Парите в семейството

  • 28 351
  • 577
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Айде пак...апартаменти на гаджета и изчисления на заплати.

# 16
  • София
  • Мнения: 8 116
Намери си богат мъж. Щом този не те удовлетворява, и изпадаш в ужас, че трябва да си правиш сметка за всичко. Само, че имай предвид, че всичко в този живот се заплаща.

# 17
  • Мнения: 39 318
Айде пак...апартаменти на гаджета и изчисления на заплати.

Ми мама така я е научила.

# 18
  • Мнения: 15 592
Във всяко семейство нещата са различни. В едно мъжа изкарва повече, в друго жената, в трето бюджета е общ, в четвърто всеки си разполага с неговата заплата, в петото жената не работи и се разчита само на заплатата на мъжа, в шесто пък е обратното. Във вашия случай мъжа ти изнемогва работейки на няколко места, за да докара 1000 лв. и решава, че ще намали работите. И е прав - не може от сутрин до вечер, 7 дни седмично някой да работи, защото в един момент ще рухне. Ти също работиш - значи бюджета ви е общ. Решението във вашия случай е мъжа ти да си потърси по-добре платена работа, за да не му се налага да работи на няколко места. Така хем ще сте по-добре финансово, хем той няма да е преуморен и ще имате време да си се радвате един на друг.

# 19
  • Мнения: X
Как успявате да живеете с мислите, че няма да можете да си купувате любимия шоколад или друго всеки ден? Или пък, като искате да си купите нова чанта, околоочен крем, трябва да го съгласувате и да се пресметне дали има пари за това. Звучи ми много потискащо. Нали ще сме семейство и всичко ще е общо, няма как да пръсна 100 лв без да се обсъди. И парите, като не достигат все за нещо, най-вероятно ще получавам упреци. Ще каже и аз искам да пръсна 100 лв за себе си, често ли е... Ами, то излиза, че човек като живее сам е по-добре. Чувала съм, че с мъжа на една жена трябва да и е хубаво, защото зле може и сама...
Ами можеш и да не живееш с тази мисъл. Намираш си добре платена работа. Или се дообразоваш, за да можеш да си намериш такава. Ти с твоите 500 лв колко нови чанти и околоочни кремове можеш да си купиш? Направи си първо тази сметка, а като си я направиш, вече можеш да направиш и сметката на гаджето си.

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 285
Мъжът ми винаги е изкарвал повече пари от мен.Така е възпитан.
Парите ни винаги са били общи.Обсъждаме по-големите разходи ,внимаваме винаги да имаме спестени пари.
Иначе аз се занимавам с плащането на сметките ,пазаруването,организирането на семейната почивка,пътуванията.
За една чанта никога няма да ми направи проблем,но аз винаги си правя сметката.Не пръскам излишни пари .


# 21
  • Мнения: 1 789
Я си намери платена работа, купи си жилище. Оправи си живота и не ни занимавай.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Я си намери платена работа, купи си жилище. Оправи си живота и не ни занимавай.
Такава опция изобщо не й е хрумвала, според мен. Тя иска някой да й купи жилище, че и да е на нейно име и да я издържа и глези. Тази професия си има име до колкото знам.

# 23
  • Мнения: 630
Тоя човек,първо не ти преписва част от гарсониерата,сега пък спира работа ..май си прави майтап с теб 🤣

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
Интересува ме, как се справяте финансово, когато живеете с половинките си? Делите ли всичко, правят ли сметка на парите, които вие изкарвате, могат ли да се справят и без вас с издръжката на едно семейство? Мислят ли за вашите нужди, глезят ли ви по някакъв начин? Какъв е нормалният модел в едно семейство в което цари спокойствие, хармония и щастие? Доколкото разбирам, моят любим иска да намали работата скоро, тъй като от години ходеше на няколко работи, за за успее да си купи малко жилище с малка помощ от родителите му. С всички работи изкарваше около 1000 лв, но вече не издържал и нямало да се скапва от работа докато падне. Притеснява ме и аз като взимам 500 лв как ще живеем нормално. Също и съм привърженик на това, че мъжът е този който трябва да изкарва парите в семейството и да се грижи за това жената до него да е щастлива, за да може и семейството да е щастливо, като е спокойна, отпочинала и допринася за семейния уют. И сега някак като разбирам, че той ще изкарва някакъв минимум, а също и животът ми се вижда ужасен. Цял живот само работа и пак без възможности. Това ли е реалният живот - работа, безпаричие, вечна умора и непълноценност дори за секс...

Трябва да решиш- мъжът ти като провайдър ли го искаш, нищо че се скапва или като любовник- мил и загрижен за интимното ти щастие?

Истината е, че скапан от работа на няколко места, няма да ти служи за нищо, че и ще почне да те намразва, ако само искаш и искаш.
И да, животът не е само цветя и рози- има задължения, има сметки за плащане, има и ограничения.
Въпрос на напасване е - и с мъжа ти, и с живота. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 2 846
Мъжът ми винаги е изкарвал повече пари от мен.Така е възпитан.


Ъъъъ, това не го разбрах? Получаването на повече или по-малко пари не е въпрос на възпитание, а на често обективни обстоятелства. Например, ако ти вземеш, че си намериш хубава, високо платена работа и почнеш да изкарваш повече, той какво - от възпитание ще те спре от работа ли, ще се разведе ли, ще се самоубие ли, какво....

# 26
  • Мнения: 5 262
Мъжът ми винаги е изкарвал повече пари от мен.Така е възпитан.


Ъъъъ, това не го разбрах? Получаването на повече или по-малко пари не е въпрос на възпитание, а на често обективни обстоятелства. Например, ако ти вземеш, че си намериш хубава, високо платена работа и почнеш да изкарваш повече, той какво - от възпитание ще те спре от работа ли, ще се разведе ли, ще се самоубие ли, какво....

и аз не го разбрах, но като добре възпитана не питам за неща, които и без това не могат да ми ги обяснят логично. добре възпитана съм да си щадя времето и нервите

# 27
  • Мнения: 2 242
Нямаме брак, имаме собствено жилище купено наскоро. ММ плаща ипотеката и консумативите по него към момента. Аз събирам пари и давам за майстори, ремонти, вече стигнахме и до обзавеждането. Помагаме си взаимно когато някой от двамата го закъса до заплата или аванс /взимаме горе-долу по равно/. Скоро ще се нанесем и моите разходи по обзавеждане и интериор ще намалеят и съответно ще си разпределим ипотеката и всичко останало, за да ни е леко и на двамата.
Смятам, че мъжа не е длъжен да издържа жената и тя трябва да има стабилна работа и доходи. В същото време след като сте двойка, независимо семейство по документи или не, трябва да се подкрепяте взаимно. Все пак това със семейството трябва да се усеща със сърцето и без да е обвързано документално.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 589
Как успявате да живеете с мислите, че няма да можете да си купувате любимия шоколад или друго всеки ден? Или пък, като искате да си купите нова чанта, околоочен крем, трябва да го съгласувате и да се пресметне дали има пари за това. Звучи ми много потискащо. Нали ще сме семейство и всичко ще е общо, няма как да пръсна 100 лв без да се обсъди. И парите, като не достигат все за нещо, най-вероятно ще получавам упреци. Ще каже и аз искам да пръсна 100 лв за себе си, често ли е... Ами, то излиза, че човек като живее сам е по-добре. Чувала съм, че с мъжа на една жена трябва да и е хубаво, защото зле може и сама...
Ами положи усилия и изкравай повече, никой не ти е длъжен, минало ти е времето да те дондуркат като малко дете.
Разбира се, че една жена трябва да се чувства добре с мъжа до нея. Както и той да се чувства добре с нея.

# 29
  • Мнения: 5 248
Това същата с терзанията за едностайния ли е ?

Общи условия

Активация на акаунт