен до момента такива общи кръвни изследвания са ми пускали три пъти. Но хемоглобин и други стойности никой не е обсъждал с мен. Само се обаждам и ми казват всичко е наред, и това е... Следващия път ще искам да ги обсъдим по-подробно.

# 276
  • Мнения: 301
И при мен се втвърдява като ме ритне и си мисля, че не е контракция, а част от телцето, която плътно се опира в корема.
Всъщност точно вчера това питах АГ и каза, че е напълно възможно.
И бебка рита трансдюсера вчера. Grinning

# 277
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Добро утро! Няма да ми се смеете ,но имам въпрос за какво се ползват пелените? Вчера разглеждах по сайтовете и видях ,че се предлагат доста?

# 278
  • Мнения: 146
Аз ползвах бархетни/памучни пелени за да ляга върху тях, а не директно на дивана примерно; за подложка на количката лятото, за да не му спарва тапицерията. А тензухени пелени ползвах за попиване, забърсване, почистване на нацапано бебче Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 юли 2018, 11:21 от Flower G

# 279
  • Мнения: 5 115
Здравейте, ходих и аз на консултация. Всичко изглеждаше ок с девойката, пак отказа да се покаже обаче. Станала е 650гр Simple Smile
По темата за козметиката - пак ще кажа както за къпането - ако бебето няма проблем с кожата няма значение каква козметика ще използвате. С дребният в началото използвахме Бюбхен (това използваха и в болницата в която раждах), но май вече не го внасят а им бяха хубави продуктите. На втория-третия месец купих измивното на ABC Bioderma (огромната опаковка, беше на промоция и ми излизаше по-евтино даже от Бюбхен), сигурно повече от година и половина вече използваме гелчето на Бочко. Тъй като вече е "голям" използваме отделен шампоан за коса на Хималая (от гелчето за коса и тяло му става като слама косата). Използвали сме Мустела - хубава им е козметиката даже много. Крамчето за махане на крусти на Биодерма е върховно според мен (дребното имаше едно петно на челото като беше на 4-5 месеца сигурно, точно под линията на косата, което не беше точно от крустите, не беше точно лишей, много беше странно и се махна с това кремче точно за две третирания). Колд крем съм използвала на Биодерма и на Мустела - и двата са хубави и не са скъпи. За дупе сме използвали какво ли не - Судокрем, Здраве бебе, Бочко, последно Мустела 1-2-3 (много съм доволна от него). Кремчетата за под пелени ги използвам по цялото тяло (примерно от жегата много му излизат пъпки главно по врата и раменете и го мажа локалоно за да минат по-бързо), а Судокрема му съм го използвала и аз примерно след епилация ако ми е е раздразнила повече кожата Grinning Лосион за тяло сме ползвали и на Здраве бебе (много хубаво мирише) и А-дерма (известно време имаше едни пъпчици по бузите от студ и вятър, вече беше минал годинката). В общи линии сигурно няма три поредни месеца да сме използвали едно и също през първата година и половина, но детето като няма проблем с кожата е все едно.
Аз бях купила муселинови пелени от Икеа и ги използвах за подложка да не го слагам директно на дивана, когато го преобувам също, за да постеля в количката, в шезлонга като повръщаше много, за да го избърша нещо и т.н. Имах и някакви много стари парчета фин памучен плат, които свекърва ми ми беше дала, които използвах много докато кърмя да си покрия свободната гърда, за да не хвърчи навсякъде. Изобщо всякакви пелени (памучни парчета плат, които могат да се перат на много висока температура) са ужасно полезни първата година и половина според мен.
За шишетата и залъгалките - и друг път съм казвала - признавам само Нук Grinning Даже имам една каучукова залъгалка останала неразопакована от бъдещия батко, че той много рязко и категорично ги отказа на 3 месеца, и май е в срок на годност, малко е синичка, но няма да обръщаме внимание Grinning

# 280
  • Мнения: 135
Мамчета, какво ви помага за киселини. Направо последните седмици е ужасно положението. Будя се в 4 ч сутрин, спа на 3 възглавници ... Нещо помага ли ви ?

# 281
  • Мнения: 3
Здравейте! Отдавна ви чета, но сега реших да пиша. Очаквам момче, термин 4.10, Русе.

# 282
  • Мнения: 71
Здравейте, записвам се и аз при вас. Чета ви от началото, терминът ми е на 26 октомври и живея в Мюнхен. Преди време май беше писала още една мама от Мюнхен, ще се радвам да се запознаем.
Към мамите в Германия - колко пъти са ви взимали кръв досега? На мен само веднъж в началото, а тук виждам, че другите мами обсъждат хемоглобин, а моя си нямам идея колко е и кога ще се сетят да го изследват.
На мен са ми взимали 4-5 пъти кръв, хемоглобина го изследват всеки път, по принцип трябва да вписват стойностите в паспорта. При мен последно беше 11.5, според моята акушерка така е ок, и не трябва да взимам желязо, понеже от желязото ми се гади и повръща.
За козметиката - ние ползваме само олио и кремче за подсичане на веледа. По-нататък и шампоана на веледа.
За киселините на мен най-добре ми помага чаша прясно мляко, но съм забелязала, че при всеки е различно. При мен примерно от газирана вода киселините се засилват много.

# 283
  • Мнения: 2 224
Tita, добре дошла. Според мен за киселините няма истински лек, а в последните месеци се влошава все повече. И аз съм чувала за мляко, както и бадеми, но незнам дали наистина помагат. Доколкото знам киселините се дължат на хормоналните промени и на растежа на матката, която измества стомаха. Съветите са да се яде по малко и на често и да се избягват обилни порции, пържени и много пикантни храни.
Аз в момента не съм сигурна дали моето са киселини, но определено имам храносмилателни проблеми и дори часове след като ям имам някакво неприятно чувство на тежест и често ми предизвиква оригване. Вечер е най—зле, но откакто спрях да ям след 18 часа въпреки че си лягам доста късно, съм много по—добре. Най—много някой плод си позволявам.

Ползвам най—вече козметиката на Мустела, а кремчето им за дупе е вълшебно. Дъщеря ми е имала проблем само 3—4 пъти до сега, но от този крем й минава още същия ден. Ползвам една много хубава пяна за вана, а когато я къпем под душа —пак измиващ гел на тази марка. Единствено крема им за стрии, който пробвах с предишната бременност ме разочарова — страшно сух и става на парченца дори, ужасен.

Последна редакция: пт, 06 юли 2018, 14:16 от Anastasiya_S

# 284
  • София
  • Мнения: 458
Вчера бях на преглед - бебчо е около 1.200 кг вече, а аз от последния преглед до сега съм +2кг(общо от началото +15кг). Според доктора всичко е ок и бебо се чувства добре, дори му показа колко е активен.
За киселините - има дни, когато съм ок, но има и дни, когато ми ври по 4-5пъти дневно. Научих се да пия газирана вода. А една баба ми беше казала да смуча лукчета - пробвах преди няколко дни, когато ми бяха излезли киселини и определено помогна.

Общи условия

Активация на акаунт