Шумна кооперация и проблем със съня

  • 11 128
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Nice
  • Мнения: 946
https://sopharmacy.bg/tapi-za-ushi-2br.html

Препоръчвам такъв вид тапи за уши. Водят се восъчни с памучно покритие. Меки са и се моделират. Приемат формата на ухото и изолират много добре.
Спасявали са ме когато се е налагало да се наспя. И аз живея в подобна сграда с много шум.

# 16
# 17
  • Мнения: 5 262
... Не мога да разбера как това, че има реални фактори, които на мен ми пречат да се наспивам има общо с това как ще се справям със ЗДРАВОСЛОВНИТЕ проблеми на хората? Няма да ставам психотерапевт..
...

Реалните фактори търсиш само в хората, но проблема е у теб . Всички останали хора в кооперацията както разбирам живеят един с други и се понасят и приемат взаимно. Живееш сред хора, те няма да спрат да съществуват заради теб, даже със сигурност си нямат идея че те има, а камо ли че ти пречат с ежедневието си.

Как ще се справят със здравословните проблеми на хората, като за своите лични питаш в любителски клюкарски форум.

А че няма да ставаш психотерапевт не е зле, но всеки, който има намерение да работи ежедневно с хора трябва да има елементарно понятие от психология на хората. Това е предмет, който според мен трябва да е сред задължителните в у-ще за всички. Как живеем в големи градове и нито се разбираме нито се понасяме _

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Не го приемайте като критика, но наистина трябва да се поуспокоите...Имах същия проблем преди няколко години- будех се от ходенето на съседите отгоре....знам какво ви е, чакате времето за сън със страх ,че пак няма да можете да се наспите....
Съветвам ви да пиете или де се мажете с магрезий и да спите с тапи за уши - много помага
Откакто се мажа вечер с магнезий, вече спя,заспивам като пън както се казва и нищо не може да ме събуди, дори мъжа ми ми се подиграва ,че и война да има няма да я чуя
Успех!
Дааа наистина чакам вечерта с такъв страх вече и това допълнително ми пречи. Магнезии съм приемала преди перорално, но без постоянство. Ще пробвам гела също, благодаря! На кои участъци се мажете предимно?



Мажа се в областта на корема с количество колкото грахово зърно около 30 мин. преди сън- или веднага след душ
Успех

# 19
  • Мнения: 46 518
Точно с такива си докарах възпалението аз.

# 20
  • Мнения: 21 275
Точно с такива си докарах възпалението аз.
Леле,ужас.
Аз на тези минах,че от другите с восък ми се беше забила навътре в ухото и едва я изкарах.

# 21
  • Мнения: 5 059
Мога да те посъветвам да спиш с тапи за уши. Наистина помагат. Преди време имахме във входа постоянно лаещо и виещо куче и без тапи изобщо не можех да спя.  Peace

Добре,де,винаги съм се чудела,как си чуваш будилника с тези тапи?Няма ли опасност да не се събудиш навреме и да закъснееш за работа?
Аз искам да си взема,защото имам лек сън ,обаче се притеснявам от горепосоченото...

# 22
  • Мнения: 29 342
Не помня да съм имала проблем с алармата, защото си слагах телефона до мен на шкафче и мелодията е супер силна и стряскаща. Някои нощи също съм махала тапите по някое време, ако се събудя и е тихо. Обаче аз се събуждам принципно около часа на ставане и без аларма.  Peace

# 23
  • Мнения: 5 059
Не помня да съм имала проблем с алармата, защото си слагах телефона до мен на шкафче и мелодията е супер силна и стряскаща. Някои нощи също съм махала тапите по някое време, ако се събудя и е тихо. Обаче аз се събуждам принципно около часа на ставане и без аларма.  Peace

Значи,алармата се чува все пак?
А от къде мога да си взема такива тапи?Качествени.
И един много тъп въпрос-няма ли шанс да попаднат навътре в ухото и да не можеш да ги извадиш?

# 24
  • Мнения: 5 059
Само да уточня,че аз спя само настрани и не трябва да опират във възглавницата.
Тези ми изглеждат надеждни?
https://www.sportdepot.bg/bg/product/speedo_tapi_za_ushi_biofuse … 5cGU9c3BvcnQ.html

# 25
  • Мнения: 29 342
Тези, които си посочила, са за плуване. Не знам дали ще са ефективни против шум. Моите бяха най-обикновени от аптеката - където се смачкват и после ти се издуват в ухото. Това беше преди години, възможно е да има нови и по-модерни и качествени видове, така че най-добре питай в аптеката.  Peace

# 26
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
След като няма как да накарате хората да не се приготвят сутрин за работа - тапи за уши и психолог. Толкова лек сън не е нормален. Не се наспивате не толкова заради шума, а заради това, че явно не можете да заспите по-дълбок сън. Мозъкът ви не си почива, защото явно денонощно дебне кой се къпе, кой прави ремонт и т.н.

# 27
  • Мнения: 3 865
Абсолютно те разбирам. Освен тапи друго спасение нямаш (при положение че не искаш да се местиш). Пробвай да лягаш рано за да си се наспала когато комшийката влиза в банята. Днешното строителство отбиват номера и шумоизолацията им е последна грижа. Затова живея в къща и не бих влязла в апартамент повече. То пък и тук понеже съм в гората птичките, особено лятото сутрин рано ме будят. Та оня дето те прати в гората не е уцелил. Поне е приятен шум. Тапи за уши всякакви съм пробвала. Восъчните наистина добре изолират ама легнеш ли на ухото боли. Тия меките дето се издуват в ухото са ми най малко неудобни - колко по меки толкова по добре. Купи си няколко вида и пробвай. Въпреки че от ниските честоти няма да те спасят и те. Успех с изпитите и дано скоро си намериш тих дом

# 28
  • Мнения: 46 518
След като няма как да накарате хората да не се приготвят сутрин за работа - тапи за уши и психолог.
Не. проблемът е в това, че някои хора не знаят как да се държат в тихите часове на нощта. Аз също работя нощем, никога не си позволявам да тропам или да пускам по 100 пъти водата. За да си измие човек зъбите и да мине през тоалетната/душа не е нужно много. А разликата я виждам, писах нагоре, че моите съседи рязко спряха. Сега пак ходят на работа, разбира се, но вече се приготвят човешки.
Всеки може да стане в 5 ч., да мести столове по теракота и да си тропа, ако възпитанието му го позволява. Но не другите, които спазват правилата са виновни за проблема.

Днешното строителство отбиват номера и шумоизолацията им е последна грижа...
Не само днешното. Офисът ни е в сталинска тухла, съседната се оплаква, че комшиите отгоре все едно ѝ пикаят в хола. Над нас пък имаше куче, много пъти клиенти са се стряскали, защото си мислят, че е при нас. Чува се все едно наистина е в стаята.

Преди съм живяла в къща, там беше истинският ад. Тук и да правят нещо все някога приключват, а по един двор работа все си има, вечно почукване и потропване, единият свърши, другият извади косачката. Имахме си и музиканти. Други барбекю си направили, но на нас спалните ни гледат натам, а те си викат до 2-3 ч. Живот на затворено и климати, това е спасението. В жилищните квартали е много по-тихо.

Последна редакция: пт, 22 юни 2018, 00:27 от Не се сърди, човече

# 29
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Не се сърди, човече, а къде точно е написано, че съседката влачи столове и блъска? Пише само, че влиза в банята и пуска водата. Ясно е, че явно има проблем с шумоизолацията, но вместо да очакваш, че хората ще спрат да живеят заради теб, по-скоро си реши проблема с изолацията.

Има хора, които не са на работа от 10, а от 7, така че е нормално в 5 и 30 да станеш за да се приготвиш.

Общи условия

Активация на акаунт