дълги разходки преди раждане

  • 5 216
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 801

 Това което аз знам за разходките е, че така се увеличава притока на кислород към бебо и добрата циркулация на кръвта.
а това спомага и за по-леко преминаване на контракциите.......някъде го бях чела

# 16
  • София
  • Мнения: 2 884
Аз пък съм жив пример за обратното! Разхождане и движение и като отидох в болницата с контракции и без разкритие/много ми била тясна шийката/ та така 14 часа #Crazy


Разходките по време на бременноста са полезни, но не бива да се уморяваш, защото затрудняваш притока на кислород към бебо Naughty

А за по лесно раждане, помага, чак след като си получила някакво разкритие/е ако не си "стисната" като мен-всичко си свършиха докторите/ hahaha #Crazy

Чувала съм и че има общо в това, как е родила майка ти пърото си дете newsm78. Поне при мен отговаря Crazy

# 17
  • Мнения: 113
През цялата ми бременност съм била на крак, защото работех в заведение за бързо хранене  newsm53. Гледах да не се уморявам и правех всичко дотам, докъдето ми е приятно. Не че можех да избегна движението, но се радвах, защото бях чувала че е по-добре - и за раждането (по-бързо и безпроблемно) , и за бебето (щяло да застане в правилно положение), и за мен (ще се възтановя по-бързо). В резултат -  2 седмици по-рано, секцио, поради неправилно предлежание на плода и едномесечно възтановяване от операцията  smile3514.
И все пак си мисля че ако не бях се движила можеше и по-зле да е, защото щах да кача още повече килограми.
Знам че нищо прекалено не е хубаво.
Успех

# 18
  • Мнения: 498
аз се разхождах ужасно много като бременна, трудно получих разкритие, но напъните ми бяха много кратки и безболезнени, нямам нито един вътрешен шев, въпреки, че родих със система
след като родих лекарите казаха- браво личи си , че си се разхождала доста.... честно казано незнам по какво си личи newsm78

# 19
  • Мнения: 1 028
От момента в който разбрах,че съм бременна не съм спирала да ходя,по цял ден мааах крачоли като кон,че и мъжа ми и той си отвзе,минимум по 4-5 часа всеки Божи ден и явно заради това и родих лесно,но от цялата тая дейност изобщо не ми се беше смъкнал плода-напротив високо я носих и така си беше до момента на раждането,и при все това 23 дни след термина Embarassed

# 20
  • Мнения: 3 760
Зависи какво разбираш под "дълги". Не трябва да се уморяваш. А иначе разходките поддържат мускулния тонус и пречат на задържането на течности в тъканите.
Аз се скатавах от разходки и мноооооооооого съжалявах...

# 21
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз много се разхождах, много килограми качих (въпреки разходките) и много бързо и лесно родих. Не знам дали разходките помагат за по-лесно раждане, но със сигурност са полезни за здравето.

# 22
  • Мнения: 4 806
разчита се на действието на гравитацията - бебето тръгва в правилната (очакваната) посока, постига се по - бързо разкритие.

Аз като раждах, имаше момент, в който нещата взеха да се забавят.
Доктора изкомандва - ставай и се разхождай.
Аз - Как? Не мога? А той - можеш...

И така - отново нещата тръгнаха

# 23
  • Мнения: 380
И аз така съм чувала, че в последните дни на бременността сексът и разходките помагат за да започне раждането. Разходките са свързани с гравитацията, а пък сексът- с простагландините, които помагат за "омекването" на шийката на матката.
Разходките през цялата бременност са много хубаво нещо. За съжаление аз вече не мога да ходя по-дълго време, защото така ме болят ставите, че после не мога да стана от леглото на следващия ден. Ако не ме болеше, нямаше да се спирам Peace.
Разхождай се колкото искаш, но не се преуморявай и не излизай по жегите.

# 24
  • Мнения: 748
аз не съм се разхождала, защото накрая вече много ми се подуваха краката и ми тежеше, но родих за 2 часа от започването на контракциите. затова и аз съм на мнение да не се прекалява с разходките, а само колкото се чувстваш добре Peace

# 25
  • Мнения: 1 040
Ами при мен незнам дали има връзка, но в деня когато родих(2 седмици преди термина) цял денсе разхождах и вечерта най-изненадващо - без никакво предупреждение Mr. Green започнаха силни контракции и след има няма 4-5 часа вече бях мама Grinning

# 26
  • Мнения: 2 885
Много се разхождах, всеки ден преди да родя, без да се уморявам. В предродилна влязох с регулярни контракции и без разкритие и пак разходка напред-назад. Леко родих. Препоръчвам горещо разходките. Naughty

# 27
  • Мнения: 2 784
Ами, след първите 2 месеца, когато трябваше да лежа, защото кървях, не се спрях цялата бременност. Обиколихме България, ходех си на плаж, търчах по магазините. Все бях навън, хаймана абсолютна. Бебето се смъкна доста рано, очаякваха, че ще родя преждевременно, а аз преносих 2 дена. По време на контракциите ме откачваха от системата да ходя до тоалета, никой не вярваше, че раждам, защото контракциите бяха слаби и сравнително безболезнени. Родих за 4 часа, без кой знае каква болка и с 2 вътрешни и 2 външни шева. Тъй че може и да има нещо вярно. newsm78

# 28
  • Мнения: 683
мислех си каква е връзката newsm78 -всички препоръчват мнооого да се разхождам като наближи момента,че и даже по-леко щяло да мине раждането.моля обяснете ми с какво точно помагат разходките?
И детенцето де намества в малкия таз, и мускулите запазват еластичността си , при раждането се налага са се разтегнат максимално и се предполага, че ще е по-лесно. Това знам аз. Ама да хукнеш през глава надолу-нагоре, не мисля че е най-доброто. Аз ходех през ЦЯЛАТА бременност, умерено.

# 29
Както беше написала една мама по-горе поддържа мускулния тонус. Нали все пак по някое време трябва да напъваш Shocked и помагаш на бебочето да излезе!

Общи условия

Активация на акаунт