Майчинството счетоводно-77

  • 54 212
  • 755
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 170
Благодаря за бързото включване,но доколкото разбирам и тук има разминаване в отговорите.Коя институция е компетентна по въпроса?Мислех,че е НОИ,но и те не са наясно,поне в града,в който живея.

# 256
  • София-Младост
  • Мнения: 23 357
Сподели какво са ти казали в НОИ. За такива въпроси се пуска официално запитване. Тук и двата отговора са идентични.

# 257
  • София
  • Мнения: 2 433
Здравейте, знаете ли как може човек да си доплаща осигурителния праг така, че да стои на максимума? В някои месеци заради болнични или отпуск пада под него - може ли с хонорари и ако да - как се прави и има ли възможност да е за отминали месеци в текущата година?

# 258
  • София-Младост
  • Мнения: 23 357
Здравейте, знаете ли как може човек да си доплаща осигурителния праг така, че да стои на максимума? В някои месеци заради болнични или отпуск пада под него - може ли с хонорари и ако да - как се прави и има ли възможност да е за отминали месеци в текущата година?
Няма вариант.

# 259
  • София
  • Мнения: 2 433
А с работодателя да измислим нещо?

# 260
  • Мнения: 4 694
А с работодателя да измислим нещо?
ако си в болнични, няма да стане. Ако работиш, може да се уговориш с него да си доплащаш осигуровки за по-високи доходи.

# 261
  • София-Младост
  • Мнения: 23 357
    Назад няма как да стане просто.
    Каква е целта на занятието...по-високо обезщетение ли?

    # 262
    • Мнения: 62
    Здравейте, тъй като работодателят ми е сбъркал банковата сметка, въпреки молба да бъде сменена с тази за работната заплата, болничния ми е обработен със стара закрита вече сметка.Сега коригираха банковата сметка, но въпроса ми е частта от болничните за Юни месец дали ще ми бъде преведена по новата сметка и дали има възможност това да е скоро или ще изчакат от банката информация,че е закрита тази сметка

    # 263
    • София-Младост
    • Мнения: 23 357
    Ще бъде преведено всичко, но просто ще изчакаш няколко дни вероятно, докато стане ясно, че тази сметка е закрита.

    # 264
    • София
    • Мнения: 2 433
      Назад няма как да стане просто.
      Каква е целта на занятието...по-високо обезщетение ли?
      Да, както и въобще за в бъдеше заради някаква неясно дали и кога пенсия

      # 265
      • В полите на Пирин планина
      • Мнения: 20 410
        Назад няма как да стане просто.
        Каква е целта на занятието...по-високо обезщетение ли?
        Да, както и въобще за в бъдеше заради някаква неясно дали и кога пенсия

        Това е безсмислено. Ще дадете повече пари, отколкото евентуално ще получите.

        # 266
        • Мнения: 3 033
        Извинявам се, ако някъде е коментирано, но не мога да се ориентирам и затова задавам директно въпроса си. Бих била благодарна, ако някой успее да ми отговори.
        От 26 юни стартира 45-дневния ми болничен преди раждане. Към момента, т.е. вече 1 месец мина, а съм получила две плащания на обща стойност 110 лв. Кога да очаквам следващите плащания? Не се ли изплащат на един път?

        # 267
        • София-Младост
        • Мнения: 23 357
        Извинявам се, ако някъде е коментирано, но не мога да се ориентирам и затова задавам директно въпроса си. Бих била благодарна, ако някой успее да ми отговори.
        От 26 юни стартира 45-дневния ми болничен преди раждане. Към момента, т.е. вече 1 месец мина, а съм получила две плащания на обща стойност 110 лв. Кога да очаквам следващите плащания? Не се ли изплащат на един път?
        Това вероятно е частта за 4 работни дни от юни. До 5-то число на месеца се получават за предходния.
        Сега прочетох, че имате  две плащания...странно е. Поне парите отговарят ли на плащане за 4 дни?
        Вземете си ПИК и вижте за какви периоди са тези пари.

        # 268
        • Мнения: 1 692
        Здравейте, съвсем нова съм в счетоводната професия и до сега съм подавала само болнични листове за лица в болничен. Скоро обаче ми донесоха от болничен по майчинство.  Бихте ли ми помогнали в подаването му? Приложение 10 или 11 ли трябва да попълня? И като цяло ако момичето не ми беше казало от къде се разбира че това е болничен за майчинство?

        # 269
        • София-Младост
        • Мнения: 23 357
        Четеш го, там си пише причина. ЕТо ги и всичките
        https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s& … jaFLjXYUlb986gtpg

        http://www.nssi.bg/forusers/forms/239-maternity
        Отвори самите приложения и прочети кое за какво е.

        Общи условия

        Активация на акаунт