От Великобритания до България – Превоз и закупуване на поръчките ни – 17

  • 52 492
  • 749
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 9 850
GGBG очакват курса от UK за тази седмица утре. Вчера бях при тях, положението е далеч по-спокойно и офисът е видимо по-празен от към пратки. Предполагам, че са успели да се справят с най-големия наплив на пратки и хора, и се надявам нещата да тръгнат гладко.

# 601
  • Мнения: 3 060
Здравейте! От доста време пазарувам от чужбина, но за пръв път се включвам в темата. Ползвала съм габко, които замених с ГГБГ заради това, че не определят кога да отидеш да си вземеш пратките и ги доставяха малко по-бързо. След няколко загубени пратки с ГГБГ искам да ги сменя. От първия пост си харесах Доставки Англия, тъй като офисът им на ул. Княз Борис I ми е на що-годе удобно място, но нещо не мога да се регистрирам. Вие може ли да ми препоръчате посредник, който има офис в центъра или около Сточна гара, Руски паметник? При Габко ми харесваше организацията им на описване на пратките и проследяване, но не и това, че определяха само два дни, в които можеш да отидеш да си вземеш нещата. Сега още ли е така?

# 602
  • Мнения: 2 856
Още е така при габко .Не знам при Лерон как стоят нещата?Някой доволен или недоволен ако се включи?

# 603
  • Мнения: 3 615
Още е така при габко .Не знам при Лерон как стоят нещата?Някой доволен или недоволен ако се включи?
Аз поръчвам с тях адресът в Англия е този на който са и Ггбг но мисля при тях е по спокойно надявам се на добри взаимоотношение.

# 604
  • Мнения: 3 060
Аз мисля, че Лерон и ГГБГ са едни и същи...

# 605
  • София
  • Мнения: 9 850
Може би не точно едни и същи, но пратките пътуват с курсовете на GGBG, а когато GGBG имаха проверки от НАП, раздаваха от офиса на Лерон. Та определено имат общо.

# 606
  • София
  • Мнения: 23 193
май са различни, просто лерон ползват транспорта на ггбг.
но техните пратки си ги обработват те като пристигнат тук.
по-малко натоварени са и по-лесно се общува с тях.
аз съм ги ползвала няколко пъти да пазаруват вмето мен от кларкс, че не мога с моите карти.
нямах никакъв проблем, отговаряха ми бързо на мейлите.

# 607
  • Sofia
  • Мнения: 15 592
След няколко загубени пратки с ГГБГ искам да ги сменя.

Пратките изобщо не са били приети в UK склада им или са изчезнали тук, в България?

# 608
  • Мнения: 3 615
След няколко загубени пратки с ГГБГ искам да ги сменя.

Пратките изобщо не са били приети в UK склада им или са изчезнали тук, в България?
Адвокат на Ггбг ли сте?

# 609
# 610
  • София
  • Мнения: 771
Добър ден на всички, искам да споделя с вас историята си с Асда от тези дни.
Тъй като следя сравнително редовно темата за Асда, смятах, че съм подготвена.
В понеделник се опитах за първи път да пазарувам от Асда гросери.
Доста наивно реших, че ако нещо не им хареса (адрес на превозвач, БГ карта, друго...)
или няма да приемат регистрацията или няма да мога да направя поръчка.
Нищо подобно, получих си Order Confirmation, да си чакам доставката.
Във вторник акаунта ми бе закрит.
Не получих мейл, че поръчката ми е отказана, но реших, че казуса е приключен.
В сряда ми дръпнаха сумата от картата и получих Delivery Note с която ме уведомяват,
че пакета ми е подготвен за изпращане и в еди колко си часа ще бъде доставен.
Моля, дайте ми съвет, как се процедира в такъв случай?

П.П. Има ли някакъв нищожен шанс да направят доставка, при положение, че регистрацията ми е изтрита?
Благодаря!

# 611
  • Мнения: 3 060
След няколко загубени пратки с ГГБГ искам да ги сменя.

Пратките изобщо не са били приети в UK склада им или са изчезнали тук, в България?
Първо получих моя пратка от Адидас в разкъсан и допълнително облепен с тиксо кашон. При отварянето установих, че липсва долнището от анцуга, който бях поръчала. Предполагам някак е изпаднало при транспортирането му от УК до БГ. Признаха си, че те са облепили тиксото по кашона и възстановиха сумата за анцуга. После при очаквани 4 пратки, които до последно стояха така: 4 пратки на път, когато камиона дойде, получих 3 пратки и в профила ми вече беше отбелязано 3 пратки. Липсваха ми обувки на Гес. След известно време и неколкократни обаждания и ходене в офиса, обувките се появиха - били ги пратили на друг по погрешка. Сега пак голяма поръчка от Гес, пак смачкан кашон и пак липсващи обувки. Както Гес, така и Адидас, изпращат пратките с проследяващ номер, така че загубите стават някъде по пътя от УК до БГ. 

# 612
  • София
  • Мнения: 9 850
Миналата или по-миналата година имаше някой с изчезнали така пратки. Имаше и случай с изчезнала прахосмукачка (т.е. не е малко кашонче, да се загуби случайно)... Не знам проверяват ли си новите служители, които назначават.
Единият от случаите, за които говоря, беше с Габко, ако правилно си спомням. Другият беше с GGBG. Не знам развръзките обаче...

# 613
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Миналата година по Коледа и НГ курсовете(На ГГБГ/Лерон), аз имах загубена пратка. Пристигнала в Англия, отразена в курсът за България и вече се загуби. Спомням си, че беше същият курс в който беше и изчезнала прахосмукачката и още големи неща (интересно повечето бяха все от Амазон). Тогава ми възстановиха сумата, показах реален проследяващ номер. Бяха писала за случаят в някой от темите. Бяха направили вътрешно разследване, че камионът е "претършуван" при товарене в Англия (след отразяване в профилът) или разтоварване в България(преди отразяване в системата).
След този случай аз по Черни петъци и някави "понеделници", Коледни курсове пазарувам само с проследяващи номера и ако нещо не ми е спешно.
 За ГГБГ и Лерон, адресът в Англия им е общ и следователно камионът също. Недостатък на Лерон е, че трябва ГГБГ да разпределят пратките и тогава взимат техните и те ги разпределят, но това се преживява. Аз лично съм доволна от тях.

Споделям мнение и гросеритата;

От Окадо не дават хартиена фактура, но пращат електронна и вече аз я препращам. Тяхно предимство е, че пратките са в торби и с етикетче и ID-то. А на АСДА пристигат насипно. При тях като поръчвам също пращам аз фактура, номер и съдържание, защото на последната(тази която беше в доставката) се зачетох никъде не ми пишеше нито името нито ID-то.
Последно от АСДА ми бяха заменили едно нещо, което го няма с подобно, аз ако го исках щях да си го поръчам. А Окадо за съжаление са спряли да доставят до адресът на Лерон и ГГБГ. При Окадо веднъж пробвах да платя с Pay Pal и директно ми закриха профилът, може би там съм с адрес БГ.

a.n.d.r.e проследи си e-mail на които си регистрирана в АСДА трябва да са ти пратили, че пратката е тръгнала или доставена
Скрит текст:
e_mail със следното име:
Your updated ASDA Groceries order
Вътре трябва да има подоробно номер на поръчка, време кога си задала за доставка и подоробно обяснение какво са фактурирали.

П.С. Дано Окадо почнат да доставят отново на адресът на Лерон/ГГБГ в Англия.  Innocent

# 614
  • Мнения: 1 050
Като ви чета и направо ме хваща страх. Досега не съм имала проблеми с ГГБГ. Пристигна ми и скъпата поръчка, за която писах по-назад, че се моля да си я получа. Но понеже не следя тази тема и не съм предполагала, че има липсващи пратки. Доста неприятно... Иначе момчетата в БГ офиса са супер.

А покрай падането, уж, на тези ограничения, има ли промяна: https://news.bg/politics/padat-ogranicheniyata-za-onlayn-pazaruv … -v-chuzhbina.html

Общи условия

Активация на акаунт