Нагъл домоуправител

  • 6 953
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 14 700
В София наемателите плащат подобренията и ремонтите в жилището и общите части. Общината не поема нищо.

Не приказвай без да си запозната! Точно за София говоря и съм абсолютно сигурна. Ако някоя софийска община се прави на луда и нарушава законите - това е отделна тема.
Накой питаше дали етажната собственост трябва да е регистрирана, не съм абсолютно сигурно, но по-скоро не е нужно.

Община Люлин - намери някой договор с наемател и пак ще си говорим. От личен опит го казвам.

# 16
  • Мнения: leet
То е кметство, предполагам. Е, окей де, но реално погледнато наистина нашите са под наем, ами ако изгори блока, пак ли те трябва да плащат за ремонта, предвид че плащат наем и текущите разходи. Ако утре ги изгонят, дай да направят ремонт на целия блок и никой да не им осребри разходите. Мен сега ме е яд, щото наскоро плащаха около 300 лв. за някакви щрангове по парното, а ако си заминат новите наематели и собственика в лицето на общината, нищо няма да им даде.
Аз днес ще ходя към нашите и ще говоря с домоуправителката, любезно, но с категоричен тон ще искам фактури за всичко, понеже майка ми се скара онзи ден с нея по повод на исканите пари. И даже ще щракна входа да видите каква мизерия е, пък са дадени УЖ над 5-6000 лева в последната година за ремонти. Много ме е яд, честно ви казвам.

# 17
  • София
  • Мнения: 14 700
В София наемателите плащат подобренията и ремонтите в жилището и общите части. Общината не поема нищо.

Не приказвай без да си запозната! Точно за София говоря и съм абсолютно сигурна. Ако някоя софийска община се прави на луда и нарушава законите - това е отделна тема.
Накой питаше дали етажната собственост трябва да е регистрирана, не съм абсолютно сигурно, но по-скоро не е нужно.

И допълнение - виж в приложенията договора за наем на Столична община и задълженията на наемателя. http://www.sofiacouncil.bg/content/norm_uredba/priloz_29_07_2005.pdf

# 18
  • Мнения: 11 626
В София наемателите плащат подобренията и ремонтите в жилището и общите части. Общината не поема нищо.

Не приказвай без да си запозната! Точно за София говоря и съм абсолютно сигурна. Ако някоя софийска община се прави на луда и нарушава законите - това е отделна тема.
Накой питаше дали етажната собственост трябва да е регистрирана, не съм абсолютно сигурно, но по-скоро не е нужно.

И допълнение - виж в приложенията договора за наем на Столична община и задълженията на наемателя. http://www.sofiacouncil.bg/content/norm_uredba/priloz_29_07_2005.pdf
Видях ги. Хубаво е да се чете, но ако това се правеше и с разбиране на прочетеното, щеше да е чудесно.
В точка 5.2 става дума дума за извършване за своя сметка на ремонти на общинското жилище, но НЕ и на общите части!!!
Хайде сега вземи и прочети внимателно. Това, че общината не е споменала изрично в договора разходите за общи части е друг въпрос, но той се регулира от закона за етажната собственост. Там изрично се казва какво плаща наемател и какво собственик. Надявам се, че сега е ясно. А това, че община Люлин си прави оглушки, а пък наемателите не си знаят правата, е съвсем друг въпрос.

# 19
  • Мнения: X
Да не отчайвам авторката на темата ,но във варненските договори за наем с общината пише ,че разходите по общите части се поемат от наемателя.Знам го ,защото и аз живея в общинско жилище и съм в същата ситуация.Ходила съм до кметството и са ми казвали ,че трябва да си плащам като поп ,та дори ако трябва да се изгражда блока.
И ако не ми харесва да напусна.

# 20
  • Мнения: X
Друг е въпроса ,че наистина е крайно време да спре рекета на домоуправителя.Трябва да се смени цялата управа на този вход!

# 21
  • Мнения: 13 291
Плащай си като поп срещу фактури, в които изрично е писано, че става въпрос за някакви общи части, събирай ги и като те изгонят претендирай за парите, които си дала.

В договора може всеки да си пише, каквото иска, опре ли да се установява нещо клаузите, които противоречат на нормативни актове отпадат.

По телевизията си спомням някакви такива случаи с общински жилища тотални коптори, които бяха дали под наем, но не се сещам за кой район на София става въпрос.

То си е рекет на общината това или мълчиш и си настанен в общинско жилище или ако си търсиш правата те гоним.
Но ако тръгне много да набъбва тази сума покрай ремонтите, живеенето на общински наем не е вече толкова изгодно като че ли.

Относно ремонтите, които се правят от живущи, в нашия вход е прието да им се заплаща някаква сума, която незнам как се договоря, но се отчита на еди кой си, еди колко си лева за еди какъв си ремонт, отделно материалите.

# 22
  • Мнения: 4 208
При нас (обаче всички сме си собственици) когато се наложи да се плаща нещо от касата на входа на съсобственик се прави събрание, гласува се сумата и се прави препис за касиера. Касиера на база този препис, т.е. решението на Общото събрание на собствениците дава парите. Така плащаме на двама съседи - единият през зимата рине снега пред входа, а другият оправя градинката.

# 23
  • Мнения: leet
Аз вчера й казах на бабата, че искам фактури - нямало да даде. Направо ми идваше да я подпукам с бастуна. И ще събира по 110 лв от апартамент за боядисване на етажите, като до тук за "ремонт" на 2 етажа е дала 1600 лв. Ще се опитам да прикача файл, за да видите как са измили стените за скромната сума от 650 лв. Стените на 2 етажа.

# 24
  • Мнения: 5 059
Да ви имам блока и комшиите.При нас никой не иска да плаща,а вашите даже се надпреварват,да не ги помислят за бедни!Сериозно ли?
Че то тогава ще ги мислят за тъпи...

# 25
  • Мнения: 4 208
Аз вчера й казах на бабата, че искам фактури - нямало да даде. Направо ми идваше да я подпукам с бастуна. И ще събира по 110 лв от апартамент за боядисване на етажите, като до тук за "ремонт" на 2 етажа е дала 1600 лв. Ще се опитам да прикача файл, за да видите как са измили стените за скромната сума от 650 лв. Стените на 2 етажа.
Ужас. Я със снимките в общината. Като собственик общината би трябвало да се интересува от собствеността си.

# 26
  • Мнения: leet
Ми те са прости до нямай накъде. Вчера казвам на бабата да вземе оферта от 3 фирми за боядисването и да се избере най-изгодната. Две баби до нея гледат тъпо и им обяснявам "Защо да плащате 110 лв., след като може някоя фирма да направи оферта, която е за по-ниска сума и вместо тези 110 лв., да платите 70 лв., примерно". Взеха да цъкат, че домоуправителя знаел най-добре. И тва пенсии, дето си броят уж парите. Толкова е абсурдно, че няма накъде.

# 27
  • Мнения: 5 059
И аз така мисля,с нейните камъни по собствената и глава-пуснете жалба.Със сигурност може да изискате засичане на касата,при нас го правиха ,но не знам точно към коя институция се пуска.
И всичко,което не е подплатено с касов бон ще трябва да се заплати от г-жата.
Нашата домоуправителка и направиха проблем,че не пази бележка за кофа и парцал-5 лв.,а при вас хиляди се точат.
Наистина не знам какви хора сте,да се чуди човек в България ли се намирате.

# 28
  • Мнения: X
В договора може всеки да си пише, каквото иска, опре ли да се установява нещо клаузите, които противоречат на нормативни актове отпадат.
ЗАКОН ЗА ОБЩИНСКАТА СОБСТВЕНОСТ
Чл. 17. (1) (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2004 г.) Поддържането и текущите ремонти на имотите и вещите - общинска собственост, отдадени под наем или предоставени за ползване, се извършват от наемателите или ползвателите им в съответствие с разпоредбите на Закона за задълженията и договорите.
(2) С договор може да се уговори основните ремонти да се извършват за сметка на наемателите и ползвателите.

# 29
  • Мнения: leet
И аз така мисля,с нейните камъни по собствената и глава-пуснете жалба.Със сигурност може да изискате засичане на касата,при нас го правиха ,но не знам точно към коя институция се пуска.
И всичко,което не е подплатено с касов бон ще трябва да се заплати от г-жата.
Нашата домоуправителка и направиха проблем,че не пази бележка за кофа и парцал-5 лв.,а при вас хиляди се точат.
Наистина не знам какви хора сте,да се чуди човек в България ли се намирате.

Вера, когато си единственият, който се кара е много трудно. Утре съм при кмета на района, след което ако не стане нищо, ще я чакаме да мре. Друго наистина не виждам какво да направя. И това бабишкера, която коли и беси. Егати селяндурите, а в 8ругите два входа си наеха професионален домоуправител.

Общи условия

Активация на акаунт