iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 100

  • 64 909
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 014
А кой са ви любимите продукти от сайта?

# 691
  • София
  • Мнения: 36 144
Denis,загледала съм Whey Protein Isolate. Ти няколко пъти си го препоръчвала и аз съм записала някои неща, но сега е намален и сериозно се замислям, дали да не го взема. Целта ми е изчистване на мазнини тук-там. Не тренирам и не правя никакви диети.
Какво е препоръчително да се прави, когато се приема такъв протеин и би ли имал действие при липса на сериозно физическо натоварване?
Също да питам как точно се приема - разтваря ли се в нещо и как е на вкус?Колко време може да се приема и ежедневно ли?
Изолатът е суроватъчен протеин, но дали е хубав, чист и добро кач-во, зависи и от производителя. Има коректни производители, но има и такива, които много заблуждават и подвеждат.
Няма как да разбереш за ползите от него, докато не пробваш - пий поне 2 месеца, защото той действа бавно и сама прецени - ако не тренираш, видим ефект ще има върху кожата и косата..
Протеинът е храна / протеин, 100% белтъчини/ - чиста, с максимална степен на усвояване и до няколко часа отива там, където трябва - мускули, коса, кожа, органи, системи и т.н..
Ако се промени храненето, може да чистиш мазнини с него и без да спортуваш. Трябва да си само в отрицателен калориен баланс / ако ти трябват 1800 ккал - приемаш 1500ккал/. Пиши на ЛС - ще ти помогна с това.
Може да се ползва постоянно - аз го пия от години, като замествам 2-3 хранения /закуски/.
Изглежда скъп продукт, но ако човек правилно си пресметне цената на едно хранене, излиза дори по-изгодно с него - повече от 2 лв на доза не давам, колкото и хубав да е протеина. А 2 лв, за едно хранене, с чиста и полезна храна е супер Wink - поне аз така го мисля.
Протеинът е добре да се приема на гладно с вода, поне час преди хранене /ако някой ще иска да се храни след това, макар че той е достатъчен за 2-3 часа като храна/
На вкус, не е най-приятното нещо и вкусът не трябва да е водещ - най-общо има вкус на сухо мляко, ако не е овкусен. Вкусът се постига чрез добавяне на различни есенции - ванилия, шоколад /или истинско какао/, плодови есенции или миск от няколко аромата.
Най-общо трябва да се приема по 2 грама на кг./тт, но зависи и от %-то съотношение на макросите – Белтъчини, Мазнини и Въглехидрати.  Напр. аз съм 52 кг и трябва да приемам 180 грама протеин - от добавката протеин приемам до 60 грама на ден - а останалото трябва да е от храна, което много трудно ми се получава понякога.

iHerb® код:   YUL919
 дава още 5% намаление - за нови и стари клиенти

# 692
  • Мнения: 4 042
Денис, при наличие с белтък в урината  (опалесценция) може би е добре да се въздържам от протеини и колаген? В момента не пия, протеините за сина ми ги купувам, но с идеята, че мога и аз да замествам хранене с тях, когато се налага (нямам нещо под ръка за хапване в офиса например). Запасила съм се с няколко мостри (еднократни дози) за тази цел. Не знам дали не са ми противопоказни обаче. На кето диета съм и протеините също са ми ограничени, до около 25-30% от дневния прием на калории. Или около 70-75 грама. Не мисля, че са много, ама пък ето че има проблем май.

Последна редакция: сб, 28 юли 2018, 07:52 от Бледолилава

# 693
  • Мнения: 1 117
 Здравейте! Подготвям една поръчка с продукти от Калифорнията, но като стигна до Place Order , ми дава кошницата без отстъпките 20% + 5 %. Какво да направя?

# 694
  • Мнения: 1 677
Здравейте! Подготвям една поръчка с продукти от Калифорнията, но като стигна до Place Order , ми дава кошницата без отстъпките 20% + 5 %. Какво да направя?

И при мен е така. Мисля да изчакам и по-късно пак да пробвам.

# 695
  • Мнения: 1 679
Момичета, откриха острици /ентеробиоза/ на едното ми дете. Природните и билкови лекове не помогнаха, положението в момента е доста сложно. Пие Зентел, но лекарството е доста тежко според мен. Какво мога да ѝ дам, за да подпомогна възстановяването на организма? Хранителна добавка, витамини, пробиотици? Някой със сходен опит?

Последна редакция: сб, 28 юли 2018, 08:48 от Кайлис

# 696
  • Мнения: 1 117
Кайлис, как ги откриха? Случайно или имахте някакви симптоми?
Близко дете, което е от нашата ДГ и играем с него и след градина имаше такъв проблем и се притеснявам за моите да не са заразени.
Исках нещо за профилактика да им давам, но не откривам.
Сега има давам от време на време по 1 ч.л кокосово масло, понеже не знам по колко е редно да се дава на малки деца.
Може ли да споделиш ти какво си опитала? Лепарацид пробвали ли сте?

# 697
  • Мнения: 1 679
Sentido
Скрит текст:
Детето започна  вечер да се оплаква от сърбеш и болки в областта на ануса. Разгледах изпражненията и видях остриците.  Лепарацид изпи две опаковки, не помогна изобщо. Оказа се, че са спряли вноса на Вермокс, едва намерих Зентел по аптеките и взех последните три таблетки.

# 698
  • Мнения: 2 014
Денис, при наличие с белтък в урината  (опалесценция) може би е добре да се въздържам от протеини и колаген? В момента не пия, протеините за сина ми ги купувам, но с идеята, че мога и аз да замествам хранене с тях, когато се налага (нямам нещо под ръка за хапване в офиса например). Запасила съм се с няколко мостри (еднократни дози) за тази цел. Не знам дали не са ми противопоказни обаче. На кето диета съм и протеините също са ми ограничени, до около 25-30% от дневния прием на калории. Или около 70-75 грама. Не мисля, че са много, ама пък ето че има проблем май.
Изследвай си белтък и албумин в кръвта. Понякога като има белтък в урината, това води до загуби в тялото и до дефицит в кръвта, от там оттоци и т.н. други проблеми. Може белтъка в урината да се дължи на изхвърлянето му от бъбреците, а не на прекомерен прием. Това се случи с мен при бременност. И парадоксално леченито е прием на допулнителен протеин.

Код за отстъпка QVM273

# 699
  • Мнения: 4 042
Мисля, че са добре показателите в кръвта:
Общ белтък ( TP ) 72.05 g/L при реф.60.00 - 83.00
Албумин ( ALB ) 45.45 g/L при реф.35.00 - 53.00
На бъбречните не им разбирам, но урея, креатинин са в средата на референтните стойности, пик.киселина е в горната една трета - 306 при норма 137.00 - 363.00, като по едно време я бях вдигнала на 500 почти, но се оправих. Това беше в периода на активно сваляне на килограми, нормално е да се покачи от това, в момента съм по-скоро на задържане, с по-либерален режим, вече не съм в кетоза. Извинявам се за офтопика, но много искам да почна отново да приемам колаген или поне протеини заради кожата и косата, а не знам дали няма да ми е противопоказно. Косата доста ми оредя след отслабването. Засега пия само витамини и минерали и си чакам маслото от вечерна иглика. Друго не смея.

Последна редакция: сб, 28 юли 2018, 11:29 от Бледолилава

# 700
  • София
  • Мнения: 36 144
Денис, при наличие с белтък в урината  (опалесценция) може би е добре да се въздържам от протеини и колаген? В момента не пия, протеините за сина ми ги купувам, но с идеята, че мога и аз да замествам хранене с тях, когато се налага (нямам нещо под ръка за хапване в офиса например). Запасила съм се с няколко мостри (еднократни дози) за тази цел. Не знам дали не са ми противопоказни обаче. На кето диета съм и протеините също са ми ограничени, до около 25-30% от дневния прием на калории. Или около 70-75 грама. Не мисля, че са много, ама пък ето че има проблем май.
Причината, по-скоро, е здравословен проблем и лекар трябва да прецени каква е. Може да е проблем с бъбреците, ССЗ, някакво възпаление и т.н. Може да е било инцидентно, което не е толкова опасно.
Не мога да дам съвет.

# 701
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Скрит текст:
Профилактично за прочистване на черния дроб преди бях вземала  корен от глухарче. Мисля, че беше това:
 http://www.iherb.com/pr/Nature-s-Way-Dandelion-Root-525-mg-180-Veggie-Caps/1957
denis., можеш ли да дадеш мнение или да препоръчаш нещо друго. Нямам диагностицирано заболяване, просто искам нещо за прочистване, а преди бях чела, че коренът от глухарче е много добър за тази цел. Даже имал антиканцерогенен ефект.
Да, глухарчето се ползва и за детоксикация на ЧДроб /корен/
Това, което си избрала е хубаво.
Имаше доволни и от този продукт:
https://www.iherb.com/pr/Gaia-Herbs-Certified-Organic-Dandelion- … fl-oz-30-ml/15606
- има леко лаксативно действие

...

Благодаря, denis.!

# 702
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Много интересно, имам безплатна доставка, а когато искам да финализирам поръчката ми начислява доставка 1,74 лв. Ще изчакам малко, може да е бъг в системата.

Последна редакция: сб, 28 юли 2018, 13:55 от Вела

# 703
  • Мнения: 5 160
Много интересно, имам безплатна доставка, а когато искам да финализирам поръчката ми начислява доставка 1,74 лв. Ще изчакам малко, може да е бъг в системата.

И при мен се получи така вчера, на четки за грим на real techniques.

Между другото моята пратка прескочи на късмет митницата, субтотала беше 32,80лв

# 704
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
dani-ela-80, а после оправи ли се?

 Изкарах всичко от количката, изчистих регистрите и кеша и добавих всичко отново. Показва ми 4 артикула в количката, но когато искам да видя количката, ми излиза надпис, че е празна...

Опитах и през мобилното приложение, пак имам 1,74 лв. доставка. Тъкмо реших, че ще я платя, оказа се, че освен доставката ми добавя сумата за отстъпка от персоналния код /1.37лв/, а поръчката ми без него беше 29,39 лв. И се отказах.

Дано да оправят скоро тази нередност.

Последна редакция: сб, 28 юли 2018, 14:03 от Вела

Общи условия

Активация на акаунт